Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Mapy, locje i przewodniki żeglarskie    -> Atlantyk          ->Locje Atlantyku


Arctic and Northern Waters
Locja opisuje przejście północno-zachodnie i północno-wschodnie, przez Ocean Arktyczny. Zawiera wiele informacji o tych rejonach, zebranych podczas rejsów odbytych w ostatnich latach. Locja Faroe, Iceeland and Greenland została, w uaktualnionej wersji, włączona do tej publikacji.

Autor: Andrew Wilkes.
Książka w języku angielskim.
Cena: 240 zł     

Atlantic France - Nick Chavasse
Druga edycja przewodnika Fundacji RCC Pilotage, obejmująca całe wybrzeże Atlantyku we Francji, od Ouessant na północy po Hendaye na granicy z Hiszpanią, została gruntownie poprawiona i zaktualizowana przez Nicka Chavasse, który wprowadził swojego Bowmana 40, Wild Bird, do każdego główny port i wiele kotwicowisk, w tym wyprawy w górę licznych żeglownych rzek.
Plany zostały poprawione i poprawione w całym tekście, a zakres został rozszerzony o szczegóły na dużą skalę dla kluczowych obszarów, w tym Lorient i Gironde. Zasięg wybrzeża Bretanii na zachód od L'Aberwrac'h, tak często bramy do Chenal du Four, został teraz rozszerzony o wyspy Ouessant i Molène.
Wiele z nowych fotografii to obrazy na wodzie, które są nieocenione dla nawigatora, ale ta edycja nadal korzysta z unikalnego i pouczającego zasięgu lotniczego Patricka Roacha.
Książka w języku angielskim.
Cena: 145 zł     

Atlantic Pilot Atlas - James Clarke
Atlas pilotowy Atlantyku - zawiera arkusze ze szczegółowymi, miesiąc po miesiącu, rozkładami fal, wiatrów, temperatur i prądów na poszczególnych obszarach Atlantyku, Karaibach i Morzu Śródziemnym. Atlas ten pozwala planować szybkie i bezpieczne rejsy po oceanie - wykorzystując korzystną pogodę i wiatry i unikając pogody niebezpiecznej.
Książka w języku angielskim.
Cena: 340 zł     

Atlantic Spain and Portugal
Kolejne, siódme już wydanie locji atlantyckich wybrzeży Hiszpanii i Portugalii zostało całkowicie przeredagowane, tak aby zwiększyć jej przejrzystość i ułatwić korzystanie. Pojawiło się więcej planów wybrzeży przedstawiających podejścia, uaktualniono informacje o dostępnej dla żeglarzy infrastrukturze, która powstała w ostatnich latach.
Książka w języku angielskim.
Cena: 210 zł     

Cruising Guide to the Canary Islands - Oliver Solanas Heinrichs and Mike Westin
Przewodnik dla żeglarzy po Wyspach Kanaryjskich, opisuje wyspy archipelagu.
Książka w języku angielskim.
Cena: 97 zł     

           
Ocean Passages and Landfalls - Rod Heikell and Andy O Grady
Ocean Passages and Landfalls - cruising routes of the world - to poradnik planowania oceanicznej podróży - lub też wokółziemskiej. Opisuje poszczególne oceany, z ich charakterystyką pogodową, prądami i zmiennością w ciągu roku. Również zawiera informacje o punktach "startu" i "lądowania", wraz z rozrysowanym podejściem i marinami, z których włóczędzy oceaniczni najczęściej zaczynają rejsy. Książka opisuje oceany: Atlantycki, Pacyfik i Indyjski. Zawiera też ogólne informacje o przyrodzie, zapobieganiu zagrożeniom zdrowia, zagrożeniu napadami piratów itd. Książka niezbędna każdemu, kto się wybiera na "wielkie koło".
Autorzy: Rod Heikell i Andy O`Grady.
Książka zawiera ponad 300 map i planów w pełnym kolorze.
Książka w języku angielskim.
Cena: 110 zł     

The Atlantic Crossing Guide - Jane Russell
"Podręcznik przekraczania Atlantyku". Pokaźna cegła napisana przez Anne Hamick i Gavina McLarena doradza, jak zabrać się za przepłynięcie na drugą stronę. Omawia przygotowania do podróży, zaopatrzenie i wyposażenie jachtu, formalności, przepisy i dokumenty, praktykę żeglugi oceanicznej. Podaje podstawowe informacje pilotowe i sugerowane trasy. Potem następuje opis wybrzeży i portów odpowiednich do "startu i lądowania", plany marin, cieśnin i podejść. Książka wydana bardzo starannie przez Adlard Coles Nautical we współpracy z RCC Pilotage Foundation i Ocean Cruising Club.
Książka w języku angielskim.
Cena: 215 zł     

The Atlantic Sailors Handbook - Alastair Buchan
Jak zaplanować i przygotować się do przepłynięcia Atlantyku - autor opisuje trzy najpopularniejsze przejścia - przez Atlantyk, ze wschodnich wybrzeży USA na Karaiby oraz wokół Karaibów. Radzi jak wybrać i wyposażyć jacht, ubezpieczenie, przeszkolić załogę, przygotować się na złe warunki pogodowe. Porady zawarte w tej książce przydadzą się zarówno żeglarzom, którzy wybierają się na Atlantyk, jak i planującym dalsze rejsy na innych akwenach.
Książka w języku angielskim.
Cena: 130 zł     

World Cruising Destinations - Jimmy Cornell
Autor opisuje w tej książce szlaki żeglugowe świata. Jest ona znakomitym uzupełnieniem innej pozycji tego autora - World Cruising Routes. Każdy z celów żeglugi jest dokładnie opisany, z uwzględnieniem jego historii, uwarunkowań kulturowych, klimatu (średnie miesięczne temperatury, pory deszczowe), lokalnych regulacji prawnych, wymaganych formalności, dostępnej infrastruktury, lokalnych świąt i wydarzeń oraz wiele innych informacji.
Cena: 250 zł     

World Voyage Planner - Jimmy Cornell
World Voyage Planner, to kolejna pozycja w dorobku tego autora zawierająca przegląd tras żeglarskich całego świata - z uwzględnieniem pogody, prądów i wszelkich przeszkód. Strategie żeglugi na krótkich i długich trasach na każdym z oceanów. Czynniki "za" i "przeciw" wyborem poszczególnych tras w różnych porach roku, sprawy praktyczne, takie jak możliwość dokonania niezbędnych napraw, miejsca, gdzie można zostawić jacht w przypadku konieczności powrotu do domu, zaopatrzenie na długą podróż, kwestie bezpieczeństwa i wiele innych.
Książka w języku angielskim.
Cena: 250 zł     

Wyspy Kanaryjskie. Przewodnik żeglarski - Marek Jurczyński
Pierwsza na polskim rynku publikacja w stylu słynnych Pilot Books wydawnictwa Imray opisująca Wyspy Kanaryjskie i jeden z najdokładniejszych na świecie przewodników - locji po tym archipelagu. Czytelnik znajdzie tu locję (oznakowanie nawigacyjne, głębokości, współrzędne geograficzne) wszystkich 40 portów i 26 kotwicowisk, a także dane dotyczące formalności i przepisów,warunków meteorologicznych, warunków postoju, dostępnych urządzeń i udogodnień, opłat, stacji paliw, fachowców i sklepów żeglarskich, służb ratowniczych i administracji morskiej, atrakcji turystycznych i historii miejscowości.

Użyte w przewodniku mapy są mapami Admiralicji (Biura Hydrograficznego UK) uzupełnionymi o aktualne informacje zgromadzone przez autora podczas wielomiesięcznego rejsu po wyspach archipelagu.

Dodatkowym atutem przewodnika jest rozdział "Wiadomości ogólne" zawierający informacje min. o cenach usług i towarów, w tym żywności, komunikacji, noclegach, kuchni kanaryjskiej, wraz z przepisami kulinarnymi oraz kończący książkę słownik podstawowych pojęć.
Cena: 89.90 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho