Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Mapy, locje i przewodniki żeglarskie    -> Bałtyk i Północne          ->Locje i przewodniki


Bornholm i archipelag Ertholmene. Przewodnik żeglarski - Marcin Palacz
Wyczerpująca publikacja o przystaniach żeglarskich oraz atrakcjach turystycznych na Bornholmie i w archipelagu Ertholmene (twierdza Christianso). Czytelnik znajdzie tu locję (oznakowanie, głębokości, instrukcje nawigacyjne, współrzędne geograficzne), plany 22 portów, zdjęcia lotnicze, plany turystyczne, a także informacje dotyczące:
- warunków postoju, dostępnych urządzeń i udogodnień,
- zarządców portów, przepisów i zwyczajów,
- map morskich i innych pomocy nawigacyjnych,
- prognoz pogody, komunikacji radiowej,
- kupna paliwa, sklepów żeglarskich,
- służb ratowniczych, służby zdrowia,
- opłat i cen w przystaniach oraz poza nimi,
- atrakcji turystycznych, historii miejscowości,
- dojazdu na wyspę oraz lokalnych linii autobusowych,
- ścieżek rowerowych i wypożyczalni rowerów.

Plany portów powstały w oparciu o najnowsze dane duńskiego biura hydrograficznego (Geodatastyrelsen) z wykorzystaniem własnych obserwacji oraz informacji pozyskanych przez autora w przystaniach.
Cena: 59.90 zł     

Dookoła Bałtyku. 100 pomysłów na przygodę życia - Agnieszka Franus
Nieprzewidywalny, magiczny i tajemniczy. Dlaczego Bałtyk nas tak fascynuje?
Piękne, szerokie piaszczyste plaże otulone borami sosnowymi, urocze wioski rybackie, zjawiskowe, wysokie nawet na 160 metrów kredowe klify, tysiące wysp, pola wydm, ponad 8 tys. km linii brzegowej, wspaniałe miasta i miasteczka. Morze Bałtyckie to jeden z najczęściej wybieranych przez nas wakacyjnych kierunków. To morze, które dzielimy m.in. z Łotwą, Litwą, Estonią, Finlandią, Szwecja, Niemcami i Danią.
W tym przewodniku zabierzemy was w podróż dookoła Bałtyku, do miejsc znanych, ale też i tych mniej znanych, zobaczycie je oczami dziennikarzy, reportażystów i niezwykłych podróżników na stałe współpracujących z magazynem "National Geographic Traveler", przez pryzmat ich osobistych doświadczeń, zachwytów i przemyśleń.
Cena: 49.99 zł     

Estonian Cruising Guide
Locja Estonii, opisuje porty zarówno odpowiadające europejskim standardom, jak i te częściowo opuszczone, bez infrastruktury, ale również mogące być ciekawym miejscem postoju. Autorzy zastrzegają, iż nie jest to pomoc nawigacyjna, lecz źródło wielu informacji potrzebnych żeglarzom.
Książka w języku angielskim.
Cena: 365 zł     

Germany and Denmark
Przewodnik żeglarski - Niemcy i Dania
Autor: Brian Navin
Obejmuje niemiecką część Morza Północnego, duńskie i niemieckie porty bałtyckie.
Zawiera szczegółowe opisy różnych szlaków wodnych.
Stanowi doskonałe uzupełnienie do North Sea Passage Pilot oraz Cruising Guide to the Netherlands.
Skupia się głównie na wybranych szlakach wodnych, podając wszystkie niezbędne szczegóły i plany portów wzdłuż nich.
Książka w języku angielskim.
Cena: 225 zł     

North Sea Passage Pilot
Locja: Morze Północne
Autor: Brian Navin
Obejmuje obszar od Cromer do Dover oraz od Calais do Den Helder.
Pomocna przy planowaniu i organizowaniu rejsów przy użyciu elektronicznych systemów ustalania pozycji, jak również tradycyjnych metod nawigacyjnych. Zawiera szczegółowe wskazówki nawigacyjne dla wszystkich przystani i portów znajdujących sie na opisywanym obszarze.
Książka w języku angielskim.
Cena: 225 zł     

           
Norway - Judy Lomax
Locja Norwegii, obejmuje wybrzeże od szwedzkiej (Skagerrak) do rosyjskiej granicy, fiordy, wyspy, w tym Lofoty, Svalbard i Jan Mayen.
Wydanie z 2016 r.
Książka w języku angielskim.
Cena: 320 zł     

Plażownik Środkowopomorski - Piotr Kawałek
"Plażownik Środkowopomorski" to wycieczka od Kołobrzegu do Łeby. Odwiedzimy okolice Darłowa, Ustki i Łeby, gdzie na tajnych poligonach testowana była "cudowna broń" Adolfa Hitlera, Swołowo, gdzie w szachulcowych domach warzy się piwo według receptur sprzed wieków, Warcino, gdzie pracował i wypoczywał - wraz z ukochaną małżonką - Otto von Bismarck, Słupsk, z najdziwniejszym wieżowcem w Polsce, Koszalin, gdzie wsiądziemy na pokład "Koszałka", aby popłynąć przez jezioro Jamno i wreszcie Słowiński Park Narodowy - ruchome wydmy, do złudzenia przypominające krajobraz pustyni.

Książka jest dwujęzyczna - polsko/niemiecka. Zawiera mapy, informacje praktyczne dot. godzin otwarcia, cen biletów, parkowania w miastach, wypożyczalni sprzętu, informacji turystycznych.
Cena: 14.99 zł     

Polskie morze pełne wrażeń
Activebook to przewodnik dla tych, którzy w ruchu odpoczywają najlepiej. Dla uprawiających sport, dla szukających nowych doznań, dla wszystkich pełnych energii. Jeśli nie lubisz siedzieć w miejscu i chcesz zacząć wypoczywać intensywniej - ten przewodnik jest właśnie dla Ciebie!
Polskie morze pełne wrażeń
Wybrzeże Bałtyku, to - obok gór Polski południowej i pasa pojezierzy - jeden z trzech najbardziej popularnych wśród turystów regionów naszego kraju. Oczywiście jego największą atrakcję stanowi morze oraz wszystko to, co się z nim nierozerwalnie wiąże - krajobrazy, piaszczyste plaże, porośnięte sosnami wydmy, siedliska ptaków, urwiste klify... Z unikatową przyrodą nierozerwalnie splotły się tu dzieła rąk ludzkich - latarnie morskie, dawne umocnienia militarne, mola, porty rybackie. W nadmorskich miasteczkach nie brakuje zabytków i muzeów, a we wsiach świadectw kultury materialnej tutejszych ludów - Wolinian, Słowińców, Kaszubów czy żuławskich Olędrów. Niezależnie od pogody, nad Bałtykiem na pewno nie będziemy się nudzić. Można tu (oczywiście!) plażować i uprawiać rozmaite sporty wodne. Można też spacerować i realizować dłuższe wycieczki piesze i rowerowe, a także spróbować swych sił w jeździe konnej, lotach paralotnią lub wypłynąć w morski rejs.
Cena: 49.90 zł     

Polskie wybrzeże Bałtyku - Marcin Palacz
Pierwsza tak wyczerpująca publikacja o przystaniach polskich wód morskich.
Czytelnik znajdzie tu locję (oznakowanie, głębokości, współrzędne geograficzne, instrukcje nawigacyjne), a także informacje dotyczące: opłat, warunków postoju, dostępnych urządzeń i udogodnień, stacji paliw, fachowców i sklepów żeglarskich,
służb ratowniczych i administracji morskiej, mostów zwodzonych i śluz,
atrakcji turystycznych i historii miejscowości.
Podajemy łącznie ok. 300 przydatnych w czasie rejsu numerów telefonów.
Prezentowane w książce plany powstały głównie na podstawie publikacji nautycznych Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej. Autor odwiedził wszystkie przystanie, zweryfikował, wybrał i rozszerzył informacje, koncentrując się na ważnych w żegludze rekreacyjnej elementach.
Cena: 89 zł     

The Baltic Sea and Approaches
"The Baltic Sea" - IV, najnowsze i rozbudowane wydanie - to przewodnik-locja po całym Bałtyku. Obejmuje wybrzeża Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Każdy rozdział zawiera opis kraju, historii, zwyczajów, warunków żeglugowych i przepisów, a następnie schematy wybrzeża, plany ważniejszych portów i opisy/wzmianki o mniej ważnych. Książka opisuje nawet Zatokę Botnicką, Kanał Gota, jezioro Saimaa i inne mało znane w Polsce akweny. Rzecz bardzo przydatna żeglującym po Bałtyku: do planowania rejsów i jako samodzielna locja.
Książka w języku angielskim.
Cena: 300 zł     

Wybrzeże Bałtyku oraz promem na Bornholm - Magdalena Bażela, Peter Zralek
Przewodnik Wybrzeże Bałtyku i promem na Bornholm zawiera liczne informacje krajoznawcze, poglądowe mapy i sprawdzone informacje praktyczne, które pomogą turyście i urlopowiczowi zaplanować pobyt nad polskim morzem. Przewodnik pozwoli czytelnikowi poznać to wszystko, co nad Bałtykiem zasługuje na uwagę.
Cena: 26.10 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho