Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Książki    -> Beletrystyczne          ->Klasyka


Amy Foster. Książka audio CD MP3 - Joseph Conrad
Opowiadanie napisane przez Josepha Conrada w roku 1901 i po raz pierwszy opublikowane w tygodniku "The Illustrated News". Główny bohater, tajemniczy młody mężczyzna, zostaje wyrzucony przez morze na brzeg w pobliżu angielskiego miasteczka. Nie mówi po angielsku i z początku miejscowi traktują go jak szaleńca. Nazywa siebie "Janko Góral" i jest emigrantem z Europy Wschodniej. Janko dostaje pracę i poślubia dobrą ubogą dziewczynę, Amy Foster

Cena: 15 zł     

Jądro ciemności - Joseph Conrad
Powieść o szaleństwie, w jakie popadł Europejczyk Kurtz w sercu Afryki. Najpierw sami tubylcy uznali go za boga, wkrótce i on zaczął tak uważać. Na podstawie tej powieści powstał głośny film F.F. Coppoli Czas Apokalipsy(1979), który przeniósł akcję powieści z Konga do Wietnamu, w realia wojenne.
Cena: 15.90 zł     

Jądro ciemności - Joseph Conrad - opraw twarda
Jądro ciemności to opowieść o podróży do kresu cywilizowanego świata i wytrzymałości własnej wyobraźni. Marlow, główny bohater powieści, tak jak sam Conrad przed laty, podróżuje rzeką, niewielkim parostatkiem, przez nieogarnioną, pełną niebezpieczeństw afrykańską dżunglę, by dotrzeć do legendarnego agenta kolonii, niejakiego Kurtza. Im bliżej celu, tym świat staje się mroczniejszy, wydarzenia coraz mnie zrozumiałe, a zło bliższe i niepokojąco wytłumaczalne. Podróż do serca dżungli, pełna okrutnych epizodów nieodwołalnie zmienia bohatera, stając się w istocie wyprawą do najmroczniejszych zakątków własnej duszy. A spotkanie z umierającym Kurtzem wieńczy dotyk obłędu, zbliżając bohatera do tytułowego jądra ciemności.
Cena: 29.90 zł     

Kapitana Borchardta listy do Kasi
Listy do Kasi to historia zauroczenia znanego Kapitana młodziutką Marią "Kasią" Frontczakówną (Wysłouch), losy ich nigdy niewyznanej miłości oraz długoletniej przyjaźni.
Książka zawiera listy kapitana Borchardta do "Kasi" z lat 1932-1934 oraz fotografie dokumentujące niezapomniany dla obojga rejs statkiem "Polonia" i następne trzydzieści lat życia "Kasi", aż do ponownego spotkania z Kapitanem. Wtedy właśnie spisane zostało, przypomniane w tej książce, opowiadanie Trzy listy. Niezwykła opowieść o losach bratnich dusz, o niewypowiedzianych słowach, o przeżyciach opierających się upływowi czasu i twórczości karmiącej się życiem.
Cena: 34 zł        

Kolebka nawigatorów - Karol Olgierd Borchardt - książka audio
Kolebka stanowi kontynuację tematów poruszanych w poprzednich utworach Kapitana. Wszystkie związane są z życiem ludzi morza, niekoniecznie na wodzie, bo i w portach, i w szkole morskiej, i w suchym doku, jak pisarz nazywa szpitale i sanatoria. Tytuł "Kolebka nawigatorów" ma trojakie znaczenie: uczelnia, której sam Borchardt był słuchaczem, czyli Szkoła Morska w Tczewie, żaglowiec szkoleniowy Lwów i polska flota w pierwszym okresie swojego istnienia.
Cena: 29.99 zł     

Krążownik spod Somosierry - Karol Olgierd Borchardt
Zbiór opowieści ukazujących prawdziwe postaci i wydarzenia, w których autor sam uczestniczył lub usłyszał o nich, ale uwiarygodnił ich autentyczność. Poszczególne opowiadania dzieli dystans czasowy i przestrzeń geograficzna, różnią się także tłem historycznym, scala je natomiast osoba narratora i miejsce akcji, którym jest statek i morze.
Drugą część książki zdominowały wspomnienia z lat II wojny światowej, ich akcja toczy się w większości na pokładach statków handlowych i pasażerskich, na czas wojny przekształconych w transportowce wojskowe. W tych okolicznościach humor sytuacyjny i językowy, towarzyszący całej twórczości autora, stanowi przeciwwagę dramatycznych wydarzeń i jest jego sprzeciwem wobec zła i bezsensownej śmierci.
Cena: 34 zł     

           
Krążownik spod Somosierry - Karol Olgierd Borchardt - książka audio
Książka audio - Krążownik spod Somosierry, autor Karol Olgierd Borchardt, czyta Adam Szyszkowski. Płyta CD zawiera pliki mp3, łącznie 14 godzin 18 minut nagrania. Doskonały głos, dykcja, realizacja.
Doskonała płyta do słuchania w samochodzie, w pracy czy wszędzie, gdzie trudno wyciągnąć książkę i zatopić się w lekturze.
Cena: 31.50 zł     

Lord Jim - Joseph Conrad
Lord Jim to najwybitniejsze dzieło Josepha Conrada. Uniwersalna opowieść o elementarnych wartościach, takich jak honor, odpowiedzialność, wierność samemu sobie.
Główny bohater w niezrozumiałym odruchu opuszcza tonący statek pełen ludzi, nie wywiązując się ze swoich obowiązków marynarskich. Uczynek ten ma decydujący wpływ na całe jego życie, wypełnione walką o odzyskanie utraconego honoru.
Cena: 44.90 zł     

Pod czerwoną różą - Karol Olgierd Borchardt
W książce tej autor sięgnął do swoich wspomnień z lat dzieciństwa i wczesnej młodości, które spędził w Paryżu, Wilnie i ukochanym przez siebie powiecie oszmiańskim. Te opowiadania, odtwarzające atmosferę miejsc najbliższych sercu pisarza i przywołujące najważniejsze dla niego osoby, pozwalają bliżej poznać fascynującą osobowość kapitana Borchardta.
Poświęcony im zbiór opowiadań autobiograficznych nazwał "Od czerwonej do białej róży". Niestety śmierć nie pozwoliła mu dokończyć tej książki.
Na "Opowiadania różne" składają się utwory, które publikowane były za życia autora w czasopismach i te znalezione w archiwum pisarza po jego śmierci.
Uzupełnieniem tego tomu są zatytułowane "Pod białą różą" wspomnienia Ewy Ostrowskiej, asystentki pisarza.
Zbiór opowiadań jest dopełnieniem kompletu twórczości Karola Olgierda Borchardta. W tym tomie zamieszczono wszystko to, co nie ukazało się we wcześniejszych książkach pisarza.
Cena: 34 zł     

Polskość i europejskość w Josepha Conrada wizjach historii, polityki i etyki
"Polskość i europejskość w Josepha Conrada wizjach historii, polityki i etyki" zawiera artykuły pięciu autorów z Polski oraz ośmiu zza granicy (z USA, Kanady, Ukrainy i Japonii). Podobnie jak poprzedni tom niniejszej serii ("Conrad a Polska"), stanowi wybór tekstów opublikowanych wcześniej w języku angielskim w wydanych dotąd tomach serii "Conrad: Eastern and Western Perspectives". W większości artykułów zawartych w tym zbiorze badacze dokonują charakterystyki całej twórczości Conrada w wybranych aspektach. Wśród indywidualnych utworów pisarza poddanych tu analizie-interpretacji dominuje "Książę Roman" (wraz ze swym kontekstem historycznym) oraz eseje i wypowiedzi na tematy polityczne.
Autor: Wiesław Krajka
Cena: 39.90 zł     

Szaman morski - Karol Olgierd Borchardt - książka audio
Książka audio - Szaman morski, autor Karol Olgierd Borchardt, czyta Adam Szyszkowski. Płyta CD zawiera pliki mp3, łącznie 10 godzin 36 minut nagrania. Doskonały głos, dykcja, realizacja.
Doskonała płyta do słuchania w samochodzie, w pracy czy wszędzie, gdzie trudno wyciągnąć książkę i zatopić się w lekturze.
Cena: 26.20 zł     

Trzech Panów w łódce nie licząc Psa - K. Jerome
Trzech panów w łódce, nie licząc psa to humorystyczna, XIX-wieczna powieść angielska, opisująca wyprawę i przygody trzech londyńczyków: George’a, Harrisa, nieznanego z imienia narratora (którym jest sam Jerome), oraz psa Montmorency’ego, którzy wybrali się w rejs po Tamizie i przepłynęli 123 mile (blisko 200 km) z Kingston do Pangbourne. W zamyśle autora książka miała być poważnym przewodnikiem turystycznym po Tamizie, zawierającym opisy położonych nad brzegami rzeki zabytków, ale górę wzięło ironiczne poczucie humoru Jerome’a. Komiczne zdarzenia, opowiastki i anegdotki umilające trzem panom wyprawę, przyprawione specyficznym angielskim humorem, bawią od stu lat czytelników w różnym wieku na całym świecie.
Cena: 13.90 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho