Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Książki    -> Poradniki          ->Regaty


Asymmetric Sailing - Andy Rice
Jedna z niewielu pozycji poświęconych wyłącznie tematyce żeglowania z asymetrycznym spinakerem - taktyka, porady ekspertów, zagadnienia omawiane krok po kroku i ilustrowane zdjęciami.
Książka w języku angielskim.
Cena: 115 zł     

Getting Started in Sailboat Racing - Adam Cort and Richard Stearns
Książka objaśnia reguły i taktyki rządzące żeglarstwem regatowym, przybliżając ten sport każdemu żeglarzowi.
Książka w języku angielskim.
Cena: 99.80 zł     

Helming to Win - Nick Craig
Techniki pozwalające zmaksymalizować prędkość jachtu, przy każdej sile wiatru i różnych warunkach pogodowych, czyli jak ustawić takielunek i żagle, aby osiągnąć cel, o którym marzą wszyscy żeglarze regatowi. Autorzy analizują przebieg wyścigu, zaczynając od technik startowych, kończąc na dobrym finiszu.
Książka w języku angielskim.
Cena: 98 zł     

High Performance Racing - John Merricks, Ian Walker
Nowe, asymetryczne łodzie, krótkie dystansy, wymagają innych technik, umiejętności i strategii regatowej.
Książka w języku angielskim.
Cena: 83 zł     

How to trim sails - Peter Schweer
Książka w języku angielskim.
Cena: 86 zł     

Keelboat and Sportsboat Racing - Glyn Charles
W książce tej autor wyjaśnia jak pracuje takielunek, jak należy dostosować go do istniejących warunków, jak używać żagli w zależności od siły wiatru, jak płynąć szybko w prostej linii, jak korzystać z fal, jak prawidłowo halsować, jak pływać ze spinakerem.
Książka w języku angielskim.
Cena: 72.40 zł     

Multihulls for Cruising and Racing - Derek Harvey
Książka ta opisuje historię i ewolucję konstrukcji wielokadłubowych, ich zalety oraz wady w porównaniu z jednostkami jednokadłubowymi, kształty kadłubów, ożaglowanie, trymowanie żagli, metody i materiały konstrukcyjne oraz wiele innych zagadnień.
Książka w języku angielskim.
Cena: 147 zł     

Nicolson on Sails - Ian Nicolson
Zestaw porad dotyczących posługiwania się żaglami autorstwa znanego żaglomistrza - Iana Nicolsona. Kilkadziesiąt "patentów", które usprawnią obsługę żagli, zapewnią im większą trwałość i nawet podczas ciężkiej pogody nie zagrożą załodze szarpiącej się z opornym dakronem. Jak zainstalować system szybkiego refowania grota, jak rozmieścić icki, jak prowadzić spinaker, jak go szybko zdjąć czy przebrasować, jak zwijać duże żagle na pokładzie, jak przeprowadzać szybkie naprawy. Żagle są najważniejszym (a czasem i jedynym) napędem jachtu i odpowiednio traktowane nie zawiodą.
Książka w języku angielskim.
Cena: 78.80 zł     

Performance Sailing. Prepare Better, Sail Faster - Steve Colgate
Niezależnie od tego, czy chcesz płynąć szybko, aby zdążyć przed zmieniającymi się warunkami pogodowymi, aby zdążyć przed zmierzchem dopłynąć do portu, czy też pokonać konkurencję w regatach, w pewnym momencie umiejętność wykorzystania warunków jachtu dla zwiększenia jego osiągów może okazać się niezbędna.
Autor, instruktor żeglarstwa i regatowiec z wieloletnim doświadczeniem, przedstawia techniki pozwalające zmaksymalizować prędkość jachtu.
Książka w języku angielskim.
Cena: 115 zł     

Przepisy regatowe w praktyce 2017-2020 - Bryan Willis
Biblia przepisów regatowych, całkowicie uaktualniona w oparciu o Przepisy Regatowe Żeglarstwa 2017-2020. Niezbędny przewodnik dla żeglarzy regatowych.

Nie musisz znać wszystkich przepisów na pamięć, ale na wodzie musisz znać swoje prawa i obowiązki - przepisy można bowiem sprawdzić na brzegu.

Ta książka przeprowadzi cię przez najważniejsze, powtarzające się na trasie sytuacje. Przedstawione są one z punktu widzenia każdego jachtu z osobna, pokazują co możesz, co musisz, a czego nie wolno ci robić. Kolorowe rysunki gwarantują łatwe zrozumienie omawianych kwestii. Ostatnie zmiany w przepisach są wyszczególnione na początku książki, podobnie jak i ich wpływ na rozgrywanie regat.
Cena: 29 zł     

Racing Crew - Malcolm McKeag and Bill Edgerton
Autorzy wyjaśniają w jaki sposób różne czynności na jachcie podczas regat powinny być wykonywane przez odpowiedzialnych za nie członków załogi.
Książka w języku angielskim.
Cena: 78.80 zł     

                       
Sail Trim - Peter Hahne
Książka o regulacji żagli i takielunku celem uzyskania jak najlepszych prędkości. Autor opisuje sposoby stawiania żagli w różnorodnych warunkach, przy uwzględnieniu siły i kierunku wiatru, zafalowania, prędkości jachtu oraz wybranego kursu. Niezbędna początkującym regatowcom, a również osobom chcącym jak najefektywniej wykorzystać główny napęd swojego jachtu.
Książka w języku angielskim.
Cena: 93.40 zł     

Sails for Racing - John Heyes
Książka wyjaśnia w jaki sposób pracują żagle, jak należy je ustawić i regulować w poszczególnych etapach żeglowania oraz podsuwa sposoby dokonywania napraw najczęściej występujących awarii.
Książka w języku angielskim.
Cena: 93.40 zł     

Secrets of Sailboat Racing - Mark Chisnell, Neal McDonald
Książka ta zawiera wskazówki "jak się ścigać" i wygrać, przedstawione przez dwóch doskonałych żeglarzy, którzy przez wiele lat ścigali się w różnych regatach (i klika z nich wygrali).
Książka w języku angielskim.
Cena: 41 zł     

Spurrs Guide to Upgrading Your Cruising - Dan Spurr
Książka w języku angielskim.
Cena: 95 zł     

Tactics - Rodney Pattisson
Poradnik ten dzieli taktykę regatową na kluczowe etapy wymagające podejmowania decyzji, od momentów przed startem, aż do finiszu i tłumaczy jak wybrać najlepszy plan. Obecne, drugie już wydanie, zawiera nowe rozdziały dotyczące: wyścigów przy brzegu, wyścigi drużynowe, itp.
Książka w języku angielskim.
Cena: 99 zł     

Team Racing for Sailboats - Steve Tylecote
Team Racing to wyścig dwóch drużyn, z których każda składa się z trzech startujących jednostek. Stanowi doskonały sposób na doskonalenie umiejętności oraz taktyki przydatnych w innego rodzaju regatach.
Książka w języku angielskim.
Cena: 99.80 zł     

The Mirror Book - Peter Aitken,Tim Davison
Książka zawiera wiele informacji przydatnych żeglującym na łódkach klasy Mirror - praktyczne rady, fotografie "krok po kroku", teoria żeglowania, takielunek - wiedza zarówno dla pływających rekreacyjnie, jak i regatowo.

Książka w języku angielskim.
Cena: 110 zł     

The Rules in Practice 2009-2012 - Bryan Willis
Autor opisuje około stu sytuacji zdarzających się podczas regat, z punktu widzenia startującego, a nie jak większość tego typu poradników, sędziego.
Książka w języku angielskim.
Cena: 93.40 zł     

The Winners Guide to Optimist Sailing - Gary Jobson and Jay Kehoe
Gary Jobson - znany żeglarz regatowy oraz Jay Kehoe - trener klasy Optymist napisali przystępną i fachową książkę dla rodziców, trenerów - a również młodych zawodników tej popularnej klasy. Zdradzają tajniki taklowania Optymista, trymowania go w różnych warunkach, żeglugi, taktyki i strategii regatowej, zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Proponują też metody treningu i zabawy na wodzie.
Książka w języku angielskim.
Cena: 94.50 zł     

Tuning Yachts and Small Keelboats - Lawrie Smith
Aby wygrywać regaty, potrzebna jest szybka łódka, jednak najczęściej różnica między jednostką wolną a pływającą szybko, sprowadza się do sposobu mocowania masztu i ustawienia żagli. Odpowiedzi na pytanie, jak zrobić to najlepiej, udziela autor tej książki.
Książka w języku angielskim.
Cena: 83 zł     

Yacht Rating - Peter Johnson
Książka przedstawia historię współczynników wyrównawczych stosowanych w regatach, oceny szybkości i możliwości jachtów. Pokazuje budowę formuł wyrównawczych, ich wpływ na kształt kadłubów i takielunku, powstawanie nowoczesnych formuł. Omawia reakcje konstruktorów i żeglarzy na zmiany formuł. Pokazuje też związek formuł z bezpieczeństwem żeglugi. Kopalnia wiedzy dla każdego, kto interesuje się historią regat (a również dla mierniczych i osób zainteresowanych techniką regatową).
Książka w języku angielskim.
Cena: 158 zł     

YM Sailpower. Trim and Techniques for Cruising Sailors - Peter Nielsen
Peter Nielsen, żeglarz i dziennikarz Yachting Monthly i Sail, radzi, co zrobić, żeby uzyskać ze swoich żagli maksimum mocy. Pisząc dla żeglarzy turystycznych skupia się na optymalnym wykorzystaniu żagli, ich doborze, ustawieniu, trymie. Dowiemy się, jak ustawić maszt, jak dobierać żagle (i nie tylko fałem i szotem), jak prowadzić spinaker. Opisane są stosowane materiały i liny, refpatenty i rolery. Od rzeczy ogólnych po szczegółowe rozwiązania, propozycje i ulepszenia. Wszystko ilustrowane schematami oraz zdjęciami.
Książka w języku angielskim.
Cena: 147 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho