Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Książki    -> Poradniki          ->Wiedza ogólna


200 rad dla skiperów - Tom Cunlife
200 rad dla skiperów. Jak błyskawicznie poszerzyć wiedzę żeglarską to zestaw krótkich instrukcji, w syntetycznej formie przedstawiający najważniejsze zagadnienia żeglarskie. Kieszonkowy format sprawia, że podręcznik jest wygodny do używania na pokładzie i może być źródłem błyskawicznej pomocy w trudnych sytuacjach. Porusza zagadnienia związane z nawigacją, bezpieczeństwem, pogodą, sterowaniem łodzią, żaglami i olinowaniem. Wskazówki są ilustrowane zdjęciami i infografikami Książka jest adresowana do tych wszystkich, którzy pływają po morzu i prowadzą samodzielnie jachty. Pomaga odświeżyć wiedzę lub daje możliwość zaczerpnięcia jej za sprawdzonego źródła. Tom Cunliffe to ekspert żeglarski z ponad 50-letnim doświadczeniem - zaczął pływać z ojcem już jako nastolatek. Młodzieńcza pasja przerodziła się w profesję - Tom pływał jako bosman na statkach handlowych i prowadził jako skipper rejsy na luksusowych jachtach turystycznych. Od 35 lat uczy żeglarstwa, jest instruktorem i egzaminatorem Royal Yachting Association na kapitańskie stopnie żeglarskie. Ma na koncie liczne rejsy transatlantyckie. Jest autorem wielu książek, publikacji i filmów, od lat ma własną stałą rubrykę w kultowym magazynie żeglarskim "Yachting Monthly". Jest także zapalonym motocyklistą. Książka została włączona przez Międzynarodową Federację Szkół Żeglarskich (ISSA) do programu szkoleniowego. Będzie polecana wszystkim zrzeszonym w federacji szkołom.
Cena: 39.90 zł     

333 rady dla żeglarzy - Fridtjof Gunkel
Opisane w książce rady pokazują jak można życie na jachcie uczynić rozsądniejszym i bardziej komfortowym, a samo żeglowanie - prostszym i bezpieczniejszym. To najlepsze „patenty” czytelników czasopisma „Yacht” opisane na jego łamach w okresie ostatnich lat w rubryce „Skippers Magazine”.

Czy mowa jest o samodzielnie zbudowanym uchwycie na jachtowy komputer, schowku na buty w trapiku zejściówki, wykorzystaniu drabinki kąpielowej jako uchwytu pontonu, czy też o metodzie szybkiego cumowania przy użyciu jednej tylko cumy - często chodzi jedynie o kilka sprytnych pomysłów, aby zaoszczędzić pieniądze, a zarazem bez większego wysiłku udoskonalić jacht i jego obsługę.

Czytając rady zawarte w niniejszej książce, właściciele jachtów i czarterujący je mogą skorzystać ze zbiorowego doświadczenia świata żeglarzy. Przedstawione tu usprawnienia i pomysły obejmują wiele różnorodnych zagadnień i mogą być przydatne na wielu różnych jednostkach i akwenach, dla żeglarzy o rozmaitych oczekiwaniach i potrzebach. Życie na pokładach jednostek pływających mogą przekształcić w czystą, żeglarską przyjemność.
Cena: 33 zł     

50 Ways to Improve Your Navigation - Dag Pike
50 sposobów na poprawę nawigacji. 50 skutecznych i przydatnych sposobów. Autor daje praktyczne wskazówki, wytyka najczęściej popełniane błędy, ilustruje rzecz zdjęciami i przykładami. Sprawy zazwyczaj pomijane w podręcznikach, a tak przydatne na wodzie.
Książka w języku angielskim.
Cena: 70 zł     

50 Ways to Improve Your Weather Forecasting - Dag Pike
50 sposobów, jak lepiej przewidywać pogodę i nie dać się jej zaskoczyć. Autor omawia sposoby interpretacji prognoz pogody, map pogodowych, warunków obserwowanych nad morzem. Uczy wyciągać wnioski, przewidywać zjawiska i odpowiednio chronić się przed nimi.
Książka w języku angielskim.
Cena: 67.20 zł     

Atlas żeglarski - Michał Klawinski
Atlas żeglarski to poradnik skierowany do osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z żeglowaniem. Zawiera wszystkie niezbędne wiadomości wymagane w programie szkolenia na stopień żeglarza. W klarowny sposób prezentuje podstawowe informacje z zakresu: budowy jachtu, teorii żeglowania, przepisów, locji śródlądowej, meteorologii i ratownictwa. Rozdziały dotyczące manewrowania jachtem żaglowym oraz węzłów żeglarskich zawierają szczegółowe rysunki instruktażowe.
Cena: 29.95 zł     

Bez gaf w obcych krajach - Kazimierz Cap
Polacy coraz częściej jeżdżą za granicę, gdzie stykają się z innymi kulturami, innymi normami obyczajowymi. Wyjeżdżając, zabieramy ze sobą naszą skalę wartości opartą na jednej tylko kulturze. W efekcie nie wiemy, jak się zachować, i popełniamy gafy. Jak ich uniknąć, dowiesz się z tej książki.
Cena: 29.90 zł     

Bezpieczna woda - Franciszek Haber
Pierwszy w Polsce, niezwykle skondensowany poradnik dla śródlądowych i morskich motorowodniaków, poświęcony wyłącznie najważniejszej kwestii - BEZPIECZEŃSTWU ŻEGLUGI.

Kompendium wiedzy dedykowane również dla wędkarzy oraz wszystkich, którzy pływają małymi motorówkami i żaglówkami, do prowadzenia których nie są wymagane uprawnienia (silniki do 10kW).
Zawarte treści w formie skrótowej: porady na wodzie, holowanie narciarzy, radzenie sobie z awariami silników, działanie w przypadku wywrotki jachtu, środki ratunkowe, manewr człowiek za burtą, reanimacja, służba SAR, sygnały wzywania pomocy, oznakowanie dróg śródlądowych i morskich, prawo drogi, światła statku, podstawy meteorologii - chmura burzowa, skala prędkości wiatru, bryza.

Posiada Rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego.

Cena: 20 zł     

Biblia węzłów
Biblia węzłów to kompletny przewodnik pozwalający zrozumieć i zawiązać najpopularniejsze węzły żeglarskie na świecie. Krok po kroku pokazuje, jak zawiązać 200 węzłów najbardziej przydatnych żeglarzom i motorowodniakom. Zawiera historię najważniejszych węzłów oraz praktyczne rady dotyczące tego, jak, gdzie i kiedy stosować poszczególne węzły. Przy każdym z nich znajduje się czytelna informacja na temat tego, jak mocny, bezpieczny, trudny w wiązaniu i rozwiązywaniu oraz jak przydatny jest dany węzeł.
Węzły mocujące: linę można przywiązać do stałego obiektu na ponad 30 różnych sposobów. Niektóre mocowania są mocne, inne bardziej bezpieczne. Czym się różnią? Odpowiedź znajduje się w książce!
* Związy: jeżeli uważacie, że znajomość węzła szotowego wystarczy, aby połączyć ze sobą dwie liny, pomyślcie jeszcze raz! Żeglarze nie bez powodu używają supła, związu takielarskiego czy innych węzłów.
* Pętle: węzeł ratowniczy jest wciąż królem węzłów, ale jego panowanie jest zagrożone. Sprawdźcie, jakie pętle będą dobre dla ultranowoczesnych lin.
* Węzły dekoracyjne: nikt nie powinien wyruszać w morze bez wypróbowania przynajmniej jednego z nich. Bransoletka ze splotu tureckiego jest zaskakująco łatwa do wykonania, tak samo jak pleciona mata oceaniczna.
* 10 najbardziej przydatnych węzłów i dużo, dużo więcej.
Cena: 65 zł     

Buying a Yacht. New or Second-Hand - Barry Pickthall
Poradnik dla planujących zakup jachtu - zarówno nowego, jak i "z drugiej ręki". Na co zwrócić uwagę, jak skalkulować budżet, jakie miejsce na postój znaleźć - te i inne zagadnienia związane z zakupem jachtu analizuje autor.
Książka w języku angielskim.
Cena: 85 zł     

Captains Quick Guides - Using GPS - Bob Sweet
Podręczna, zalaminowana "ściąga" z obsługi GPSa. Zawiera najbardziej potrzebne informacje i wskazówki, podane hasłowo.
Poradnik w języku angielskim.
Cena: 47.20 zł     

Captains Quick Guides - Using VHF and SSB Radio - Bob Sweet
Zalaminowana "ściąga" w języku angielskim. Krótkie informacje o łączności VHF, procedury w niebezpieczeństwie, jak nawiązać łączność. Bardzo treściwa informacja, która powinna być zawsze pod ręką.
Poradnik w języku angielskim.
Cena: 47.20 zł     

Coastal and Offshore Navigation - Tom Cunliffe
Celem tej książki było przekazanie żeglarzom śródlądowym, którzy chcieliby zacząć przygodę z żeglugą przybrzeżną i morską, praktycznych wskazówek dotyczących żeglugi po tych akwenach.
Książka w języku angielskim.
Cena: 99.80 zł     

Cruising: A Skippers Guide - John Mellor
Poradnik dla skippera - prowadzenie jachtu pod żaglami i na silniku, manewry, załoga, planowanie trasy, prowadzenie wacht, czyli wszystko, co skipper wiedzieć powinien.
Książka w języku angielskim.
Cena: 99 zł     

Człowiek za burtą - Andrzej Pochodaj
Człowiek za burtą to publikacja skierowana do żeglarzy, motorowodniaków, rybaków i wszystkich tych, którzy zawodowo lub przyjemnościowo związani są z morzem. Obejmuje całokształt problematyki "człowieka za burtą" (Man Overboard – MOB), poczynając od wyposażenia indywidualnego i jednostki, przez prewencję, sposoby postępowania i zachowania po wypadnięciu, łączność, manewry "człowiek za burtą" i metody poszukiwania, podnoszenie z wody, udzielanie pomocy oraz ewakuację uratowanego.
Cena: 29 zł     

Dziennik jachtowy (Yacht Logbook)
Forma niniejszego dziennika nawiązuje do tradycyjnego układu, który sprawdzał się w przeszłości. Wydanie wzbogacono o dodatkowe strony przeznaczone na notatki, gdzie można zapisać np. prognozę pogody lub numer telefonu do biura mariny. W ten sposób wszystkie potrzebne w czasie rejsu i po jego zakończeniu informacje znajdują się 
w jednym miejscu.
Cena: 24.90 zł     

Dziennik jachtowy. Kompendium nawigatora - Mariusz Zawiszewski
Sumienne prowadzenie nawigacji podczas rejsu morskiego na jachcie żaglowym lub motorowym jest jedną z podstawowych zasad dobrej praktyki żeglarskiej. Wiedza i praktyka z zakresu nawigowania oraz umiejętność skutecznego korzystania z pomocy nawigacyjnych pozwalają na bezpieczne żeglowanie.

Dziennik jachtowy jest jednym z elementów prowadzenia rzetelnej nawigacji. Pozwala sprawnie opisywać żeglugę, zmiany pogodowe, informacje meteorologiczne, stan techniczny jachtu i inne zdarzenia na jego pokładzie.

Dla mniej doświadczonych żeglarzy przygotowano Kompendium nawigatora, praktyczny przewodnik systematyzujący wiedzę oficera nawigacyjnego jachtu morskiego. Do Dziennika jachtowego dołączono druki (opinia z rejsu morskiego, karta rejsu morskiego, lista załogi), umożliwiające potwierdzenie stażu na rejsach morskich osobom ubiegającym się o wyższe patenty żeglarskie lub motorowodne.
Cena: 18 zł     

Fast Track to Sailing - Steve and Doris Colgate
Autorzy, którzy w swojej szkole żeglarstwa, wykształcili ponad 100 tysięcy żeglarzy, dzielą się swoimi metodami nauczania. Skupiają się na nauce podstaw żeglowania podczas trzydniowego szkolenia, można jednak również korzystać z tej książki ucząc się żeglarstwa w wolniejszym tempie.
Książka w języku angielskim.
Cena: 73.50 zł     

Gdy nadciągała wielka woda - red. Elżbieta Kościk
Klęski powodzi na ziemiach polskich na przestrzeni wieków
Woda jest wciąż jednym z najniebezpieczniejszych żywiołów. Mimo to ludzie wznosili od niemal zawsze swoje siedziby w pobliżu rzek, które ich karmiły i stanowiły drogę komunikacyjną, a często też miały znaczenie obronne. Bywało jednak często i tak, że dobrodziejstwo takiego sąsiedztwa przeradzało się tragedię - jedną z częstszych klęsk dotykających ludzkość - w klęskę powodzi. O takich klęskach i próbach zaradzenia im traktuje niniejszy tom.
Cena: 40.01 zł     

Handbook of offshore cruising - Jim Howard
"Offshore cruising" w żeglarstwie angielskim znaczy co innego, niż w Polsce. U nas to żegluga przybrzeżna, u nich - żegluga poza widocznością brzegu, często oceaniczną. Żegluga taka wymaga odpowiedniej wiedzy, przygotowań i rozumienia rozległych dziedzin. Podtytuł książki to "The dream and reality of modern ocean cruising" i autor, Jim Howard (25 lat na oceanach) robi wszystko, by "reality" zbliżyła się jak najbardziej do marzenia, a nie stała się koszmarem. Dzięki praktycznej wiedzy zawartej w książce każdy żeglarz ma możliwość uniknięcia wielu nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji.

Dowiemy się, jak wybrać, kupić i wyposażyć jacht. Autor szczegółowo omawia wyposażenie dzieląc je na konieczne, przydatne i zbędne. Dowiemy się, jakie modyfikacje wprowadzić, by nadawał się do długiej oceanicznej włóczęgi. Usłyszymy o planowaniu podróży, zbieraniu pomocy nawigacyjnych, możliwościach, jak to uczynić taniej. O zdrowiu na jachcie, procedurach granicznych, dbaniu o bezpieczeństwo w portach. O sztormowaniu, kotwiczeniu. Autor zakłada, że czytelnik zna prawo drogi, nawigację i inne umiejętności żeglarskie, zatem skupia się na praktycznym ich stosowaniu tak, by rejs odbył się jak najbezpieczniej, najprzyjemniej i najtaniej.

Znakomite recenzje, jakie ta książka zebrała, są w pełni usprawiedliwione.
Książka w języku angielskim.
Cena: 205 zł     

Harbour Manoeuvres Step-by-Step - Lars Bolle, Klaus Andrews
Poradnik wyjaśniający krok po kroku wykonywanie manewrów w porcie, tak by bez problemu ustawić jacht w pożądanym miejscu. Opisuje różne rodzaje cumowania, przy różnych warunkach pogodowych.
Książka w języku angielskim.
Cena: 168 zł     

How to Choose the Right Yacht - J Muhs
Przy wyborze jachtu pojawia się przed kupującym wiele pytań:
- Czy to szybki czy wolny jacht?
- Czy będzie dobrze trzymać kurs?
- Czy będzie lepiej pływać przy lekkich wiatrach, czy przy silniejszych?
- Czy może być łatwo prowadzony przez niewielką rodzinną załogę?
Książka ta pomaga przyszłemu nabywcy jachtu odpowiedzieć na te i wiele innych pytań.
Pozycja w języku angielskim.
Cena: 73.50 zł     

How to Cope with Storms - D von Haeften
Teorii, co robić w sztormie jest tyle, co kapitanów. Dlatego nie ma idealnego poradnika z receptami na sztormowanie. Co nie znaczy, że taki poradnik nie może być bardzo dobry. Jak sztormować, jak przygotować jacht do sztormu, jak przeczekać sztorm w porcie, jak jacht zachowuje się na fali, co robić w sytuacjach awaryjnych. Wszystko podane w syntetycznej formie, w postaci prostych i gotowych rozwiązań, zapewni nam automatyczne reakcje na 90% trudnych sytuacji na morzu (a zwłaszcza, jak ich uniknąć). Pozostałe 10%... cóż, tym się różni doświadczony żeglarz od żeglarza niedzielnego.
Książka w języku angielskim. Stanowi odpowiednik dostępnego przed kilku laty poradnika "Sztorm, co robić?".
Cena: 86 zł     

How to Sail Around the World - Hal Roth
Hal Roth, mający "na liczniku" 200 tysięcy mil i trzykrotne opłynięcie Hornu, radzi, jak przygotować siebie i jacht do oceanicznej włóczęgi - również dookoła świata. Jak znaleźć jacht, przygotować wyposażenie i zaopatrzenie, jakie zabrać narzędzia, jak zadbać o zminimalizowanie kosztów, dać sobie radę z formalnościami... Rady praktyka, który więcej czasu spędził na wodzie, niż na lądzie.
Książka w języku angielskim.
Cena: 152 zł     

How to Sail on a Budget - Alastair Buchan
Autor radzi w jaki sposób można zmniejszyć koszty zakupu, cy też utrzymania jachtu, tak, aby nie miało to negatywnego wpływu na bezpieczeństwo żeglowania. Analizuje takie aspekty, jak zakup łodzi, koszty postoju, wyposażenie nawigacyjne, elektronika, utrzymanie jachtu, zakup silnika, itp.
Książka w języku angielskim.
Cena: 73.50 zł     

Illustrated Navigation - Ivar Dedekam
Poradnik ten przedstawia zarówno zasady nawigacji klasycznej, za pomocą kompasu i logu, jak również prowadzonej przy pomocy elektroniki jachtowej (GPS, chartplotter, radar).
Książka w języku angielskim.
Cena: 89.20 zł     

Illustrated Seamanship - Ivar Dedekam
Książka opisuje sposoby wiązania węzłów, cumowania i kotwiczenia, a wszystko to poparte przejrzystymi ilustracjami oraz zwięzłymi i jasnymi opisami.
Książka w języku angielskim.
Cena: 89.20 zł     

Informacyjno-decyzyjne determinanty transportowej obsługi przedsiębiorstw przetwórstwa rybnego
W warunkach rynkowego działania przedsiębiorstw przetwórstwa rybnego istotna jest sprawna obsługa transportowa procesów zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji. Przedsiębiorstwa muszą więc wywierać określony wpływ na strukturę systemów informacyjno-decyzyjnych sterujących tymi procesami. Oddziaływanie to powinno zachodzić we wszystkich formach organizacyjnych oraz obszarach usługowej działalności transportowej obsługi produkcji, tak aby doprowadzić w niej do podejmowania decyzji optymalnych w wymiarze strategicznym, taktycznym, a nade wszystko operacyjnym.
Autor: Joanna Krupska.
Cena: 29.40 zł     

Inshore Navigation - Tom Cunliffe
Książka doskonała dla początkujących żeglarzy - w prosty i przystępny sposób przedstawia podstawowe zagadnienia dotyczące nawigacji oraz żeglugi. Celem tej pozycji, było przekazanie czytelnikowi wiedzy wystarczającej do zaplanowania i przeprowadzenia jachtu na krótkich trasach, w żegludze dziennej i przy sprzyjających warunkach pogodowych.
Książka w języku angielskim.
Cena: 99.80 zł     

Jachting morski - Krzysztof Baranowski
Oryginalny poradnik stanowiący kompendium praktycznej wiedzy żeglarskiej. Autor bardzo przystępnie porusza najtrudniejsze tematy, np. żegluga na pływach, obsługa radaru, nawigacja elektroniczna, odnosząc się do zaawansowanych żeglarzy, ale i nowicjuszom doradza jak wypłynąć na morze, w dodatku na nieznanym jachcie.
55 lat doświadczenia morskiego kapitana Baranowskiego, czyli książka niezbędna w każdej żeglarskiej biblioteczce.
Cena: 58 zł     

Jak to działa. Statki i łodzie podwodne
Seria "JAK TO DZIAŁA" odkrywa poufne informacje, fascynujące ciekawostki i nowinki ze świata techniki. Idealna propozycja dla wszystkich, którzy szukają odpowiedzi na pytania: jak funkcjonują i działają m.in. statki, łodzie podwodne. W książkach znajdziesz informacje o historii, opisy, w jaki sposób się poruszają, jakie posiadają wewnętrzne mechanizmy, a także odkryjesz perspektywy i kierunki ich rozwoju w przyszłości.
Książka zawiera:
- szczegółowe ilustracje w formie przekrojów
- rysunki zespołów rozebranych poszczególnych mechanizmów
- najważniejsze pojęcia opatrzone szkicami
- objaśnienia techniczne
Cena: 19.99 zł     

Jak zostać żeglarzem - Robert Rorrel
Poradnik zawiera podstawowe zagadnienia, które przydadzą się każdemu początkującemu "wilkowi morskiemu".
Cena: 12 zł     

Jak zwiedzać świat morskim statkiem wycieczkowym - Jerzy Burtowicz
Pierwszy w Polsce poradnik dotyczący podróżowania morskimi statkami wycieczkowymi. Rejsy takie stały się już popularne, gdyż pod względem ceny, standardu i oferowanych atrakcji wypadają zdecydowanie korzystniej niż tradycyjne urlopy stacjonarne. Mimo niewielkiej objętości książka ta jest kompletnym i bogato ilustrowanym kompendium wiedzy o rejsach wycieczkowych. Obok krótkiego omówienia genezy tej nowej formy turystyki, autor zawarł w tej publikacji szczegółowe informacje wynikające z własnych bogatych doświadczeń: praktyczne rady i niezastąpione wskazówki jak i gdzie wybrać rejs, jak wygląda życie na rejsie i w jaki sposób zwiedza się kraje, w których statek cumuje. Obok wielu nigdy niepublikowanych zdjęć z archiwum autora, w poradniku szeroko wykorzystano technologię kodów QR z bezpośrednimi linkami do stron internetowych, filmów, zdjęć i innych materiałów dostępnych wprost, za pomocą smartfona lub tabletu.
Czytelnik znajdzie też w poradniku informacje o bezpieczeństwie rejsów, a zainteresowani rejsami wycieczkowymi – kontakty do wszystkich linii wycieczkowych świata oraz większości polskich biur turystycznych oferujących takie wakacje.
Cena: 9 zł     

Knots and Splices - Steve Judkins and Tim Davison
Praktyczny poradnik, pokazujący krok po kroku jak wiązać poszczególne węzły wraz z pomocnymi ilustracjami.
Książka w języku angielskim.
Cena: 39.90 zł     

Książeczka żeglarska (Yachtsman s Logbook)
Niniejsza Książeczka stanowi wiarygodny zapis kariery żeglarskiej i daje świadectwo doświadczenia żeglarskiego. 
Można w niej odnotowywać wszystkie najważniejsze informacje o rejsach: daty i trasy, pełnione funkcje, nazwiska kapitanów. Jeśli bierzemy udział w regatach - zapiszmy to!
Cena: 14.90 zł     

Książeczka żeglarska - Mariusz Zawiszewski
Książeczka żeglarska dla wielu pokoleń fanów wiatru i żagli była symbolem przynależności do żeglarskiej społeczności.

W oferowanym nowym modelu Książeczka Żeglarska Alma-Press ma miejsce na potwierdzanie uzyskania patentów i certyfikatów, na zestawienie uczestnictwa w szkoleniach i kursach, na dane osobowe właściciela, a także potwierdzenie udziału w rejsach morskich, śródlądowych czy regatach. Nowością jest blok informacyjny o żeglarskich i motorowodnych patentach i licencjach (wymagania, uprawnienia) oraz prezentacja najważniejszych sposobów wzywania pomocy oraz sposobów sygnalizacji i komunikacji na wodach morskich i śródlądowych. Foliowana okładka chroniona jest dodatkowo przezroczystą obwolutą (na jachcie nie zawsze jest sucho).

Książeczkę żeglarską Alma-Press każdy może założyć sobie sam. Może ona mieć jednak szczególną wartość, gdy będzie wręczana przez prowadzącego rejs kapitana, instruktora szkolącego na kursie żeglarskim lub egzaminatora gratulującego zdanego egzaminu na upragniony patent.
Cena: 9 zł     

Latitude Hooks and Azimuth Rings - Dennis Fisher
Jak zbudować - i użyć - 18 tradycyjnych, historycznych przyrządów nawigacyjnych. Kwadrant, astrolabium, sonda (z tradycyjnymi oznaczeniami) - czyli to, jak nawigowano w czasach, gdy okręty były z drewna, a ludzie z żelaza. Przyrządy wykona nawet początkujący majsterkowicz - za to będzie mógł poczuć się jak Krzysztof Kolumb. Dla miłośników historii żeglugi, tradycji morskiej i całej nawigacyjnej wiedzy tajemnej.
Książka w języku angielskim.
Cena: 93.40 zł     

Learn the Nautical Rules of the Road - Paul Boissier
Książka zawiera informacje odnośnie prawa drogi na morzu, przydatne zarówno żeglarzom, jak i pływającym profesjonalnie. Jest to idealna pozycja zarówno dla zdających egzamin, jak i podręczna pomoc na jachcie. Znajomość międzynarodowych regulacji dotyczących zapobiegania zderzeniom na morzu (COLREG) jest podstawą dla wszystkich, którzy wybierają się na morze.
Autor wyjaśnia intencje każdej z reguł oraz objaśnia jak powinna być stosowana w praktyce.
Książka w języku angielskim.
Cena: 89.20 zł     

Learn to Sail - Tim Hore
Naucz się żeglować, czyli jak w najprostszy sposób rozpocząć przygodę z żeglarstwem. Budowa łódki, opis osprzętu i jego funkcji, wiązanie podstawowych węzłów, zagadnienia związane z bezpieczeństwem, prawo drogi, zwroty, halsowanie - te i wiele innych zagadnień związanych z żeglowaniem na małych łódkach.
Książka w języku angielskim.
Cena: 78 zł     

Locja dla żeglarzy - Jacek Czajewski
Locja to gałąź wiedzy nautycznej zajmującej się opisem oceanów, mórz, torów wodnych, wybrzeży oraz ich oznakowań nawigacyjnych. Pojęcie to rozciąga się też na obszar wód śródlądowych. W praktyce przedmiot locji jest jeszcze obszerniejszy, bo oprócz umiejętności korzystania z map i tomów locji właściwej obejmuje także umiejętność posługiwania się takimi pomocami nawigacyjnymi, jak spisy świateł, tabele pływów, atlasy prądów pływowych itp. Te wszystkie zagadnienia składają się na treść niniejszej książki.
Do tej pory nie było w naszej literaturze tak obszernego podręcznika poświęconego locji. Szczególnie dokładnie przedstawiono śródlądowe oznakowania nawigacyjne, światła statków śródlądowych i przepisy, dlatego też książka ta powinna zainteresować nie tylko żeglujących po morzu, ale i ogromne grono śródlądowych żeglarzy, motorowodniaków i kajakarzy, zwłaszcza że ostatnio szeroko otworzyła się przed nimi niezwykle rozgałęziona sieć śródlądowych dróg całej Europy.
Cena: 49 zł     

Logbook for Cruising Under Sail - John Mellor
Książka w języku angielskim.
Cena: 99 zł     

Logbook rejsu
Logbook to zeszyt do zanotowania przebiegu rejsu, który powstał na podstawie doświadczeń skipperów prowadzących rejsy po różnych morzach i na różnych jachtach.
Znajdzie się w nim miejsce na podstawowe informacje jak kurs, pozycja, prędkość, warunki pogodowe, jak i na zanotowanie odebranych prognoz pogody, waypointów czy kontaktów do marin.
Możliwe jest też przygotowanie spisu kanałów na jakich podawane są prognozy pogody na danym akwenie, kontaktów do stacji SAR, zapisanie listy załogi i kontaktów do osób pozostających na lądzie, czy uwag przy odbiorze i zdaniu jachtu.
Wystarcza na dwa tygodnie rejsu.
Cena: 18 zł        

Logbook rejsu po wodach pływowych
Logbook rejsu po wodach pływowych to zeszyt do zanotowania przebiegu rejsu, który powstał na podstawie doświadczeń skipperów prowadzących rejsy po różnych morzach i na różnych jachtach.
Znajdzie się w nim miejsce na podstawowe informacje jak kurs, pozycja, prędkość, warunki pogodowe, jak i na zanotowanie odebranych prognoz pogody, waypointów czy kontaktów do marin. Dodatkowo zanotujesz godziny występowania wysokiej i niskiej wody (HW, LW) w danym porcie.
Możliwe jest też przygotowanie spisu kanałów na jakich podawane są prognozy pogody na danym akwenie, kontaktów do stacji SAR, zapisanie listy załogi i kontaktów do osób pozostających na lądzie, czy uwag przy odbiorze i zdaniu jachtu. Znajdziesz tam również pomocne schematy określenia pory i wysokości pływów.
Wystarcza na dwa tygodnie rejsu.
Cena: 18 zł     

Maintain and Improve Your Powerboat - Paul Esterle
Autor objaśnia, jak utrzymywać, konserwować, w razie potrzeby dokonywać bieżących napraw, tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort posiadanej łodzi motorowej. Opisane w tej książce tematy obejmują min. takie zagadnienia, jak wymiana oleju, przygotowanie do zimowania, poprawa wydajności paliwa.
Książka w języku angielskim.
Cena: 116 zł     

Make Your Bed. Proste rzeczy które zmienią twoje życie a może i świat
Książka na podstawie niesamowitego przemówienia, które obejrzało 100 milionów osób.

Myślisz, że trudno zmienić świat?
Mylisz się.
Możesz mieć wpływ na to, jak żyjemy.
Możesz dokonać wielkich rzeczy, ale musisz zacząć od siebie.
Każdy dzień rozpoczynaj od wykonania jakiejś drobnej czynności. Szanuj ludzi. Pamiętaj, że życie nie jest sprawiedliwe ani wolne od porażek. Jeśli nigdy, przenigdy się nie poddasz, kolejne pokolenia będą żyły w lepszym świecie.
Nie wiesz, od czego zacząć? Make your bed.

Admirał William H. McRaven to emerytowany wojskowy, dowódca operacji specjalnych w armii USA. Obecnie jest kanclerzem Uniwersytetu Teksańskiego. To właśnie na tej uczelni wygłosił kultowe już przemówienie, które zachwyciło miliony ludzi i stało się inspiracją tej książki. Make Your Bed jest zbiorem zasad wynikających z doświadczeń admirała.
Cena: 32.90 zł     

Manewry w porcie Krok po kroku - Lars Bolle
Każdy żeglarz musi umieć manewrować jachtem w dowolnej marinie czy porcie.
Książka zawiera wszystko, co trzeba wiedzieć na ten temat. Podczas testów każdy manewr został dokładnie obfotografowany z lotu ptaka. Z pomocą zdjęć autorzy krok po kroku przedstawiają poszczególne czynności - kolejność użycia lin, ustawienie płetwy sterowej, liczbę potrzebnych obrotów silnika, czy rozmieszczenie załogantów.

Najważniejsze zagadnienia poruszane w książce to:
Podejście i odejście na silniku i pod żaglami
Ferholung i overholung
Kotwiczenie w zatokach i marinach
Holowanie i bycie holowanym
Manewr "człowiek za burtą"

Cumowanie i odchodzenie od wszelkiego rodzaju nabrzeży - pływających pomostów, kamiennych ścian, z muringami lub bez przestanie ci sprawiać trudności. Niezależnie od tego czy użyjesz silnika, czy żagli i jak liczną załogę masz na pokładzie...
Cena: 59.90 zł     

Międzynarodowe Prawo Drogi Morskiej w praktyce - Tomasz Maracewicz
Książka omawia praktyczne zastosowanie prawideł MPZZM. W szczególności pierwszeństwo drogi, zachowanie się statków wobec siebie, znaki dzienne przewidziane prawidłami, światła nawigacyjne i sygnały wzywania pomocy. Autor przedstawia wiele cennych rad i wskazówek zachowania się w różnych sytuacjach na wodzie.

Niezbędnik żeglarza Międzynarodowe Prawo Drogi Morskiej w praktyce zawiera informacje przydatne wszystkim
żeglującym po morzu.

Ze względu na zastosowaną technologię druku, książka nie jest narażona na niszczące oddziaływanie wody co sprawia, że można z niej korzystać również podczas rejsu.
Cena: 14 zł     

Międzynarodowy Kod Sygnałowy - naklejka
Naklejka zawiera Międzynarodowy Kod Sygnałowy (MKS). Wydrukowana na folii.
Format: 170x240mm.
Cena: 3.51 zł     

Model reagowania na zagrożenia piractwem morskim - Katarzyna Wardin
Autorka skupiła się na określeniu przyczyn, czynników sprzyjających i trudności w zwalczaniu współczesnego piractwa morskiego oraz wyselekcjonowaniu i analizie regionów jego występowania. Badaniom podlegała sytuacja
geopolityczna Somalii pod kątem jej wpływu na generowanie działalności i aktywnej obecności piratów somalijskich w Rogu Afryki. Ponadto podjęto próbę analizy strat ponoszonych przez transport morski, które powodują swoimi działaniami na morzu piraci somalijscy. Analizie podlega spektrum politycznego, militarnego i finansowego zaangażowania międzynarodowego (ONZ, UE, NATO oraz innych państw), mającego na celu ochronę transportu morskiego oraz wpływ tego zaangażowania (organizacji, państw) na ograniczenie działalności piratów somalijskich. Zakresem badań objęto okres lat 2008–2011.
Cena: 63 zł     

Mój Dziennik Pokładowy
Wzorowany na prawdziwym dzienniku jachtowym, zawiera instrukcję prowadzenia. Dzięki temu może być także stosowany na kursach na patent sternika jachtowego, jako zeszyt ćwiczeń przy nauce wypełniania prawdziwego dziennika.
Dziennik na czternaście dni.
Cena: 6.49 zł     

Moja Grecka Kuchnia - Piotr Kasperaszek
Słońce, błękit morza, przyjaźni i otwarci ludzie - Grecja. Do tego przepyszne jedzenie, czyli ryby, owoce morza, warzywa i mięsa. Oparta na prostych przepisach kuchnia, której tajemnicą są świeże, doskonale dobrane składniki i aromaty ziół. A do tego wspaniałe wina.

Autor Mojej greckiej kuchni, kapitan Piotr Kasperaszek, jest żeglarzem, wielbicielem dobrego jedzenia i sztuki kulinarnej. Od przeszło dwudziestu pięciu lat przemierza greckie wody. W tym czasie odwiedził setki portów i wysp. W tawernianych kuchniach i domach przyjaciół poznał tajniki przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur. Przetestował je wszystkie, najczęściej w jachtowej kuchni - kambuzie, gotując dla pływających z nim załóg.

W książce znajdziecie przepisy zarówno na dania najpopularniejsze, jak i te mniej znane, o różnym stopniu trudności. Dowiecie się z niej, czym zastąpić niektóre składniki, jeśli byłyby nie do dostania w waszym sklepie. Poznacie zwyczaje kulinarne Greków i poszerzycie wiedzę o ich ulubionych trunkach. A galaktobureko stanie się waszym ulubionym deserem.;)

Kali oreksi! - smacznego!
Cena: 59.90 zł     

Motorboating: Start to Finish - Barry Pickthall
Doskonały poradnik zarówno dla tych, którzy dopiero poznają podstawy, jak i dla bardziej zaawansowanych użytkowników łodzi motorowych, którzy chcą swoją wiedzę poszerzyć. Zawiera informacje podane w przejrzysty sposób, w ich przyswojeniu pomagają ilustracje.
Książka w języku angielskim.
Cena: 115 zł     

Nawigacja prosta, łatwa, zabawna - Andrzej Urbańczyk
Książka ta nie jest nużącym podręcznikiem, ale po prostu fascynującą lekturą. Miesięcznik "Ocean Life" nazwał ją najbardziej niezwykłym zaproszeniem do nobilitującej sztuki samodzielnego prowadzenia jachtu. W całości lub fragmentach przetłumaczono "Nawigację" w Stanach, Niemczech, Rosji i Japonii.
Cena: 27 zł     

O dobrej praktyce morskiej i dalekich rejsach - Robin Knox-Johnston
4 czerwca 1968 Robin Knox-Johnston wyruszył z Falmouth w rejs, który stał się pierwszym rejsem solo non stop dookoła świata. 50 lat później w kolejnej książce Robin dzieli się doświadczeniem dotyczącym żeglowania i dobrej praktyki morskiej.

Zebrano tu jego najbardziej prowokujące, przenikliwe i trafne artykuły publikowane na przestrzeni 50 lat od słynnego rejsu w czasopiśmie "Yachting World".

Pierwsza połowa książki jest poświęcona praktyce morskiej i koncentruje się na niezbędnych umiejętnościach oraz sprzęcie. W drugiej części Robin wspomina jachty, regaty i miejsca, które zapadły mu szczególnie w pamięć na przestrzeni ostatnich 50 lat spędzonych na morzu. Książka zaczyna się od jego artykułu będącego refleksją nad ostatnim półwieczem.
Cena: 28 zł     

O żegludze i prawie morskim. Wspomnienia i refleksje - Jan Łopuski
Morza zajmują w przybliżeniu dwie trzecie powierzchni naszego globu. Na tym obszarze człowiek od wieków prowadzi działalność różnego rodzaju: wojenną, gospodarczą, rekreacyjną, tę ostatnią obecnie w coraz szerszym zakresie. Korzysta z morza jako drogi wodnej, a więc uprawia na nim żeglugę i korzysta z zasobów naturalnych obszaru morskiego - zasobów organicznych i nieorganicznych zasobów dna morskiego i jego podglebia. W związku z tą stale rozszerzającą się działalnością człowieka na morzu powstają określone stosunki społeczne - mówi się nawet o pewnej społeczności ludzi morza (maritime community). Te właśnie stosunki reguluje prawo morskie.
Cena: 39 zł     

Ocean Cruising on a Budget - Anne Hammick
Autorka, opierając się na swojej wieloletniej praktyce, radzi jak wybrać odpowiedni jacht, przygotować się do podróży przez ocean pod różnymi aspektami (bezpieczeństwo, zapasy żywności, wypoczynek), prowadzić wachty.
Książka w języku angielskim.
Cena: 131 zł     

OptimizeYour Cruising Sailboat - John Roberts
Autor w swoim poradniku zgromadził wiele pomysłów jak polepszyć prędkość jachtu, zwiększyć jego wygodę, dzielność morską, ułatwić obsługę oraz polepszyć wygląd.< Podpowiada wiele "patentów", jak ulepszyć wybieranie kotwicy, jak założyć refpatenty, niewielkim nakładem środków przyspieszyć jacht lub zagospodarować przestrzeń.
Książka w języku angielskim.
Cena: 103 zł     

Oznakowanie szlaku żeglownego - naklejka
Naklejka z oznakowaniem szlaku żeglownego.
Format: 17x24cm.
Cena: 3.51 zł     

Pierwsza pomoc na morzu
Poradnik zawiera usystematyzowane wskazówki postępowania w sytuacjach, gdy konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy na jachcie morskim. Nawet osoby bez medycznego doświadczenia będą wiedziały jakie działania podjąć i w jakiej kolejności. Niezwykle pomocne są zwięzłe opisy jednostek chorobowych i stopniowanie ważności czynności ratunkowych.
Dodatkową zaletą książki jest wodoodporny papier i wygodna konstrukcja umożliwiająca bardzo szybkie znalezienie potrzebnych informacji.
Autorzy: Colin Berry Douglas Justins
Cena: 21 zł     

Poradnik jachtostopowicza - Alison Muir Bennett
Okrążyć kulę ziemską na pokładach jachtów - czy to możliwe?
Jak spełnić takie marzenie?
Co trzeba zrobić, jakie umiejętności trzeba posiąść aby zostać zaakceptowanym przez Skippera i innych członków załogi?
Jak unikać konfliktów, które czasem uprzykrzają życie na pokładzie?
Jak i gdzie szukać jachtów, które zabiorą nas w rejs życia?
Jednym słowem, jak stać się Yachties - Jachtostopowiczem, dołączyć do ogromnego grona ludzi którzy wędrują po świecie żeglując.
Odpowiedź na te i inne jeszcze pytania daje ta książka.
Cena: 25.20 zł     

Practical Navigation for the Modern Boat Owner - Pat Manley
Przewodnik po wszystkich aspektach nawigacji jachtowej, zarówno tych tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych. Takie podejście w przedstawieniu zagadnień nawigacji, pozwala na bezpieczne przeprowadzenie jachtu w każdych okolicznościach, pozwalając uniezależnić się od prowadzenia nawigacji wyłącznie za pomocą urządzeń elektronicznych.
Książka w języku angielskim.
Cena: 136 zł     

Prawo dla żeglarzy - Bartosz Ziemblicki
Podręcznik przeznaczony zarówno dla żeglarzy pływających po morzu, jak i po wodach śródlądowych. Nieoceniona pomoc przy nauce do egzaminów żeglarskich, ale także dająca komfort znajomości prawa podczas żeglugi.
W książce omówiono regulacje publicznoprawne i prywatnoprawne. Do tych pierwszych zalicza się stosunki między państwami (prawo morza) oraz stosunki między państwami i jednostkami (prawo administracyjne, prawo karne). Do tych drugich stosunki między jednostkami (prawo cywilne). Podstawowym kryterium decydującym o ich uwzględnieniu była zawsze przydatność dla żeglarzy.
Autor omawia wszystkie akty prawne, które mogą być przydatne żeglarzom, szczególnie dużo miejsca poświęcając międzynarodowemu prawu drogi morskiej, bezpieczeństwu i ratownictwu morskiemu a także administracji morskiej i ochronie środowiska. Obszerny rozdział poświęcony jest żegludze śródlądowej.
Ta bogato ilustrowana książka z pewnością spełni oczekiwania żeglarzy, będzie im przydatna, a z czasem powinna stać się obowiązkową pozycją w każdej biblioteczce jachtowej.
Cena: 14 zł     

                                                                                                                         
Prawo drogi, światła i znaki statków na morzu - Andrzej Pochodaj
Książka omawia prawo drogi, zarówno w przypadku jachtów żaglowych, jak i mechanicznych, sygnały manewrowe i ostrzegawcze, sygnały dźwiękowe podczas ograniczonej widzialności, światła i znaki statków, w oparciu o Międzynarodowe Przepisy o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu. Klucz do rozpoznawania świateł statków na morzu jest bardzo czytelny i prosty i umożliwia, w razie wątpliwości, natychmiastową identyfikację statku.
Ze względu na zastosowaną technologię druku, książka nie jest narażona na niszczące oddziaływanie wody co sprawia, że można z niej korzystać również podczas rejsu.
Cena: 16 zł     

Quick and Easy Boat Maintenance 1.001 Time-Saving Tips - Sandy Lindsey
1001 sprawdzonych porad - efektywnych, a równocześnie przyjaznych środowisku sposobów na utrzymanie w czystości pokładu, kadłuba, kabin, silnika, pomp, systemów elektrycznych oraz zbiorników. Rady zebrane przez Sandy Lindsey z pisma Boating Magazine.
Książka w języku angielskim.
Cena: 101 zł     

REEDS Ocean. Poradnik dla żeglarzy
REEDS Ocean Poradnik dla żeglarzy zawiera podstawowe elementy wiedzy nautycznej niezbędne podczas żeglugi oceanicznej. Niewielki format książki jest dodatkowym atutem, bo można ją bez trudu zabrać na rejs. Poradnik ten przeznaczony jest nie tylko dla skiperów, ale także dla wszystkich żeglarzy pragnących wypłynąć na szerokie wody.
Cena: 16 zł     

REEDS Pogoda. Poradnik dla żeglarzy
Pogoda decyduje o tym, kiedy żeglujemy i w jakim kierunku płyniemy, a także o tym, czy bezpiecznie dotrzemy do celu. Zrozumienie sposobu, w jaki pogoda, obecna i przyszła, wpływa na nasz rejs, wymaga dobrej obserwacji, zdrowego rozsądku i doświadczenia. Ten poradnik zawiera wszystkie informacje o pogodzie, niezbędne zarówno w żegludze dziennej wzdłuż wybrzeża, jak i w dłuższych rejsach pełnomorskich.

Dzięki praktycznemu podejściu, wielu czytelnym ilustracjom oraz zdjęciom, jest to idealny sposób odświeżenia pamięci dla wszystkich żeglarzy turystycznych, łącznie z tymi, którzy uprawiają żeglarstwo na poziomie RYA Day Skipper czy Yachtmaster.
Cena: 19.01 zł     

REEDS. Silniki zaburtowe. ​Rozwiązywanie problemów
Większość silników wcześniej czy później zaczyna sprawiać kłopoty. Jednak skiper uzbrojony w wiedzę z tej książki nie ma się czego obawiać.
Silniki zaburtowe, poradnik ze słynnej serii REEDS, zapewni rozwiązanie większości problemów - od tych najczęstszych po występujące z rzadka. Zawiera czytelne, szczegółowe instrukcje, uzupełnione kolorowymi zdjęciami. Poręczny format ułatwia korzystanie z książki na pokładzie, a zawarta w niej konkretna wiedza umożliwi skiperowi samodzielne usunięcie usterki i uniknięcie kosztownej wizyty mechanika lub - w przypadku poważnej awarii - dokonanie prowizorycznej naprawy umożliwiającej bezpieczny powrót do portu.
Poradnik ten stanowi niezbędne uzupełnienie jachtowej skrzynki narzędziowej.

Autor: Barry Pickthall.
Cena: 29.90 zł     

Rigging: Everything You Always Wanted to Know about the Ropes and the Rigging, the Winches...
Książka opisuje zarówno sposoby montażu i utrzymania takielunku, wyjaśnia rolę i sposób działania każdej z części oraz wzajemne między nimi zależności i oddziaływania. Objaśnia jak wybrać i dopasować poszczególne elementy wyposażenia, a następnie wjaki sposób regulować takielunek, by uzyskać jak najlepsze wyniki.
Autor: Danilo Fabbroni.
Książka w języku angielskim.
Cena: 101 zł     

Rozmowy o przywództwie na morzu i lądzie - Jacek Santorski, Małgorzata Czarnomska
Jeśli chcesz poznać tajniki przywództwa i zarządzania sprawdzone w ekstremalnych sytuacjach, jeżeli jesteś ciekaw, czym kierują się liderzy, kiedy decyzja może stanowić nie tylko o wygranej, ale wręcz o życiu lub śmierci - ta książka jest dla Ciebie.
W pakiecie dostaniesz opowieść o niezwykłych życiorysach i analizę zasad przywództwa w wykonaniu jednego z najwybitniejszych polskich psychologów biznesu.
Cena: 49.90 zł     

Ruszaj w rejs. Poradnik młodego żeglarza - Claudia Myatt
Jeżeli wyruszasz na pierwszy rejs na jachcie żaglowym lub motorowym to bez względu na twój wiek czy doświadczenie, książka Ruszaj w rejs pomoże ci wykorzystać czas rejsu jak najlepiej i stać się pełnowartościowym członkiem załogi.

To pełen humoru przewodnik bezpiecznego, dobrego i dostarczającego wielu satysfakcji żeglarstwa, który powinien znaleźć się na burcie każdej rodzinnej łódki.
Cena: 31 zł     

RYA Introduction to Boat Handling for Sail and Power
Poradnik objaśniający podstawy żeglowania na jachtach żaglowych i łodziach motorowych. Porady ekspertów z kolorowymi ilustracjami pomagają zrozumieć poszczególne zagadnienia.
Książka w języku angielskim.
Cena: 49 zł     

RYA Yacht Sailing Techniques - Jeremy Evans
Poradnik zawierający podstawowe informacje, które skipper i załoga powinni znać, aby móc bezpiecznie żeglować. Opisuje układ i wyposażenie małych i średniej wielkości jachtów, podstawowe kwestie dotyczące bezpieczeństwa, bieżące utrzymanie, manewry w porcie, kotwiczenie i "człowiek za burtą".
Książka w języku angielskim.
Cena: 59 zł     

Sail and Rig Tuning - Ivar Dedekam
Ta bogato ilustrowana książka, pokazuje czytelnikowi krok po kroku, jak regulować żagle i takielunek celem uzyskania jak najlepszych wyników. Autor przedstawia wiele zagadnień praktycznych oraz elementy teorii aerodynamiki żagla.
Książka w języku angielskim.
Cena: 83 zł     

Sail for a Living - Sue Pelling
Jeżeli marzysz o pracy na jachcie lub przy jachtach, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Autorka opisuje różne aspekty przemysłu jachtowego - czartery, duże jachty, szkoły żeglarstwa, przemysł morski, media, zajęcia wakacyjne. Omawia nie tylko zajęcia, o których rzadko się słyszy, wyjaśnia również jak zaplanować w nich ścieżkę kariery zawodowej. Doskonałym uzupełnieniem przekazywanej wiedzy i doświadczenia, są zawarte w książce rozmowy z osobami pracującymi w tym przemyśle.
Książka w języku angielskim.
Cena: 110 zł     

Sailing in Paradise - Rod Heikell
Poradnik dla czarterujących jachty w różnych rejonach świata. Autor dzieli się swoją szeroką wiedzą i doświadczeniem, radząc jaki rodzaj czarteru i jachtu wybrać oraz podając informacje o różnych rejonach do żeglowania.
Wyjaśnia co należy przygotować przed wyjazdem, czy wymagane są wizy lub inne dokumenty, czego można oczekiwać w portach i na kotwicowiskach, o jakiej porze roku najlepiej żeglować w poszczególnych regionach, warunki pogodowe.
Książka w języku angielskim.
Cena: 89.20 zł     

Sailing: A Beginners Guide
Książka w języku angielskim.
Cena: 98 zł     

Sailpower: The Science of Speed - Lawrie Smith, Andrew Preece
Autorzy definiują kluczowe elementy składające się na prędkość jachtu, objaśniają teorię każdego z nich, a następnie pokazują jak skorzystać z tej nowo nabytej wiedzy, by żeglować szybciej.
Książka w języku angielskim.
Cena: 93.40 zł     

Skala Beauforta siły wiatru - naklejka
Naklejka zawierająca skalę Beauforta siły wiatru. Wydrukowana na folii.
Format: 170x240mm.
Cena: 3.51 zł     

Skarby kartografii - Jan A. Wendt
Kartografią – czyli nauką o metodach wykonywania map, a także sztuką ich kreślenia ludzie zajmują się od najdawniejszych czasów. Autor prezentuje pierwsze mapy świata greckiego, mapy średniowiecznej Europy oraz XIV-wieczne portolany – cenne pierwowzory map morskich. Omawia też niderlandzką szkołę kartografii. Specjalne rozdziały poświęca Polsce – prezentuje mapy, ryciny, plany od najdawniejszych aż po wiek XX.
Cena: 89 zł     

Small-Boat Seamanship Manual
Podręcznik wiedzy morskiej dla żeglarzy bazujący na kursach i doświadczeniach US Coast Guard. Oprócz kompletnego (i doskonale wyłożonego) kursu żeglarskiego zawiera poradnik ratownictwa, pierwszej pomocy i przegląd metod USCG w akcjach ratunkowych. Autorzy wielki nacisk kładą na bezpieczeństwo i zapobieganie trudnym sytuacjom. Książka niezbędna żeglarzom planującym pracę na jachtach amerykańskich lub związanych z amerykańskim rynkiem, a także chcących uzupełnić wiedzę o sprawdzone i bardzo skuteczne podejście USCG. Bardzo też przydatna osobom zdobywającym zagraniczne uprawnienia żeglarskie.
Książka w języku angielskim.
Cena: 116 zł     

Światła i znaki nawigacyjne na morzu - Andrzej Pochodaj
Publikacja omawia w zwięzły sposób światła nawigacyjne spotykane w żegludze na morzu - ich barwę, charakterystykę, cechy, rodzaje, zasięg i widzialność oraz opis w pomocach nawigacyjnych. Zawiera też informacje dotyczące oznakowania w systemie oznakowania nawigacyjnego IALA (oznakowanie boczne, znaki kardynalne, pozostałe znaki systemu IALA), a także spis Międzynarodowych Portowych Sygnałów Ruchu (IPTS).
Ze względu na zastosowaną technologię druku, książka nie jest narażona na niszczące oddziaływanie wody. Z tego względu może być z powodzeniem używana podczas żeglugi, co czyni ją przydatną i niezbędną na każdym jachcie morskim.

Cena: 16 zł     

Symbols and Abbreviations Used on Admiralty Paper Charts
Pozycja objaśniająca znaki oraz skróty używane na mapach Admiralicji.
Książka w języku angielskim.
Cena: 89 zł     

The AC Book of Knots - Peter Owen
Książka zawiera schematy pokazujące krok po kroku oraz zdjęcia jak zawiązać ponad pięćdziesiąt węzłów. Zostały one podzielone na grupy wg ich zastosowania.
Książka w języku angielskim.
Cena: 51.40 zł     

The AC Book of Navigation
Podręcznik nawigacji, sposobów stosowanych na jachcie. Książka zawiera kurs nawigacji klasycznej, podstaw nawigacji elektronicznej (w tym krótki wykład nt. radarów), pływów. Tim Bartlett przedstawia tematy językiem prostym, ilustrując zdjęciami i przykładami. Książka zawiera komplet informacji przydatnych początkującemu żeglarzowi chcącemu samodzielnie prowadzić nawigację.
Książka w języku angielskim.
Cena: 83 zł     

The AC Book of the International Certificate of Competence
Książka ta została pomyślana jako pomoc dla żeglarzy i motorowodniaków, którzy chcieliby zdać test ICC - niezbędny dla każdego, kto zamierza pływać po wodach śródlądowych Europy.
Książka w języku angielskim.
Cena: 68.20 zł     

The Blue Book of Sailing - Adam Cort
Rzadko która dyscyplina sportu jest tak skomplikowana i wymagająca opanowania tak wielu technik, jak żeglarstwo. Spośród nich istnieje kilkanaście, których opanowanie jest kluczowe dla pogłębiania wiedzy i umiejętności w tej dyscyplinie.
Książka w języku angielskim.
Cena: 89.20 zł     

The Boating Handbook: All You Need to Know for Life on the Water
Poręczny, wodoodporny przewodnik, objaśnia, co każdy żeglarz wiedzieć powinien, aby móc spędzić czas na wodzie w sposób bezpieczny i przyjemny. Zawiera porady w zakresie nawigacji, pierwszej pomocy, zaprowiantowania, manewrów oraz wielu innych aspektów żeglowania. Pozycja ta stanowi niezbędny składnik każdej jachtowej biblioteczki.
Książka w języku angielskim.
Cena: 72.40 zł     

The Crews Pocketbook - Tim Davison
Pozycja dla żeglarskich nowicjuszy, w przystępny sposób wprowadzająca w świat żagli. Liczne zdjęcia, schematy i rysunki pozwalają zrozumieć funkcjonowanie jachtu, znajdujących się na nim urządzeń i wyposażenia. Jak wiązać podstawowe węzły, obsługiwać kabestan, żagle, zasady pływania jachtem na silniku, postępowanie w przypadku zagrożenia.
Książka w języku angielskim.
Cena: 69 zł     

The Cruising Womans Advisor - Diana Jessie
Pisana dla kobiet przez kobietę. Diana Jesse, na podstawie 30-letnich doświadczeń z życia pod żaglami dyskutuje aspekty życia na jachcie. I nie tylko w czasie tygodniowych pływań, ale też traktowania jachtu jako pierwszego (a często jedynego) domu. O problemach medycznych, bezpieczeństwie, relacjach z innymi załogantami i z partnerem, zagrożeniach związanych z morzem i lądem.
Książka w języku angielskim.
Cena: 84 zł     

The European Waterways - a users guide. Marian Martin
Podręcznik żeglugi po europejskich śródlądowych drogach wodnych. Książka prosto i przejrzyście wyjaśnia zasady żeglugi po rzekach i kanałach, formalności, przepisy, opłaty, niezbędne wyposażenie łodzi, techniki cumowania czy śluzowania. Jakkolwiek część z nich może się wydawać prosta czy znana, różnorodność rozwiązań technicznych i prawnych może zaskoczyć. Jak samodzielnie otwierać mniejsze śluzy, jak zacumowac do kamienistego brzegu, jak zabezpieczyć burtę odbijaczami, by przepływająca barka i jej fala nie rozbiła burty - dowiemy się właśnie z tej książki. Dużym atutem jest wykład z przepisów zgodnych z konwencją CEVNI - popularną na europejskich wodach.
Książka w języku angielskim.
Cena: 99.80 zł     

The Hitchikers Guide to the Oceans - Alison Muir Bennett
Poradnik dla oceanicznych włóczęgów - przemierzających świat na cudzych jachtach. O tym, jak dołączyć się do załogi, jakie kwalifikacje są potrzebne, jak szukać okazji, czego się spodziewać po kapitanach, jaka odpowiedzialność na nas spoczywa i jak wykorzystać swoje umiejętności do zarobienia pieniędzy i utrzymywania się z żeglowania.
Książka w języku angielskim.
Cena: 78.80 zł     

The Inland Waterways Manual - Emrhys Barrell
Podręcznik pływania łodziami motorowymi - głównie hausbotami. Autor radzi, jak kupić łódź, jakie ma, lub powinna mieć wyposażenie, jak ją konserwować i naprawiać. Przedstawia podstawowe manewry i techniki pływania barką. Książka bazuje na realiach angielskich, zwłaszcza tzw. długich łodziach, przez co mocno odbiega od realiów europejskich, a szczególnie polskich. Jednak w związku z rosnącą popularnością hausbotów przyda się miłośnikom tej formy spędzania czasu.
Książka w języku angielskim.
Cena: 103 zł     

The Liveaboard Guide - Tony Jones
Jak wygląda życie na łodzi, jego aspekty praktyczne, takie jak zużycie energii, sposoby ogrzewania, radzenie sobie z typowymi problemami i bieżącymi naprawami, dostępem do radia, telewizji, internetu, brakiem adresu pocztowego, itp.
Książka w języku angielskim.
Cena: 89 zł     

The Practical Encyclopedia of Boating -John Vigor
Książka w języku angielskim.
Cena: 69 zł     

The Practical Mariners Book of Knowledge - John Vigor
Pozycja zawiera 460 praktycznych wskazówek i informacji, pomocnych w wielu sytuacjach, na jakie można natrafić żeglując.
Zagadnienia ułożono alfabetycznie, dodatkową pomocą jest również indeks umieszczony na końcu książki.

Książka w języku angielskim.
Cena: 96 zł     

The Sailing Bible
Wszechstronny poradnik dla żeglarzy, zarówno tych początkujących, jak i bardziej doświadczonych. Wiele zagadnień, dla większej przejrzystości, ilustrowanych jest szczegółowymi wykresami oraz zdjęciami.
Autorzy: Jeremy Evans , Pat Manley , Barrie Smith.
Książka w języku angielskim.
Cena: 147 zł     

The Splicing Handbook - Barbara Merry
Książka w języku angielskim.
Cena: 78 zł     

The Trade Wind Foodie - Rod and Lu Heikell
Rod Heikell provides an extensive selection of tried and tested dishes in the second part of the book. Cooking at sea is an art and Rod`s selection provides a great range of recipes that are practical under most sea conditions.

Książka w języku angielskim.
Cena: 59 zł     

The Weekend Navigator - Bob Sweet
Autor uczy, jak prowadzić nawigację przy użyciu nowoczesnych narzędzi i metod, w tym najnowszych technologii, jak np. smartfony, nie zapominając jednak, że nawigacja elektroniczna opiera się na tradycyjnych mapach i umiejętności nawigowania. Łącząc tradycyjne metody z nowoczesną techniką, daje czytelnikowi solidne podstawy do opanowania sztuki nawigacji.
Książka w języku angielskim.
Cena: 115 zł     

The Yachtsmans Manual of Tides - Michael Reeve-Fowkes
Książka składa się z części będącej kursem nawigacji na wodach pływowych - z wyjaśnieniem zjawisk pływów, metodami wyliczania pływów i określania pozycji i kursów, oraz - w drugiej części - tablic pływów i prądów pływowych dla wód od Den Helder do Brestu.
Książka w języku angielskim.
Cena: 220 zł     

Tuning Your Dinghy - Lawrie Smith
Autor objaśnia w jaki sposób przygotować łódkę i ustawić osprzęt, aby osiągać jak największą prędkość w każdym stadium wyścigu.
Książka w języku angielskim.
Cena: 72.40 zł     

Turystyka żeglarska - Aleksandra Łapko
Książka jest pierwszą na polskim rynku wydawniczym publikacją, traktującą o ekonomicznych zagadnieniach turystyki żeglarskiej. Jest to oryginalne kompendium teoretyczne, silnie podbudowane znajomością problematyki empirycznej. Autorka posiada bardzo dobre przygotowanie, zarówno naukowo-badawcze jak i praktyczne, związane z tą formą turystyki kwalifikowanej.
dr hab. Aleksander Panasiuk, prof. US
Uniwersytet Szczeciński
Cena: 58 zł     

Ultimate Sailing Adventures - Miles Kendall
Autor opisuje żeglarskie przygody w różnych regionach świata.
Książka w języku angielskim.
Cena: 142 zł     

Understanding a Nautical Chart : A Practical Guide to Safe Navigation
W dobie nawigacji elektronicznej, wielu żeglarzy rezygnuje z korzystania z map papierowych. Jednak wiedza ta wciąż jest przydatna, zwłaszcza, gdy pomoce elektroniczne zawiodą. Poradnik ten opisuje jak korzystać z żeglarskich map morskich, jak czytać zawarte na nich symbole i skróty, jak określić dokładność mapy, by bezpiecznie prowadzić nawigację.
Autor: Paul Boissier.
Książka w języku angielskim.
Cena: 99 zł     

VHF Afloat - Sara Hopkinson
Książka objaśnia, jak używać radia VHF na jachcie, jakie dokumenty powinien posiadać jacht oraz operator. Następnie opisuje typy komunikatów radiowych i ich "standardowe procedury", użycie klawisza DSC wraz z instrukcją zdjęciową oraz wysyłanie sygnału Mayday przy wzywaniu pomocy.
Książka w języku angielskim.
Cena: 72.40 zł     

W rejsie. Kompendium - Basil Mosenthal
Najważniejsze informacje, podane w skrótowej formie, przydatne każdemu kto wybiera się w rejs morski. Poszczególne rozdziały, bogato ilustrowane, poświęcone są m.in. przygotowaniu do wypłynięcia, oznakowaniu statków, prawu drogi, pływom, bezpieczeństwu, łączności na morzu. Nieduży format i laminowane strony sprawiają, że książka może być zawsze pod ręką w kokpicie.
Cena: 10 zł     

Węzły bez tajemnic - Des Pawson
Książka podaje proste instrukcje krok po kroku oraz zdjęcia jak zawiązać ponad sto węzłów. Dzięki czytelnym symbolom graficznym łatwo można odnaleźć węzły przydatne w żeglarstwie, wędkarstwie, na kempingu, podczas wspinaczki oraz uniwerslane i dekoracyjne.
Podane opisy typów, właściwości oraz wytrzymałość lin pozwalają na dobranie odpowiedniej liny do konkretnego celu.
Cena: 36 zł     

Węzły i sploty - Colin Jarman Cyrus L. Day
Książka "Węzły i sploty" jest wydawana w Wielkiej Brytanii od ponad 50 lat, co stanowi swoisty rekord dla książki tego typu. To wydanie jest uwspółcześnione, bogato ilustrowane, tak by mogło sprostać wymogom XXI wieku. Zawiera 78 węzłów i proste sposoby ich wiązania – od półsztyków i ósemek po szplajsy i sploty.
W odróżnieniu od wielu innych podobnych publikacji napisana jest tak, że zrozumie ją każdy, nawet ten kto do „wiązania sznurków” zawsze miał antytalent. Dzięki kieszonkowemu formatowi łatwo będzie ją zabrać na kurs żeglarski, rejs czy na zwykłą wyprawę z plecakiem.
Cena: 11 zł     

Why Didnt I Think of That? - John and Susan Roberts
Żeglowanie na małym jachcie to również ciągłe uczenie się nowych rzeczy. Odpowiedzi na niektóre pytania ich nurtujace, żeglarze poznają sami, często jednak korzystają z wiedzy i doświadczenia innych. Poradnik ten zawiera prawie tysiąc dwieście przydatnych wskazówek opartych na doświadczeniach żeglarzy - od kotwic do pomp zęzowych, od chłodzenia do komunikacji, od przygotowywania posiłków do użytecznych drobiazgów, od żeglowania z dziećmi do stworzenia na jachcie bezpiecznego i wygodnego miejsca do mieszkania. Jest to doskonała pozycja, która powinna znaleźć się an każdym jachcie, a jej największą zaletą jest, że wszystkie rady pochodzą od praktyków, którzy sami na swoich jachtach je stosowali.
Książka w języku angielskim.
Cena: 116 zł     

Współpraca i spory międzynarodowe na morzach - Leonard Łukaszuk
To pierwsza publikacja obejmująca całościowo i wieloaspektowo,
z perspektywy zarówno globalnej, jak i regionalnej, najnowsze zagadnienia: aksjologii, prawa i polityki morskiej współczesnych państw. Nowatorskie ujęcie aktualnych problemów wyraża się w ukazaniu węzłowych tematów i płaszczyzn współpracy regionalnej oraz subregionalnej państw i organizacji międzynarodowych na morzach.
Przedstawiono kolizje interesów różnych podmiotów wyrażające się
w sporach o obszary i zasoby oraz o pozycję i dominację geopolityczną. Nowe podejście metodologiczne, z zastosowaniem spójnej i klarownej kompozycji merytorycznych treści, będzie użyteczne w wykorzystaniu tej publikacji do celów dydaktyki akademickiej, oraz jest zachętą do studiowania i inspiracją do kontynuowania dalszych badań na studiach magisterskich oraz doktoranckich. Celom tym służy zwłaszcza ukazana w książce specyfika interpretowania i stosowania nowego prawa morza w różnych uwarunkowaniach geopolitycznych, społecznych i kulturowych.
Cena: 47 zł     

Yachting Monthly Expert Sailing Skills - Tom Cunliffe
Tom Cunliffe, autor wielu poradników i podręczników, radzi jak doskonalić posiadane umiejętności żeglarskie. Przydatne wskazówki poruszają różnorodne zagadnienia - od rzucania kotwicy po planowanie rejsu, czy używanie jachtowej elektroniki

Książka w języku angielskim.
Cena: 145 zł     

Yachting: Start to Finish - Barry Pickthall
Poradnik dla każdego żeglarza, zarówno początkującego, któremu najbardziej potrzebne będą proste i łatwe do zrozumienia wskazówki, jak i posiadającego podstawy wiedzy żeglarskiej, który chciałby otrzymać profesjonalne porady, pozwalające pływać szybciej, lepiej, bezpieczniej i dobrze się przy tym bawić.
Książka w języku angielskim.
Cena: 89.20 zł     

Your first Atlantic crossing - Les Weatheritt
Praktyczny i przejrzysty przewodnik dla atlantyckich nowicjuszy i o tych, którzy na razie marzą o przepłynięciu na drugą stronę. Opisuje, jak wybrać jacht, wyposażenie, załogę, trasę, porę roku... słowem, "Przepłynięcie Atlantyku dla opornych". Książka pisana przez praktyka dla tych, którzy praktykami chcą zostać.
Pozycja w języku angielskim.
Cena: 70 zł     

Żeglarska książka kucharska - Bogumiła Gil
Podane w książce potrawy są z reguły proste i szybkie, tak, że każdy, nawet bez żadnego kulinarnego doświadczenia potrafi je przygotować. Różnorodność przepisów oraz ich przystępne opisy sprawiają, że bez trudu można przygotować coś pysznego. Przy każdym przepisie autorka podaje, ile minut zajmuje przygotowanie potrawy.
Cena: 14 zł     

Żeglowanie bez stresu - Duncan Wells
Żeglowanie bez stresu odpowiada na potrzeby żeglarzy samotnych i tych, którzy pływają z nielicznymi załogami. Jest to podręcznik opisujący krok po kroku podstawowe sytuacje, z którymi każdy żeglarz musi się zmierzyć. Znajdują się w nim sprytne, efektywne i wypróbowane rozwiązania do wykorzystania przy braku załogi w manewrach takich, jak podejście i odejście od kei przy wiatrach i prądach z różnych kierunków, stawianie i refowanie żagli, cumowanie i kotwiczenie, a także żeglowanie w trudnych warunkach pogodowych. Są też opisane nowe techniki podejmowania człowieka za burtą.

Wszystkie zagadnienia są zilustrowane przejrzystymi schematami i zdjęciami. Dwadzieścia jeden rozmieszczonych kodów QR umieszczonych w książce pozwoli na obejrzenie filmów instruktażowych online, dzięki czemu można zobaczyć opisywane techniki na żywo.

Żeglarze samotni lub pływający w nielicznych załogach muszą z uwagą planować, właściwie przygotowywać i przewidywać przebieg każdego manewru. Techniki zaprezentowane w tej książce są bezcennymi wskazówki postępowania w każdej sytuacji.
Cena: 35 zł     

Żeglowanie po wodach pływowych - Władysław R. Dąbrowski
Książka adresowana do żeglarzy, którzy spróbowali żeglowania po Bałtyku i "mają ochotę na więcej". Rozsądna porcja teorii w początkowych rozdziałach książki uświadamia czytelnikowi genezę ruchu wód morza poddanego pływom. Podane przez autora w dalszych rozdziałach przykłady obliczania skutków poziomego i pionowego ruchu powierzchni morza mogą spełniać rolę podręcznego poradnika na morzu.
Cena: 28 zł     

Żeglowanie w trudnych warunkach - Peter Bruce, Adlard Coles
Sławna książka Adlarda Colesa - "Heavy weather sailing", uaktualniona przez Petera Bruce i przetłumaczona na polski przez Milkę Jung - to na pewno to, bez czego żeglarz morski nie może się obyć. Książka zawiera opis sposobów radzenia sobie z trudnymi warunkami, procedury, rady. Zawiera również opisy wypadków i wyciąga wnioski. Wśród kilku pozycji traktujących o tej tematyce, ta na pewno jest w ścisłej czołówce - powstała na doświadczeniach żeglarzy mających z morzem najwięcej do czynienia.
Cena: 59 zł     

Żegluj jak ekspert - Tom Cunlife
Żegluj jak ekspert. Sprawdzone i skuteczne porady to kompendium praktycznej wiedzy żeglarskiej, której nie znajdziecie w podręcznikach. Składa się z tekstów publikowanych na łamach czasopisma "Yachting Monthly". Każdy rozdział poświęcony jest konkretnej umiejętności, a poszczególne procedury poza szczegółowym omówieniem, przedstawiane są krok po kroku na zdjęciach z opisami. Zakres tematyczny obejmuje wiele zagadnień, od dbania o "ducha" załogi, przez cumowanie w zatłoczonych marinach, naprawę silnika na morzu, korzystanie z nowoczesnej elektroniki po manewr "człowiek za burtą" i współpracę z załogą helikoptera ratunkowego. Przeznaczona dla tych wszystkich, którzy prowadzą rejsy morskie - sterników, skiperów oraz żeglarzy, którzy właśnie szykują się na swoją pierwszą samodzielną morską przygodę lub po prostu potrzebują uzupełnić wiedzę wyniesioną z kursów i rejsów stażowych. Tom Cunliffe to ekspert żeglarski z ponad 50-letnim doświadczeniem - zaczął pływać z ojcem już jako nastolatek. Młodzieńcza pasja przerodziła się w profesję - Tom pływał jako bosman na statkach handlowych i prowadził jako skipper rejsy na luksusowych jachtach turystycznych. Od 35 lat uczy żeglarstwa, jest instruktorem i egzaminatorem Royal Yachting Association na kapitańskie stopnie żeglarskie. Ma na koncie liczne rejsy transatlantyckie. Jest autorem wielu książek, publikacji i filmów, od lat ma własną stałą rubrykę w kultowym magazynie żeglarskim "Yachting Monthly". Jest także zapalonym motocyklistą. Książka została włączona przez Międzynarodową Federację Szkół Żeglarskich (ISSA) do programu szkoleniowego. Będzie polecana wszystkim zrzeszonym w federacji szkołom.
Cena: 69.90 zł     

Znaki żeglugowe informacyjne - naklejka
Naklejka zawierająca znaki żeglugowe informacyjne. Wydrukowana na folii.
Format: 170x240mm.
Cena: 3.51 zł     

Znaki żeglugowe zakazu i nakazu - naklejka
Naklejka zawiera znaki żeglugowe zakazu i nakazu. Wydrukowana na folii.
Format: 170x240mm.
Cena: 3.51 zł     

Zwycięska załoga. Jak stworzyć zespół i wygrać - Brendan Hall
Autor o książce

Wszystko zaczęło się w 2003 roku. Pracowałem w Brisbane w Australii w helpdesku IT, kiedy podjąłem swoją życiową decyzję. Porzuciłem karierę i postanowiłem zrealizować marzenie. Sprzedałem wszystko, przeniosłem się na drugą stronę świata i zacząłem się szkolić na profesjonalnego skipera.
W ten sposób w 2009 roku stanąłem na czele 44-osobowej załogi w regatach "The Clipper Round the World". Udział w nich wymagał niezwykle efektywnej pracy zespołowej, zdolności przywódczych, odwagi, umiejętności skupienia na zadaniu. Miałem 28 lat, byłem najmłodszym i najmniej doświadczonych skiperem spośród wybranej ostatecznie finałowej dziesiątki.
Nie wszystko robiłem dobrze, dopiero uczyłem się prawdziwego przywództwa. Ale w czasie regat odebrałem wiele lekcji, które może dać tylko osobiste doświadczenie. Opisuję je w tej książce, dzielę się także nimi jako mówca motywacyjny, prowadząc treningi i szkolenia dla firm.
Cena: 44.90 zł     

Łączność bliskiego zasięgu na morzu - Andrzej Pochodaj
Książka skrótowo omawia zasady łączności bliskiego zasięgu na morzu, w tym łączność rutynową i łączność w niebezpieczeństwie. Przedstawia schemat postępowania w niebezpieczeństwie, zasady używania radioboi ratunkowej EPIRB i transpondera radarowego SART. Zawiera też instrukcję obsługi stacji VHF DSC i omówienie systemu Navtex, podstawowego elementu rozpowszechniania informacji dotyczących bezpieczeństwa żeglugi.
Cena: 14 zł     

Łączność na morzu - naklejka
Łączność na morzu - naklejka.
Format: 17x24cm.
Cena: 3.51 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho