Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Mapy, locje i przewodniki żeglarskie    -> Bałtyk i Północne          ->Locje i przewodniki


Bornholm i archipelag Ertholmene. Przewodnik żeglarski - Marcin Palacz
Wyczerpująca publikacja o przystaniach żeglarskich oraz atrakcjach turystycznych na Bornholmie i w archipelagu Ertholmene (twierdza Christianso). Czytelnik znajdzie tu locję (oznakowanie, głębokości, instrukcje nawigacyjne, współrzędne geograficzne), plany 22 portów, zdjęcia lotnicze, plany turystyczne, a także informacje dotyczące:
- warunków postoju, dostępnych urządzeń i udogodnień,
- zarządców portów, przepisów i zwyczajów,
- map morskich i innych pomocy nawigacyjnych,
- prognoz pogody, komunikacji radiowej,
- kupna paliwa, sklepów żeglarskich,
- służb ratowniczych, służby zdrowia,
- opłat i cen w przystaniach oraz poza nimi,
- atrakcji turystycznych, historii miejscowości,
- dojazdu na wyspę oraz lokalnych linii autobusowych,
- ścieżek rowerowych i wypożyczalni rowerów.

Plany portów powstały w oparciu o najnowsze dane duńskiego biura hydrograficznego (Geodatastyrelsen) z wykorzystaniem własnych obserwacji oraz informacji pozyskanych przez autora w przystaniach.
Cena: 59.90 zł     

Dookoła Bałtyku. 100 pomysłów na przygodę życia - Agnieszka Franus
Nieprzewidywalny, magiczny i tajemniczy. Dlaczego Bałtyk nas tak fascynuje?
Piękne, szerokie piaszczyste plaże otulone borami sosnowymi, urocze wioski rybackie, zjawiskowe, wysokie nawet na 160 metrów kredowe klify, tysiące wysp, pola wydm, ponad 8 tys. km linii brzegowej, wspaniałe miasta i miasteczka. Morze Bałtyckie to jeden z najczęściej wybieranych przez nas wakacyjnych kierunków. To morze, które dzielimy m.in. z Łotwą, Litwą, Estonią, Finlandią, Szwecja, Niemcami i Danią.
W tym przewodniku zabierzemy was w podróż dookoła Bałtyku, do miejsc znanych, ale też i tych mniej znanych, zobaczycie je oczami dziennikarzy, reportażystów i niezwykłych podróżników na stałe współpracujących z magazynem "National Geographic Traveler", przez pryzmat ich osobistych doświadczeń, zachwytów i przemyśleń.
Cena: 49.99 zł     

Estonian Cruising Guide
Locja Estonii, opisuje porty zarówno odpowiadające europejskim standardom, jak i te częściowo opuszczone, bez infrastruktury, ale również mogące być ciekawym miejscem postoju. Autorzy zastrzegają, iż nie jest to pomoc nawigacyjna, lecz źródło wielu informacji potrzebnych żeglarzom.
Książka w języku angielskim.
Cena: 209 zł     

Plażownik Środkowopomorski - Piotr Kawałek
"Plażownik Środkowopomorski" to wycieczka od Kołobrzegu do Łeby. Odwiedzimy okolice Darłowa, Ustki i Łeby, gdzie na tajnych poligonach testowana była "cudowna broń" Adolfa Hitlera, Swołowo, gdzie w szachulcowych domach warzy się piwo według receptur sprzed wieków, Warcino, gdzie pracował i wypoczywał - wraz z ukochaną małżonką - Otto von Bismarck, Słupsk, z najdziwniejszym wieżowcem w Polsce, Koszalin, gdzie wsiądziemy na pokład "Koszałka", aby popłynąć przez jezioro Jamno i wreszcie Słowiński Park Narodowy - ruchome wydmy, do złudzenia przypominające krajobraz pustyni.

Książka jest dwujęzyczna - polsko/niemiecka. Zawiera mapy, informacje praktyczne dot. godzin otwarcia, cen biletów, parkowania w miastach, wypożyczalni sprzętu, informacji turystycznych.
Cena: 14.99 zł     

       
Polskie morze pełne wrażeń
Activebook to przewodnik dla tych, którzy w ruchu odpoczywają najlepiej. Dla uprawiających sport, dla szukających nowych doznań, dla wszystkich pełnych energii. Jeśli nie lubisz siedzieć w miejscu i chcesz zacząć wypoczywać intensywniej - ten przewodnik jest właśnie dla Ciebie!
Polskie morze pełne wrażeń
Wybrzeże Bałtyku, to - obok gór Polski południowej i pasa pojezierzy - jeden z trzech najbardziej popularnych wśród turystów regionów naszego kraju. Oczywiście jego największą atrakcję stanowi morze oraz wszystko to, co się z nim nierozerwalnie wiąże - krajobrazy, piaszczyste plaże, porośnięte sosnami wydmy, siedliska ptaków, urwiste klify... Z unikatową przyrodą nierozerwalnie splotły się tu dzieła rąk ludzkich - latarnie morskie, dawne umocnienia militarne, mola, porty rybackie. W nadmorskich miasteczkach nie brakuje zabytków i muzeów, a we wsiach świadectw kultury materialnej tutejszych ludów - Wolinian, Słowińców, Kaszubów czy żuławskich Olędrów. Niezależnie od pogody, nad Bałtykiem na pewno nie będziemy się nudzić. Można tu (oczywiście!) plażować i uprawiać rozmaite sporty wodne. Można też spacerować i realizować dłuższe wycieczki piesze i rowerowe, a także spróbować swych sił w jeździe konnej, lotach paralotnią lub wypłynąć w morski rejs.
Cena: 49.90 zł     

Polskie wybrzeże Bałtyku - Marcin Palacz
Pierwsza tak wyczerpująca publikacja o przystaniach polskich wód morskich.
Czytelnik znajdzie tu locję (oznakowanie, głębokości, współrzędne geograficzne, instrukcje nawigacyjne), a także informacje dotyczące: opłat, warunków postoju, dostępnych urządzeń i udogodnień, stacji paliw, fachowców i sklepów żeglarskich,
służb ratowniczych i administracji morskiej, mostów zwodzonych i śluz,
atrakcji turystycznych i historii miejscowości.
Podajemy łącznie ok. 300 przydatnych w czasie rejsu numerów telefonów.
Prezentowane w książce plany powstały głównie na podstawie publikacji nautycznych Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej. Autor odwiedził wszystkie przystanie, zweryfikował, wybrał i rozszerzył informacje, koncentrując się na ważnych w żegludze rekreacyjnej elementach.
Cena: 89 zł     

The Baltic Sea and Approaches
"The Baltic Sea" - IV, najnowsze i rozbudowane wydanie - to przewodnik-locja po całym Bałtyku. Obejmuje wybrzeża Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Każdy rozdział zawiera opis kraju, historii, zwyczajów, warunków żeglugowych i przepisów, a następnie schematy wybrzeża, plany ważniejszych portów i opisy/wzmianki o mniej ważnych. Książka opisuje nawet Zatokę Botnicką, Kanał Gota, jezioro Saimaa i inne mało znane w Polsce akweny. Rzecz bardzo przydatna żeglującym po Bałtyku: do planowania rejsów i jako samodzielna locja.
Książka w języku angielskim.
Cena: 199 zł     

Wybrzeże Bałtyku oraz promem na Bornholm - Magdalena Bażela, Peter Zralek
Przewodnik Wybrzeże Bałtyku i promem na Bornholm zawiera liczne informacje krajoznawcze, poglądowe mapy i sprawdzone informacje praktyczne, które pomogą turyście i urlopowiczowi zaplanować pobyt nad polskim morzem. Przewodnik pozwoli czytelnikowi poznać to wszystko, co nad Bałtykiem zasługuje na uwagę.
Cena: 26.10 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho