Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Książki    -> Techniczne          ->Słowniki i podręczniki


Angielski dla żeglarzy - Małgorzata Czarnomska
Pływając po morzu spotykamy się z językiem angielskim na każdym kroku. Odbieramy prognozy pogody, używamy anglojęzycznych pomocy nawigacyjnych, po angielsku komunikujemy się przez radio i pytamy o drogę w obcym porcie. Książka stanowi kompendium językowe będące jednocześnie podręcznikiem specyficznego języka używanego w żegludze morskiej. Jej celem jest umożliwienie osobom, znającym angielski nawet w niewielkim stopniu, swobodnego i efektywnego komunikowania się.
Zakres tematyczny obejmuje między innymi podstawy komunikacji i łączności, korespondencję statek-statek oraz statek-port, komunikaty meteorologiczne, ostrzeżenia nawigacyjne, budowę jachtu, a także komendy żeglarskie, łączność w niebezpieczeństwie i zagadnienia dotyczące wypadków morskich.
Na końcu książki znajduje się słownik, a kody QR zawarte w treści rozdziałów prowadzą do materiałów dźwiękowych dodatkowo wspomagających naukę.
Cena: 23 zł     

Ilustrowany angielsko-polski słownik marynarza
Zawiera współczesne słownictwo niezbędne dla wszystkich pracujących na morzu. Zakres słownika jest szerszy niż wymagany konwencją STCW 1978/95. Obejmuje min. określenia zawarte w konwencji SOLAS, Poradniku IAMSAR, z zakresu teorii okrętu, konstrukcji i wyposażenia statku, siłowni okrętowej, elektrotechniki i automatyki, elektronicznych systemów i urządzeń nawigacyjnych, ładunków okrętowych, portów i terminali przeładunkowych, pierwszej pomocy, ratownictwa życia, ochrony środowiska, zarządzania jakością i bezpieczeństwem, wreszcie goegrafii morskiej.
Cena: 99 zł     

   
Reeds Dictionary of Shipping and Marine Finance
Wszechstronny leksykon obejmujący pojęcia, akronimy i skróty związane z okrętownictwem i finansami morskimi. Wyjaśnia znaczenie wielu zwrotów powszechnie używanych w umowach i kontraktach.
Autor: Honore C. Paelinck.
Książka w języku angielskim.
Cena: 99.80 zł     

Rozmówki portowe polsko-angielskie - Małgorzata Czarnomska
Osoby nie znające dobrze języka angielskiego przeważnie odczuwają strach przed używaniem go. Rozmowa po angielsku jest konieczna w portach - trzeba przejąć jacht, załatwić coś w bosmanacie, oddać żagiel do naprawy, sprawdzić prognozę pogody, znaleźć kafejkę internetową, zrobić zakupy, czy choćby wyjść do restauracji na obiad. Książka ta ma za zadanie ułatwić komunikowanie się w tego typu sytuacjach. Dla wygody użytkowania przy wyrażeniach angielskich umieszczono zapis fonetyczny. Atutem książki jest niewielki format umożliwiający posiadanie jej przy sobie cały czas.
Cena: 8 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho