Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Mapy, locje i przewodniki żeglarskie    -> Atlantyk          ->Locje Atlantyku


Arctic and Northern Waters
Locja opisuje przejście północno-zachodnie i północno-wschodnie, przez Ocean Arktyczny. Zawiera wiele informacji o tych rejonach, zebranych podczas rejsów odbytych w ostatnich latach. Locja Faroe, Iceeland and Greenland została, w uaktualnionej wersji, włączona do tej publikacji.

Autor: Andrew Wilkes.
Książka w języku angielskim.
Cena: 395 zł     

Atlantic France - Nick Chavasse
Druga edycja przewodnika Fundacji RCC Pilotage, obejmująca całe wybrzeże Atlantyku we Francji, od Ouessant na północy po Hendaye na granicy z Hiszpanią, została gruntownie poprawiona i zaktualizowana przez Nicka Chavasse, który wprowadził swojego Bowmana 40, Wild Bird, do każdego główny port i wiele kotwicowisk, w tym wyprawy w górę licznych żeglownych rzek.
Plany zostały poprawione i poprawione w całym tekście, a zakres został rozszerzony o szczegóły na dużą skalę dla kluczowych obszarów, w tym Lorient i Gironde. Zasięg wybrzeża Bretanii na zachód od L'Aberwrac'h, tak często bramy do Chenal du Four, został teraz rozszerzony o wyspy Ouessant i Molène.
Wiele z nowych fotografii to obrazy na wodzie, które są nieocenione dla nawigatora, ale ta edycja nadal korzysta z unikalnego i pouczającego zasięgu lotniczego Patricka Roacha.
Książka w języku angielskim.
Cena: 295 zł     

Atlantic Islands
Locja wysp atlantyckich - jedyna w zasadzie pojedyncza publikacja opisująca ten rejon autorstwa Anne Hammick. Zawiera szczegółowe opisy uzupełnione planami i fotografiami. Obejmuje Azory, Maderę, Wyspy Kanaryjskie, Cape Verdes.
Książka w języku angielskim.
Cena: 335 zł     

Atlantic Pilot Atlas - James Clarke
Atlas pilotowy Atlantyku - zawiera arkusze ze szczegółowymi, miesiąc po miesiącu, rozkładami fal, wiatrów, temperatur i prądów na poszczególnych obszarach Atlantyku, Karaibach i Morzu Śródziemnym. Atlas ten pozwala planować szybkie i bezpieczne rejsy po oceanie - wykorzystując korzystną pogodę i wiatry i unikając pogody niebezpiecznej.
Książka w języku angielskim.
Cena: 540 zł     

Atlantic Spain and Portugal
Kolejne, siódme już wydanie locji atlantyckich wybrzeży Hiszpanii i Portugalii zostało całkowicie przeredagowane, tak aby zwiększyć jej przejrzystość i ułatwić korzystanie. Pojawiło się więcej planów wybrzeży przedstawiających podejścia, uaktualniono informacje o dostępnej dla żeglarzy infrastrukturze, która powstała w ostatnich latach.
Książka w języku angielskim.
Cena: 320 zł     

Cruising Galicia
Przewodnik po Galici w Hiszpani. Zawiera Rias Atlas i porty w północno-zachodniej części kraju, od Ribadeo do A Guarda. Autorzy locji spędzili tam kilka sezonów, odkrywając uroki okolicznych miejsc. Przy wsparciu znajomych lokalnych mieszkańców udało im się stworzyć szczegółowy przewodnik, który będzie pomocny dla każdego żeglarza udającego się rejony Galici.
Autorzy: Carlos Rojas i Robert Bailey.
Cena: 225 zł     

             
Cruising Guide to the Canary Islands - Oliver Solanas Heinrichs and Mike Westin
Przewodnik dla żeglarzy po Wyspach Kanaryjskich, opisuje wyspy archipelagu.
Książka w języku angielskim.
Cena: 230 zł     

Ocean Passages and Landfalls - Rod Heikell and Andy O Grady
Ocean Passages and Landfalls - cruising routes of the world - to poradnik planowania oceanicznej podróży - lub też wokółziemskiej. Opisuje poszczególne oceany, z ich charakterystyką pogodową, prądami i zmiennością w ciągu roku. Również zawiera informacje o punktach "startu" i "lądowania", wraz z rozrysowanym podejściem i marinami, z których włóczędzy oceaniczni najczęściej zaczynają rejsy. Książka opisuje oceany: Atlantycki, Pacyfik i Indyjski. Zawiera też ogólne informacje o przyrodzie, zapobieganiu zagrożeniom zdrowia, zagrożeniu napadami piratów itd. Książka niezbędna każdemu, kto się wybiera na "wielkie koło".
Autorzy: Rod Heikell i Andy O`Grady.
Książka zawiera ponad 300 map i planów w pełnym kolorze.
Książka w języku angielskim.
Cena: 210 zł     

The Atlantic Crossing Guide - Jane Russell
"Podręcznik przekraczania Atlantyku". Pokaźna cegła napisana przez Anne Hamick i Gavina McLarena doradza, jak zabrać się za przepłynięcie na drugą stronę. Omawia przygotowania do podróży, zaopatrzenie i wyposażenie jachtu, formalności, przepisy i dokumenty, praktykę żeglugi oceanicznej. Podaje podstawowe informacje pilotowe i sugerowane trasy. Potem następuje opis wybrzeży i portów odpowiednich do "startu i lądowania", plany marin, cieśnin i podejść. Książka wydana bardzo starannie przez Adlard Coles Nautical we współpracy z RCC Pilotage Foundation i Ocean Cruising Club.
Książka w języku angielskim.
Cena: 295 zł     

The Atlantic Sailors Handbook - Alastair Buchan
Jak zaplanować i przygotować się do przepłynięcia Atlantyku - autor opisuje trzy najpopularniejsze przejścia - przez Atlantyk, ze wschodnich wybrzeży USA na Karaiby oraz wokół Karaibów. Radzi jak wybrać i wyposażyć jacht, ubezpieczenie, przeszkolić załogę, przygotować się na złe warunki pogodowe. Porady zawarte w tej książce przydadzą się zarówno żeglarzom, którzy wybierają się na Atlantyk, jak i planującym dalsze rejsy na innych akwenach.
Książka w języku angielskim.
Cena: 130 zł     

World Cruising Destinations - Jimmy Cornell
Autor opisuje w tej książce szlaki żeglugowe świata. Jest ona znakomitym uzupełnieniem innej pozycji tego autora - World Cruising Routes. Każdy z celów żeglugi jest dokładnie opisany, z uwzględnieniem jego historii, uwarunkowań kulturowych, klimatu (średnie miesięczne temperatury, pory deszczowe), lokalnych regulacji prawnych, wymaganych formalności, dostępnej infrastruktury, lokalnych świąt i wydarzeń oraz wiele innych informacji.
Cena: 250 zł     

World Voyage Planner - Jimmy Cornell
World Voyage Planner, to kolejna pozycja w dorobku tego autora zawierająca przegląd tras żeglarskich całego świata - z uwzględnieniem pogody, prądów i wszelkich przeszkód. Strategie żeglugi na krótkich i długich trasach na każdym z oceanów. Czynniki "za" i "przeciw" wyborem poszczególnych tras w różnych porach roku, sprawy praktyczne, takie jak możliwość dokonania niezbędnych napraw, miejsca, gdzie można zostawić jacht w przypadku konieczności powrotu do domu, zaopatrzenie na długą podróż, kwestie bezpieczeństwa i wiele innych.
Książka w języku angielskim.
Cena: 250 zł     

Wyspy Kanaryjskie. Przewodnik żeglarski - Marek Jurczyński
Pierwsza na polskim rynku publikacja w stylu słynnych Pilot Books wydawnictwa Imray opisująca Wyspy Kanaryjskie i jeden z najdokładniejszych na świecie przewodników - locji po tym archipelagu. Czytelnik znajdzie tu locję (oznakowanie nawigacyjne, głębokości, współrzędne geograficzne) wszystkich 40 portów i 26 kotwicowisk, a także dane dotyczące formalności i przepisów,warunków meteorologicznych, warunków postoju, dostępnych urządzeń i udogodnień, opłat, stacji paliw, fachowców i sklepów żeglarskich, służb ratowniczych i administracji morskiej, atrakcji turystycznych i historii miejscowości.

Użyte w przewodniku mapy są mapami Admiralicji (Biura Hydrograficznego UK) uzupełnionymi o aktualne informacje zgromadzone przez autora podczas wielomiesięcznego rejsu po wyspach archipelagu.

Dodatkowym atutem przewodnika jest rozdział "Wiadomości ogólne" zawierający informacje min. o cenach usług i towarów, w tym żywności, komunikacji, noclegach, kuchni kanaryjskiej, wraz z przepisami kulinarnymi oraz kończący książkę słownik podstawowych pojęć.
Cena: 89.90 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho