Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż
Amatorska budowa jachtów z laminatów polimerowo-cementowych - Bogdan Małolepszy
Amatorska budowa jachtów z laminatów polimerowo-cementowych - Bogdan Małolepszy
cena: 
28 zł
 
 
szt.
 
   
Książka o budowie jachtów żaglowych i motorowych, a także domów na wodzie z laminatów polimerowo - cementowych zbrojonych siatkami stalowymi. Postęp techniczny, a zwłaszcza osiągnięcia chemii polimerów spowodowały powstanie nowych zapraw na bazie cementu z dodatkami superplastyfikatorów i innych uszlachetniających je domieszek i dodatków, w tym i ciętych mikrowłókien, zupełnie niepodobnych do dawnych zapraw cementowo - piaskowych używanych w latach 70-tych ubiegłego wieku. Przykład takiej zaprawy to samozagęszczająca się zaprawa typu SPCC o wysokiej gęstości, wytrzymałości i szczelności betonu, doskonale otulająca trudno dostępne elementy zbrojenia, pozwalająca uzyskiwać równe i gładkie powierzchnie bez raków i kawern.
Jachty z laminatów polimerowo - cementowych nie są cięższe od porównywalnych jachtów stalowych. Przy starannym przestrzeganiu technologii wykonawstwa mogą być nawet nieco lżejsze. Najważniejszą ich zaletą jest długowieczność nieporównywalnie niższe koszty i czas przeznaczony na okresowe konserwacje.
 
W zakończeniu książki autor zaproponował perspektywiczny ekologiczny napęd żaglowo-słoneczny dla średniej wielkości jednostek motorowych o znacznej szerokości. Aktualnie droższy od tradycyjnego, lecz biorąc pod uwagę bardzo dynamicznie rozwijającą się produkcję coraz sprawniejszych i tańszych ogniw fotowoltaicznych oraz duże zaangażowanie i postęp techniczny w produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych ceny tego ekologicznego napędu mogą być już w niedługim czasie porównywalne.

Oprawa twarda.
187 stron.
Format: 165x245mm.
ISBN 83-911395-3-0
  Inne towary zakupione z powyższym artykułem
  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho