Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Książki    -> Techniczne          ->Katalogi, przeglądy


Classic Classes - Vanessa Bird
Katalog zawierający przegląd klasycznych jachtów i łódek, które nadal możemy zobaczyć na wodzie - od 7-stopowego optimista, po 125-stopową J class, czyli ponad 140 łodzi z różnych zakątków świata.
W szczegółowych opisach każdej z klas można znaleźć takie informacje, jak pochodzenie, historia, specyfika żeglowania na danej jednostce, informacje techniczne, itp. Doskonałym uzupełnieniem opisów są kolorowe zdjęcia.
Książka w języku angielskim.
Cena: 115 zł     

   
Reeds yacht buyers guide
Przewodnik po popularnych na zachodzie jachtach w najpopularniejszym przedziale 20-40 stóp. Zawiera podstawowe informacje o wymiarach, podziale wnętrza i ożaglowania, pojemnościach zbiorników na wodę i paliwo, projektancie i budowniczym. O każdym z jachtów jest równiez notatka opisująca walory jachtu, jego przydatność do żeglugi po odpowiednich akwenach, regat. Jachty ilustrowane są zdjęciami, sylwetkami i planikami wnętrza. Podane są również orientacyjne ceny. Na końcu znajduje się spis adresów stoczni i projektantów.
Książka przydatna nie tylko tym, którzy chcą jacht kupić - również klientom czarterującym jachty, firmom pośredniczącym w czarterach, brokerom jachtowym, ubezpieczycielom.
Książka w języku angielskim.
Cena: 142 zł     

Statki - promy i jednostki pływające specjalistyczne
Przesłaniem do napisania tej książki, było postanowienie udokumentowania dorobku twórczego działających w tym czasie w/w ośrodków konstrukcyjno-projektowych i możliwości produkcyjnych stoczni budujących tego typu statki i inne obiekty pływające, w celu upamiętnienia wdrażanego postępu technicznego i osiągnięć dokonujących się w budownictwie okrętowym.

W książce zostały przedstawione opisy konstrukcji 54 typów statków, promów i jednostek specjalistycznych wraz z danymi charakterystycznymi (w ujęciu tabelarycznym), z których 35 typów o różnym przeznaczeniu zostało zaprojektowanych, wybudowanych i przekazanych do eksploatacji w latach 1955-1991, odbiorcom krajowym i zagranicznym. Dla pozostałych 19 typów wykonano projekty techniczne, kontraktowe, wstępne i ofertowe, stanowiące bazę akwizycyjną dla współpracujących z PROREM Placówek Handlu Zagranicznego oraz stoczni produkcyjnych i remontowych, oferujących dostawę statków, promów i pływających jednostek specjalistycznych kontrahentom krajowym i zagranicznym.

Książka jest przeznaczona dla projektantów i konstruktorów zajmujących się projektowaniem tego typu jednostek, z napędem motorowym, motorowo-żaglowym i linowym oraz może być pomocna dla zamawiających i przyszłych armatorów tego typu statków.

Dane charakterystyczne opisanych jednostek mogą być również przydatne dla studentów o specjalności budownictwa okrętowego.
Cena: 147 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho