Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Książki    -> Techniczne          ->Elektronika


Essential Boat Radar - Bill Johnson
Autor wyjaśnia co to jest radar, do czego służy, w jaki sposób wykonać proste czynności, aby polepszyć obraz oraz jak korzystać z tego urządzenia. Podaje również wskazówki przydatne w dokonaniu wyboru przy zakupie sprzętu i jego instalacji.
Książka w języku angielskim.
Cena: 93.40 zł     

GPS Afloat: GPS Navigation Made Simple - Bill Anderson
Autor objaśnia jak działa system GPS, w jaki sposób prowadzić bezpieczną i efektywna nawigację - zarówno w porze dziennej, jak i w nocy, czy we mgle.
Książka w języku angielskim.
Cena: 81.90 zł     

GPS for mariners - Robert J. Sweet
Obszerny, praktyczny poradnik zawierający min. informacje jak połączyć odbiornik GPS z komputerem, autopilotem, czy radarem, jak prowadzić nawigację z GPSem przy użyciu waypointów, jak używać elektroniczny chartplotter lub oprogramowanie nawigacyjne przy planowaniu i sprawdzaniu kursu.
Książka w języku angielskim.
Cena: 116 zł     

Marine Amateur Radio
Pzrewodnik dla amatorów używających radia amatorskiego (nie mylić z VHF) do komunikacji między dwiema lub kilkoma jednostkami oraz pomiędzy jachtem a stacjami brzegowymi. W sposób jasny i treściwy wyjasnia jak zdobyć licencję operatora, jak wybrac i zainstalowac odbiornik i antenę, jak używać radia do komunikacji głosowej oraz za pomocą alfabetu Morse`a z innymi jednostkami i stacjami brzegowymi. Część tematów osadzonych w prawnych realiach USA, jednak reszta dostarczy amatorom łączności krótkofalowej, HAM-radio i możliwości przesyłania emaili z pokładu jachtu dużo wiedzy.
Książka w języku angielskim.
Cena: 84 zł     

Marine Electronics Handbook - Colin Jones
Colin Jones opisuje stosowane na jachtach systemy elektroniczne: radiotelefony VHF, stacje pośredniofalowe, stacje radioamatorskie, radary, echosondy, GPS, chartplottery. Zaczyna od wiadomości ogólnych, ale szybko wgłębia się w szczegóły, jak sposób przesyłania danych NMEA, rodzaje anten w radarach, rodzaje przetworników echosond itd. Książka wprawdzie prezentuje różne modele sprzętu, ale skupia się na zasadzie ich działania, wyborze właściwych parametrów i właściwej interpretacji wskazań. Dzięki temu, mimo daty wydania (1997) niewiele straciła na aktualności.
Cena: 86.10 zł     

         
Marine SSB Operation: A Small Guide to Ocean Yacht Communications
Radio SSB ma szeroki zasięg, dlatego jest doskonałym urządzeniem do wysyłania i odbioru wiadomości na morzu, zwłaszcza przy żegludze transatlantyckiej, z uwagi na szerszy zasięg niż odbiorniki VHF. W książce można znaleźć wyjaśnienie, jak SSB działa, jak wybrać i zainstalować odpowiedni zestaw oraz jak się nim posługiwać.
Autor: J. Michael Gale.
Książka w języku angielskim.
Cena: 89.20 zł     

Radar and ARPA Manual
Poradnik opisujacy systemy radarowe na jachtach i statkach używane w połączeniu z ARPA (Automatic Radar Plotting Aid). Autorzy: Alan Bole, Bill Dineley, Alan Wall. Książka przeznaczona dla marynarzy lub żeglarzy żeglujących na dużych jachtach. Doskonały podręcznik wprowadzający w tajniki radaru, ARPAy, AISa, idei "integrated bridge". Zawiera materiał zgodny z zaleceniami IMO, wystarczający do egzaminów na certyfikaty.
Książka w języku angielskim.
Cena: 383 zł     

Radar for Mariners - David Burch
Doskonały kurs posługiwania się radarem nie tylko dla żeglarzy. Autor prowadzi przez wszelkie tajniki posługiwania się radarem, od zasady działania tego urządzenia i wynikających z tego ograniczeń, przez podstawowe pojęcia, urządzenia dodatkowe (jak ARPA), po interpretowanie fałszywych ech i uwzględnienie radaru w przepisach o zapobieganiu zderzeniom. Autor radzi też, jak dobrać odpowiedni dla danego jachtu bądź motorówki model radaru, jak go zainstalować, dostroić, oraz jak połączyć dziąłnie radaru z cyfrowym kompasem, GPS-em lub mapą elektroniczną.
Zawiera wersję demo Starpath Radar Trainer.
Książka w języku angielskim.
Cena: 116 zł     

Using PCs on Board - Rob Buttress and Tim Thornton
Komputery wkraczają wszędzie, na pokłady jachtów masowo weszły w ostatnich kilku latach. Bogata oferta map nawigacyjnych i innego oprogramowania powoduje, że coraz częściej używa się go nawet nie oprócz, a zamiast pomocy papierowych. Tym bardziej trzeba poznać tajniki używania PC na jachcie, by całość była bezpieczna i wiarygodna.
Autorzy radzą jak dobrać odpowiedni komputer, ocenić jego właściwości i przydatność do różnych celów. Opowiadają o stosowanych systemach map, oprogramowaniu do obliczania pływów i planowaniu żeglugi, połączeniach z innymi systemami (w tym GPS). Dowiemy się, jak łączyć sieci urządzeń NMEA, jak zasilać PC, jak go na jachcie bezpiecznie zabudować. Jako, że zagadnienie jest nowe, warto się z nim zapoznać z tej właśnie książki, a nie ćwiczyć "na własnej skórze".
Książka w języku angielskim.
Cena: 104 zł     

YM Computers on Board Tim Thornton
Poradnik oparty na serii artykułów ukazujących się w czasopiśmie Yachting Monthly, poszerzony o rozwiązania stosowane na łodziach motorowych. Zawiera informacje o dostępnych na rynku rodzajach sprzętu i oprogramowania, oraz wskazówki przydatne przy wyborze sprzętu. Prezentuje stosowane rozwiązania, możliwości wykorzystania, konfigurację najpopularniejszych usług.
Książka w języku angielskim.
Cena: 116 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho