Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Książki    -> Techniczne          ->Słowniki i podręczniki


Angielski dla okrętowca - Andrzej Gawęda, Jerzy Siuchniński
Angielski dla okrętowca to podręczny słownik-rozmówki dla osób związanych z przemysłem stoczniowym i budową statków. Szczególnie odbiorcą tej książki będą stoczniowi mistrzowie, inżynierowie, technologowie, kierownicy wydziałów. Przyda się też mechanikom czy załogom jachtów, które mogą za granicą potrzebować naprawy czy pomocy ze strony miejscowych.
Poręczny format pozwala trzymać książeczkę w kieszeni czy kącie jachtowej biblioteczki.
Cena: 32 zł     

Angielski dla żeglarzy - Małgorzata Czarnomska
Pływając po morzu spotykamy się z językiem angielskim na każdym kroku. Odbieramy prognozy pogody, używamy anglojęzycznych pomocy nawigacyjnych, po angielsku komunikujemy się przez radio i pytamy o drogę w obcym porcie. Książka stanowi kompendium językowe będące jednocześnie podręcznikiem specyficznego języka używanego w żegludze morskiej. Jej celem jest umożliwienie osobom, znającym angielski nawet w niewielkim stopniu, swobodnego i efektywnego komunikowania się.
Zakres tematyczny obejmuje między innymi podstawy komunikacji i łączności, korespondencję statek-statek oraz statek-port, komunikaty meteorologiczne, ostrzeżenia nawigacyjne, budowę jachtu, a także komendy żeglarskie, łączność w niebezpieczeństwie i zagadnienia dotyczące wypadków morskich.
Na końcu książki znajduje się słownik, a kody QR zawarte w treści rozdziałów prowadzą do materiałów dźwiękowych dodatkowo wspomagających naukę.
Cena: 23 zł     

Ilustrowany angielsko-polski słownik marynarza
Zawiera współczesne słownictwo niezbędne dla wszystkich pracujących na morzu. Zakres słownika jest szerszy niż wymagany konwencją STCW 1978/95. Obejmuje min. określenia zawarte w konwencji SOLAS, Poradniku IAMSAR, z zakresu teorii okrętu, konstrukcji i wyposażenia statku, siłowni okrętowej, elektrotechniki i automatyki, elektronicznych systemów i urządzeń nawigacyjnych, ładunków okrętowych, portów i terminali przeładunkowych, pierwszej pomocy, ratownictwa życia, ochrony środowiska, zarządzania jakością i bezpieczeństwem, wreszcie goegrafii morskiej.
Cena: 135 zł     

       
IMO Standard Marine Communication Phrases
Nawigacyjny słownik frazeologiczny IMO
Słownik stanowi ujednolicony "język bezpieczeństwa" - uwzględnia zmieniające się warunki we współczesnej żegludze i obejmuje wszystkie ważniejsze, odnoszące się do bezpieczeństwa żeglugi komunikaty słowne. Jest niezbędnym podręcznikiem wykorzystywanym nie tylko w naszych uczelniach morskich, ale również stanowi ważne źródło wiedzy wymaganej dla uzyskania świadectwa wachtowego oficera nawigacyjnego na statkach 500 BRT i powyżej.
Tłumaczenie: Barbara Katarzyńska.
Cena: 35 zł     

Podręczny słownik morski - Barbara Katarzyńska
Słownik podzielony na dwie części - polsko-angielską i angielsko-polską. Zawiera podstawowe słownictwo niezbędne przy wykonywaniu pracy na morzu i w gospodarce morskiej. Wydanie kieszonkowe.
Cena: 37 zł     

Reeds Dictionary of Shipping and Marine Finance
Wszechstronny leksykon obejmujący pojęcia, akronimy i skróty związane z okrętownictwem i finansami morskimi. Wyjaśnia znaczenie wielu zwrotów powszechnie używanych w umowach i kontraktach.
Autor: Honore C. Paelinck.
Książka w języku angielskim.
Cena: 99.80 zł     

Rozmówki portowe polsko-angielskie - Małgorzata Czarnomska
Osoby nie znające dobrze języka angielskiego przeważnie odczuwają strach przed używaniem go. Rozmowa po angielsku jest konieczna w portach - trzeba przejąć jacht, załatwić coś w bosmanacie, oddać żagiel do naprawy, sprawdzić prognozę pogody, znaleźć kafejkę internetową, zrobić zakupy, czy choćby wyjść do restauracji na obiad. Książka ta ma za zadanie ułatwić komunikowanie się w tego typu sytuacjach. Dla wygody użytkowania przy wyrażeniach angielskich umieszczono zapis fonetyczny. Atutem książki jest niewielki format umożliwiający posiadanie jej przy sobie cały czas.
Cena: 8 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho