Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Książki    -> Techniczne          ->Kadłub, budowa, technologie


Amatorska budowa jachtów z laminatów polimerowo-cementowych - Bogdan Małolepszy
Książka o budowie jachtów żaglowych i motorowych, a także domów na wodzie z laminatów polimerowo - cementowych zbrojonych siatkami stalowymi. Postęp techniczny, a zwłaszcza osiągnięcia chemii polimerów spowodowały powstanie nowych zapraw na bazie cementu z dodatkami superplastyfikatorów i innych uszlachetniających je domieszek i dodatków, w tym i ciętych mikrowłókien, zupełnie niepodobnych do dawnych zapraw cementowo - piaskowych używanych w latach 70-tych ubiegłego wieku. Przykład takiej zaprawy to samozagęszczająca się zaprawa typu SPCC o wysokiej gęstości, wytrzymałości i szczelności betonu, doskonale otulająca trudno dostępne elementy zbrojenia, pozwalająca uzyskiwać równe i gładkie powierzchnie bez raków i kawern.
Jachty z laminatów polimerowo - cementowych nie są cięższe od porównywalnych jachtów stalowych. Przy starannym przestrzeganiu technologii wykonawstwa mogą być nawet nieco lżejsze. Najważniejszą ich zaletą jest długowieczność nieporównywalnie niższe koszty i czas przeznaczony na okresowe konserwacje.
Cena: 28 zł     

Budowa i naprawa jachtów z laminatów
Wielu żeglarzy pragnie zbudować własny jacht. Kiedy w końcu zdecydują się na jakąś konstrukcję, nabędą plany, przychodzi moment najważniejszy.... budowa. Od czego zacząć? Kiedy laminować? Jak lakierować? Na te i wiele innych pytań odpowiada znakomity poradnik znanego konstruktora. Książka zawiera niezbędne kompendium wiedzy na temat budowy, naprawy i modyfikacji jachtów z laminatów. Książka otrzymała nagrodę miesięcznika Żagle im. Leoniada Teligi 1994 roku.
Cena: 26 zł     

Fix It and Sail - Brian Gilbert
Brian Gilbert nabył za niewielkie pieniądze MacGregora 222 w fatalnym stanie i możliwie najmniejszymi środkami (finansowymi) przeprowadził jego pełną renowację. Opisał to w książce. Wskazówki autora prowadzą czytelnika krok po kroku przez poszczególne fazy procesu renowacji jachtu, od naprawy kilu, kadłuba, burt, kabin, do malowania, okablowania oraz uszczelniania. Pokazuje jak ocenić, naprawić i wymienić min. okucia, tapicerkę, czy ożaglowanie. Każdy temat zawiera dyskusję, jak rzecz należy zrobić porządnie, jak zrobić ją najtaniej, czy warto ją zrobić najtaniej i co się z tym wiąże. Dzięki temu każdy planujący restaurację jachtu będzie wiedział, czego się spodziewać.
Książka w języku angielskim.
Cena: 116 zł     

How to paint your boat - Nigel Clegg
Prosty, praktyczny, niewielki, a jednocześnie konkretny i precyzyjny poradnik malowania jachtu. Omawia przygotowanie powierzchni, dobór farb, ich nakładanie, unikanie uszkodzeń i niskiej jakości powłok. Doskonała książka dla żeglarzy remontujących swoje jachty i osób chcących pracować w branży szkutniczej. Autor przez 30 lat pracował w przemyśle chemicznym, w tym 16 lat w International Paint.
Książka w języku angielskim.
Cena: 75.60 zł     

Illustrated Custom Boatbuilding - Bruce Roberts-Goodson
Książka w języku angielskim.
Cena: 198 zł     

Inspecting the Aging Sailboat - Don Casey
Jeden z najlepszych poradników "oglądania" używanego jachtu. Kupując jacht musimy spodziewać się licznych i często niemiłych niespodzianek. Sprzedający często ukrywa je starannie - dlatego książka najbardziej przyda się kupującym nowy jacht. Ale polecamy również dla armatora, który powinien co jakiś czas dokonać gruntownego przeglądu swojego jachtu, by móc mu ufać w trudnych warunkach. Dowiadujemy się punkt po punkcie, które miejsca jachtu sprawdzić i jak. Autor pokazuje praktyczne sposoby oględzin - z użyciem głównie wzroku, rąk, czasem młotka, szpikulca. Najbardziej zaawansowanym przyrządzem "inspektora" będzie tu miernik wilgotności. Jak okazuje się - da się sprawdzić praktycznie wszystko, grunt, by robić to systematycznie i z dostateczną wiedzą. A tą uzyskamy z tej książki.

Książka w języku angielskim.
Cena: 94.50 zł     

Instant Boatbuilding with Dynamite Payson
Harold Payson to znany budowniczy łodzi i popularyzator amatorskiego szkutnictwa. Opracował i spopularyzował metody budownictwa, opracował wiele popularnych projektów. W tej książce prezentuje, jak łatwo i szybko zbudować z podstawowych materiałów (sklejki, laminatu) niewielkie konstrukcje - bączki, łodzie wiosłowe, motorówki i małe jachty kabinowe. Wiele cennych wskazówek, ilustracji, wskazówek dotyczących wykonywania prac.
Książka w języku angielskim.
Cena: 116 zł     

Lofting a Boat. A step-by-step manual - Roger Kopanycia
Książka w języku angielskim.
Cena: 115 zł     

Małe jachty z drewna - Stefan Ekner
Poradnik dla wszystkich zainteresowanych przygodą z samodzielną budową łodzi. W kilku rozdziałach autor przedstawia różne technologie i materiały. Techniczne informacje są poparte doświadczeniami i zrealizowanymi projektami autora. Możemy między innymi poznać historie związane z powstaniem mieczowego catboata "Charleston" i dwumasztowego minikilera "Ragtime", którym od kilku lat autor odbywa rejsy wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku. Książka przybliża także sylwetki mniej znanych, czasami zapomnianych, a czasami w ogóle nieznanych, ale zawsze interesujących, niekonwencjonalnych i bardzo charakterystycznych łodzi i jachtów różnych projektantów - wszystkie z drewna, lub jego kompozytów, wszystkie przeznaczone do samodzielnej budowy przez amatorów.
Cena: 36 zł     

                 
Pete Culler on Wooden Boats
Pete Culler, wraz z Johnem Gardnerem i Howardem Chapelle jest uznawany za "guru" budowniczych jachtów lat 60-tych i 70. Zaprojektował i zbudował wiele drewnianych łodzi i jachtów. W książce opisuje swoje doświadczenia. Nie jest to instruktaż dla początkujących, a raczej opowieść mistrza, z której chętne osoby wydobędą bezcenną wiedzę. Opowieść dotyczy i projektowania, i budowania, i używania narzędzi, i rodzajów drewna, a także wad i zalet poszczególnych konstrukcji i rozwiązań.
Książka w języku angielskim.
Cena: 126 zł     

Reeds Marine Surveying - Thomas Ask
Książka przeznaczona dla inspektorów technicznych, osób zawodowo zajmujących się oceną jachtów oraz studentów. Przedstawia metody używane przy przeglądach, omawia materiały stosowane w budowie jachtów, ich podatność na uszkodzenia, zmęczenie i korozję. Zawiera zdjęcia prezentujące charakterystyczne uszkodzenia, checklistę przydatną przy planowaniu oględzin, metody działania i sprawdzania poszczególnych elementów jachtu.
Książka w języku angielskim.
Cena: 189 zł     

The Brightwork Companion - Rebecca J. Wittman
O tym, jak sprawić, by drewno na jachcie wyglądało pięknie. O przygotowaniu powierzchni, doborze materiałów, technice lakierowania i konserwacji powierzchni drewnianych. Wbrew pozorom właściwe malowanie drewna nie jest sztuką prostą, a zrobienie tego tak, żeby latami przyciągało uwagę przechodzących ludzi - wymaga sporo wiedzy.
Książka w języku angielskim.
Cena: 76 zł     

The Fiberglass Repair and Construction Handbook - Jack Wiley
Doskonały warsztatowy podręcznik dla osób zajmujących się - zawodowo lub hobbystycznie - laminatami. Laminaty to nie tylko łodzie, ale również cała masa wyrobów przemysłowych o różnych kształtach i zastosowaniach. Jack Wiley szczegółowo tłumaczy techniki i warsztatowe kwestie stosowania laminatów p-s i e-s. Książka (1988 rok) nie obejmuje najnowszych technik, niemniej jednak daje solidne, tradycyjne podstawy.
Książka w języku angielskim.
Cena: 163 zł     

The Modern Cruising Sailboat - Charles J. Doane
W przystępny sposób, autor objaśnia teoretyczne aspekty projektowania łodzi, zagadnienia takie, jak kształt kilu, takielunek, czy wady i zalety niektórych metod konstrukcyjnych i materiałów.
Książka w języku angielskim.
Cena: 158 zł     

The Restoration Handbook - Enric Rosello
Podstawowy poradnik dla wszystkich, którzy planują renowację lub naprawę jachtu, objaśniający wszystkie czynności krok po kroku, dodatkowo ilustrujący je fotografiami (min. jak wymienić silnik, luki, czy takielunek).
Książka w języku angielskim.
Cena: 168 zł     

Upgrading Your Boats Interior - Mike Westin
Książka w języku angielskim.
Cena: 120 zł     

Wooden Boat Renovation - Jim Trefethen
Podtytuł "New Life for Old Boats Using Modern Methods" wskazuje na zastosowanie nowych technik i tworzyw. W ogólności dowiemy się sporo o oblaminowywaniu starych kadłubów, przygotowaniu ich do tej czynności i wykończeniu tak, by uzyskać strukturę trwałą i jak najmniej odbiegającą od drewnianego oryginału. Dowiemy się też, jak wymieniać planki, jak łatać dziury w sklejce, jak uszczelniać - i to współczesnymi metodami.

Książka w języku angielskim.
Cena: 189 zł     

Wooden Boatbuilding - Jean-Francois Garry
Książka w języku angielskim.
Cena: 98 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho