Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Książki    -> Poradniki          ->Podręczniki żeglarskie


ABC żeglowania - Jacek Turczynowicz
Poradnik ABC żeglowania jest zbiorem wieloletnich doświadczeń żeglarzy, trenerów i instruktorów i został napisany z myślą o początkujących i średniozaawansowanych żeglarzach, aby w prosty i przystępny sposób omówić krok po kroku zagadnienia będące tematem wielu kursów i szkoleń.

Duża liczba ilustracji, praktyczne wskazówki oraz odwołania do filmów szkoleniowych, pozwolą na jeszcze lepsze zrozumienie treści zawartych w poradniku.
Cena: 23 zł     

Angielski w radiowej komunikacji morskiej - M. Czarnomska
Komunikacja radiowa jest bardzo ważnym czynnikiem zapewniającym
bezpieczeństwo na morzu. Do jej prowadzenia w sposób prawidłowy potrzebne
jest coś więcej niż biegła znajomość języka angielskiego. Stosowany jest
swoisty slang - język usystematyzowany, opisany w IMO Standard Marine
Communication Phrases.
Precyzyjne użycie słów i wyrażeń mających zastosowanie w konkretnej sytuacji
minimalizuje ryzyko wzajemnego niezrozumienia się rozmówców. Znajomość
tego slangu, zwanego dla uproszczenia seaspeak, jest konieczna, aby sprawnie
i skutecznie komunikować się na jachcie morskim z innymi jednostkami oraz
stacjami brzegowymi przez radio. Wysoki stopień opanowania seaspeak
pozwoli uniknąć sytuacji niebezpiecznych, umożliwi pospieszenie z pomocą
innym żeglarzom, a w skrajnych przypadkach ocali życie i zdrowie załogi jachtu.

Niniejsza książka:
- opisuje oficjalne wytyczne dotyczące zasad literowania i konstruowania
wypowiedzi
- przedstawia w układzie tematycznym najważniejsze zwroty i wyrażenia
stosowane w komunikacji statek-brzeg i statek-statek
- zawiera tematyczne minisłowniczki.


To opracowanie, niezbędne dla kapitana jachtu morskiego i oficera
wachtowego, przyda się również każdemu żeglarzowi, który chce być
świadomym i pomocnym członkiem załogi.
Cena: 44.90 zł     

Astronawigacja krok po kroku - Mariusz Główka
Przyjazny podręcznik astronawigacji dla żeglarzy. Autor, Mariusz Główka, w bardzo prosty sposób opisuje w jaki sposób ustalić swoją pozycję na podstawie obserwacji ciał niebieskich. Okazuje się, że astronawigacja to wcale nie żadna wiedza tajemna.
Cena: 57 zł     

Astronawigacja. Teoria i praktyka - Adam Kantorysiński
Mimo niepodzielnego panowania nawigacji za pomocą GPS, astronawigacja ciągle jest nauczana na większości akademii morskich.

Ryzyko awarii elektroniki jachtowej, statkowej bądź całego systemu GPS powoduje, że również coraz więcej żeglarzy chce opanować starożytną sztukę nawigowania za pomocą gwiazd.

Dla nich właśnie jest ten podręcznik, napisany przez praktyka w sposób możliwie najbardziej przystępny. Służyć on ma w zamyśle zrozumieniu, na czym polega astronawigacja i jak ją stosować w praktyce.

Autor chce, aby czytelnicy zrozumieli zasady i ich logikę, a nie uczyli się na pamięć niezrozumiałych regułek, oraz pokazuje jak logiczną i przejrzystą jest w istocie sztuka astronawigacji.
Cena: 44.90 zł     

Bezpieczeństwo na jachtach żaglowych i motorowych. Podręcznik RYA
Podręcznik RYA Bezpieczeństwo na jachtach żaglowych i motorowych dostarcza wyczerpujących informacji pozwalających przygotować się̨ na różne sytuacje awaryjne.

Napisany przez Keta Caldwella, kierownika Wydziału Bezpieczeństwa Morskiego RNLI oraz instruktora RYA, podręcznik jest cenną lekturą zarówno dla początkujących żeglarzy, jak i doświadczonych wilków morskich, dla których istotne jest bezpieczeństwo własne i innych osób na pokładzie jachtu.
Cena: 49.90 zł     

Competent Crew - Malcolm McKeag
Książka zarówno dla tych, którzy po raz pierwszy wybierają się na rejs, jak i tych, którzy planują wybrać się na kurs żeglarski, czy muszą za każdym razem szkolić nowych członków załogi. Wyjaśnia podstawy żeglarstwa, nie zapominając, że ma być ono przede wszystkim przyjemnością.
Książka w języku angielskim.
Cena: 78.80 zł     

Day Skipper Exercises for Sail and Power - Alison Noice
Ćwiczenia na kurs RYA Day Skipper. Zaierają mapę do ćwiczeń, tablice i wykresy pływów oraz pozostałe informacje niezbędne do rozwiązywania zadań bez konieczności sięgania do innych publikacji.

Książka w języku angielskim.
Cena: 95 zł     

Day Skipper. Podręcznik RYA - Sara Hopkinson
Kurs praktyczny Day Skipper jest jednym z najważniejszych kursów w programie szkolenia RYA Yachtmaster. Stanowi solidny fundament dla przyszłego skipera, kładąc nacisk na bezpieczeństwo oraz satysfakcję, pozwalające zarówno osobie prowadzącej rejs, jak i załodze na czerpanie maksymalnej radości z żeglowania. Autorka, Sara Hopkinson, jest instruktorem RYA i egzaminatorem na stopnie kapitańskie. Prowadzi swój własny ośrodek szkoleniowy licencjonowany przez RYA.

Ten oficjalny podręcznik obejmuje wszystkie teoretyczne i praktyczne zagadnienia wymagane do uzyskania certyfikatu RYA Day Skipper. Zawiera całą wiedzę niezbędną, aby na małym jachcie bezpiecznie wyruszyć w rejs wzdłuż wybrzeża. Jasny tekst, przejrzyste ilustracje oraz porady eksperta to dodatkowe atuty tego podręcznika.
Cena: 33 zł     

Inshore Skipper - Tom Cunliffe
Praktyczny podręcznik, rekomendowany przez ISSA (Międzynarodową Federację Szkół Żeglarskich) do nauki na licencję Ishore Skipper.
Został pomyślany tak, by towarzyszyć początkującemu skiperowi w rozwoju jego umiejętności dowodzenia jachtem morskim: od prowadzenia łodzi na silniku i podstaw nawigacji do żeglugi pod żaglami z wykorzystaniem współczesnej elektroniki. Napisany przystępnym językiem, zawierający jasne instrukcje, Inshore Skipper to lektura obowiązkowa dla początkujących skiperów i realna pomoc dla starszych stażem samodzielnych żeglarzy. Jego autor Tom Cunliffe jest światowym ekspertem żeglarskim z ponad 50-letnim doświadczeniem. Podręcznik jest zgodny z programem Day Skipper RYA (Royal Yachting Association).
Cena: 49.90 zł     

ISSA QUALIFIED CREW - wykwalifikowany członek załogi
ISSA Qualified Crew - świetna pomoc dla wszystkich skipperów, którym zdarza się pływać z załogantami nieobeznanymi w temacie żeglarstwa - dopytującymi o wszystko, źle wykonującymi polecenia, a także dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem i chcą poznać podstawy życia na jachcie, aby podczas rejsu aktywnie w nim uczestniczyć. Podręcznik zawiera wszelkie informacje wymagane do uzyskania stopnia ISSA - Qualified Crew.
Do książki dołączona jest płyta DVD, zawierająca nakręcony w Chorwacji film, wyjaśniający wiele kwestii związanych z manewrowaniem jachtem, jego wyposażeniem, obsługą urządzeń jachtowych, zachowaniem bezpieczeństwa.
Cena: 39 zł     

Karty do nauki - światła i oznakowanie statków
Karty świateł statków i ich oznakowania dziennego są bardzo przydatną pomocą edukacyjną. Korzystając z tej metody, można nauczyć się oznakowania statków w ciągu jednego dnia!
Zestaw zawiera 120 kart w formacie wizytówki (90 mm x 50 mm). Na jednej stronie znajdują się światła przykładowego statku, na drugiej jest opis statku. Całość zapakowana w kartonowe pudełko.
Cena: 37 zł     

Karty do nauki - żeglarstwo śródlądowe
Zestaw 143 kart zawiera znaki stosowane na śródlądowych drogach wodnych, oznakowanie dzienne statków, sytuacje z prawem drogi, podstawowe sygnały dźwiękowe, oznakowanie torów wodnych.
Jest to doskonała pomoc do nauki na stopnie żeglarza jachtowego, ISSA Inland Skipper oraz sternika motorowodnego.
Każda karta z jednej strony zawiera obrazek znaku, statku, dźwięku lub sytuacji związanej z prawem drogi. Natomiast na odwrocie jest wyjaśnienie co oznacza dany rysunek.
Cena: 37 zł     

Manewry w porcie jachtami motorowymi krok po kroku - Christian Tiedt, Lars Bolle
Czy istnieje coś, co może zepsuć wspaniały dzień rejsu? Oczywiście – manewr cumowania, który trzeba wykonać pod koniec tego dnia. Dzięki tej książce będziecie umiejętnie i bezpiecznie manewrować w porcie. To nieodzowny podręcznik każdego motorowodniaka i żeglarza.

Autorzy pokazują krok po kroku, z lotu ptaka, jak wykonuje się manewry portowe na silniku. Szczegółowo objaśniają dojścia i odejścia we wszystkich sytuacjach, jakie można sobie wyobrazić (przy pomoście, na bojach, muringach, dalbach, w boksie), na jachtach ze wszystkimi rodzajami napędu.

Książka zawiera też wyczerpujące rozdziały o overholungach i ferholungach, a także o bezpiecznym kotwiczeniu i poprawnym śluzowaniu.
Cena: 39 zł     

Międzynarodowe Prawo Drogi Morskiej - Władysław Rymarz
Międzynarodowe prawo drogi morskiej w zarysie prof. Rymarza to główny podręcznik przepisów zarówno dla marynarzy, jak i żeglarzy. Niezbędny podręcznik dla ubiegających się o stopnie jachtowego sternika morskiego, a również obowiązkowa lektura dla każdego żeglarza morskiego.
Poza samymi przepisami zawiera schematy, komentarze i wyjaśnienia. Stąd dowiemy się, kiedy jacht żaglowy nie ma pierwszeństwa, jak omijać statki rybackie i platformy wiertnicze i co znaczą widziane w nocy "choinki".
Cena: 74 zł     

Międzynarodowe przepisy o zapobieganiu zderzeniom na morzu - Henryk Śniegocki
Książka, obok aktualnych Międzynarodowych przepisów o zapobieganiu zderzeniom na morzu, zawiera liczne, sporządzone w oparciu o symulator manewrowania ilustracje obrazujące światła i znaki statków znajdujących się w różnych sytuacjach oraz komentarz do nich. Omawia przepisy konwencji Colregs 1972 z późniejszymi zmianami, w tym zasady właściwego postępowania statków w różnych warunkach widzialności,zasady wymijania i ustępowanie z drogi, sygnały dźwiękowe i świetlne. Przeznaczona głównie dla studentów akademii i szkół morskich oraz oficerów pokładowych statków handlowych, rybackich.
Cena: 53 zł     

Morska i oceaniczna żegluga jachtowa w świetle prawa międzynarodowego publicznego - Barbara Stępień
Książka zawiera zbiór regulacji prawnych zawartych w konwencjach COLREG, STCW, SOLAS, MARPOL, MLC odnoszących się do międzynarodowej żeglugi jachtowej (zarówno w odniesieniu do jachtów żaglowych jak i motorowych).

W związku z wymaganiami egzaminacyjnymi zawartymi w rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013 w sprawie uprawiania turystyki wodnej oraz z aktualnie konsultowanym projektem rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie wyszkolenia i kwalifikacji członków załóg jachtów komercyjnych oraz warunków ich uzyskiwania książka ta stanowi cenny podręcznik z zakresu prawa morza.

Omówiono w niej między innymi następujące przepisy międzynarodowe (w odniesieniu do jachtów i ich załóg): prawo bandery, prawo drogi, prawo pracy, przepisy dotyczące bezpieczeństwa życia i mienia na morzu, zasady dotyczące pełnienia wacht, wymagania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

Autorka książki "Morska i oceaniczna żegluga jachtowa w świetle prawa międzynarodowego publicznego" to prawnik internacjonalista, posiadająca wieloletnie doświadczenie żeglarskie nabyte podczas 30.000 mil morskich żeglugi, posiadająca zarówno uprawnienia amatorskie Kapitana Jachtowego oraz Kapitana Motorowodnego jak i zawodowe Master of Yachts 200GT.
Cena: 34.99 zł     

Morskie żeglarstwo turystyczne. Podręcznik RYA
Żeglarstwo morskie jest jednym z najprzyjemniejszych sposobów spędzania czasu. Morza i oceany stwarzają ogromne możliwości na zwiedzanie świata podczas podróży jachtem. Niezwykle ważne jest, aby żegluga była bezpieczna, a jacht prawidłowo obsługiwany nie tylko na morzu, ale także w porcie.
RYA Morskie żeglarstwo turystyczne autorstwa Jeremiego Evansa omawia podstawowe umiejętności, jakie powinni posiadać skipper i załoga aby spokojnie i bezpiecznie pływać po morzu. W książce zostały opisane wyposażenie i budowa średniej wielkości jachtu, a także podstawowa wiedza z zakresu bezpieczeństwa, konserwacji, manewrowania w porcie i pod żaglami, cumowania, kotwiczenia i postępowania po wypadnięciu człowieka do wody.
Autor: Jeremy Evans.

Cena: 35 zł     

Motorowodne ABC
Prosty przewodnik w poręcznym formacie pełen pomocnych rad i ilustracji – wszystkiego co pomoże prowadzić łódź bezpiecznie i kompetentnie. Motorowodne ABC ma na celu udostępnienie całej niezbędnej wiedzy w wygodnej formie, idealnej do szybkiego użycia na pokładzie. Omawia sterowanie łodzią, silniki, cumowanie do brzegu i boi, kotwiczenie, nawigację za pomocą urządzeń elektronicznych, oznakowanie nawigacyjne, procedurę wzywania pomocy, pogodę, prawo drogi i dużo więcej.
Autorzy: Richard Mortimer, Basil Mosenthal.
Cena: 21 zł     

MPDM - Międzynarodowe prawo drogi morskiej. Teoria i praktyka - Adam Kantorysiński
Książka MPDM - Międzynarodowe prawo drogi morskiej. Teoria i praktyka - stanowi świetną pomoc dla kapitanów i oficerów jachtów, a także większych żaglowców. Autor, omawiając poszczególne postanowienia Międzynarodowych Przepisów o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu (MPZZM), zestawia konkretne sytuacje zarówno z punktu widzenia kapitana czy oficera jachtu, jak i oficera na mostku dużego statku, czy też szypra statku rybackiego. Dodatkowe informacje dotyczące sprzętu połowowego są cenną pomocą dla żeglarzy na ogół nieznających dobrze tej tematyki. W książce podkreślono również rolę komunikacji radiowej pomiędzy jednostkami i wykorzystanie informacji z urządzeń AIS i radaru. Takie praktyczne podejście do tematu sprawia, że książka jest nie tylko kompendium MPZZM, lecz także praktycznym poradnikiem.

Ziemowit Barański - j. kpt. ż.w
Cena: 44.90 zł     

Nauka żeglowania - Jacek Maciejowski
Nauka żeglowania to niezwykle przejrzysty podręcznik manewrowania jachtem żaglowym. W kilkunastu zajęciach na wodzie przedstawiono proste i złożone manewry, których znajomość jest wymagana podczas egzaminów na patenty żeglarza i sternika jachtowego. Autor zwraca uwagę na najczęściej spotykane błędy w prowadzeniu jachtu, pokazuje jak ich unikać. Jest to książka zarówno dla szkolonych jak i szkolących. Podobno nie można nauczyć się żeglowania z książki, jednak dobry podręcznik, a takim jest Nauka żeglowania Jacka Maciejowskiego może być w tym bardzo pomocny.
Cena: 10 zł     

Nawigacja astronomiczna dla żeglarzy - Mary Blewitt
Nawigacja według ciał niebieskich jest łatwiejsza niż się to wydaje. Niniejszy podręcznik, od wielu lat będący bestsellerem, przedstawia zagadnienia dość złożone w sposób wyjątkowo zrozumiały. Zamieszczone w nim przykłady wymagają jedynie prostego dodawania i odejmowania.

Kiedy przed 65 laty podręcznik ten ukazał się po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii, był bez wątpienia dziełem przełomowym. I takim pozostaje do dziś. Od tamtego czasu dokonał się wprawdzie ogromny postęp techniczny, ale baterie mogą się wyczerpać, anteny mogą wypaść za burtę, a ryzyko zamoczenia urządzeń elektronicznych sprawia, że tradycyjne umiejętności nawigowania są dziś nie mniej istotne niż dawniej.

Niniejsze wydanie klasycznego dzieła Mary Blewitt zostało starannie zaktualizowane, dzięki temu również obecnie książka ta pozostaje w pełni przydatna dla żeglarzy morskich. Zwięzłość i jasność stylu Mary Blewitt uczyniły z tej książki najsłynniejszy w dziejach podręcznik nawigacji astronomicznej.
Cena: 18 zł     

Nawigacja morska - zadania z objaśnieniami - Franciszek Wróbel
Potężna "cegła" zawierająca zadania z nawigacji morskiej we wszelkich jej aspektach. Od prostych pojęć nawigacyjnych (długość i szerokość), przez metody wyznaczania pozycji w oparciu o obiekty na brzegu, astronawigację, a również metody nawigacyjne z użyciem nowoczesnego sprzętu (GPS, radar, AIS). Zawiera masę teorii, obliczeń zarówno w oparciu o tablice, jak i arytmetycznych. Każdy rozdział poprzedzony jest wstępem, wyjaśniony cel zadań, podana treść zadań, ich rozwiązanie, a w wątpliwych przypadkach - objasnienia i komentarz.
Książka przeznaczona jest do szkolenia oficerów marynarki handlowej zgodnie z konwencją STCW, ale obszerne jej fragmenty z pewnością przydadzą się zaawansowanym żeglarzom morskim, a również instruktorom. Stanowi doskonałe uzupełnienie Vademecum nawigatora tegoż autora. Książka bazuje na doświadczeniach zebranych przy publikacji książek dotyczących nawigacji od lat 60-tych.
Cena: 74 zł     

Pass Your Day Skipper - David Fairhall
Podręcznik ze wskazówkami dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w kursie Day Skipper, aby uzyskać certyfikat Royal Yachting Associacion, poświadczający umiejętność samodzielnego prowadzenia jachtu w żegludze przybrzeżnej. Krótki i przejrzysty, podręcznik przedstawia zagadnienia teoretyczne w ich praktycznym aspekcie, zawiera również przydatne wskazówki egzaminacyjne.

Książka w języku angielskim.
Cena: 75 zł     

Pass Your Yachtmaster - David Fairhall
Książka zawiera materiały wspomagające do kursu RYA Yachtmaster. Tłumaczy zagadnienia hasłowo, w sposób przejrzysty i zwięzły.
Książka w języku angielskim.
Cena: 78 zł     

Podręcznik operatora radiotelefonisty VHF i operatora w służbie śródlądowej
Zawiera wszelkie niezbędne dane, opisy systemów, urządzeń i procedur, których znajomość jest wymagana, aby otrzymać świadectwo operatora radiotelefonisty VHF oraz świadectwo operatora radiotelefonisty w służbie śródlądowej.
Autorzy: Jerzy Czajkowski i Karol Korcz.
Cena: 49 zł     

Podstawy nawigacji. Podręcznik RYA - Melanie Bartlett
Każdy kto chce wyruszyć na morskie wyprawy, musi obowiązkowo nauczyć się nawigacji. I właśnie dla takich żeglarzy, książka Podstawy nawigacji będzie znakomitym wprowadzeniem. To idealny podręcznik dla tych, którzy zdecydują się rozpocząć naukę nawigacji, ale też dla tych, którzy zechcą utrwalić wiedzę zdobytą wcześniej.

Gdy wyruszysz w rejs i za pomocą kompasu, chartplottera, cyrkla nawigacyjnego, logu i echosondy bezpiecznie doprowadzisz jacht do celu, z pewnością odczujesz ogromną satysfakcję. Właśnie ta książka pomoże ci upewnić się, że do takiego wyzwania jesteś już gotowy. Dodatkowo znalazły się tu też podstawy GPS, bo niezwykle ważne jest nieustanne uzupełnianie wiedzy o nowe i wciąż rozwijające się technologie.
Cena: 20 zł     

Poradnik egzaminacyjny. Patenty żeglarskie
Obecnie obowiązujący system zdobywania patentów żeglarskich wnosi sporo zmian i wprowadza cały szereg nowych procedur. Powinny być one znane nie tylko instruktorom i egzaminatorom, ale również uczestnikom szkoleń żeglarskich i egzaminów.
W poradniku zawarte są zwięzłe informacje ułatwiające przygotowanie się do egzaminu. Jest też baza przykładowych pytań i zestawów egzaminacyjnych na poszczególne patenty żeglarskie.

Autor: Mariusz Zawiszewski.
Cena: 23 zł     

Practical navigation - Dag Pike
Książka w języku angielskim.

This comprehensive and authoritative guide to practical navigation draws on the author`s extensive experience of leisure cruising and ocean racing.

It combines detailed directions on how to navigate along coasts, in harbours, at night and in bad weather with easy-to-understand technical information about the electronic tools involved in safe navigation, including radar, GPS, AIS and chart plotters.

Key basics such as charts, buoys, lights and tides are carefully explained and illustrated with diagrams and colour photographs throughout. Practical descriptions of navigation scenarios, such as fixing a position or plotting a course, are brought to life with anecdotes and precise detail.

An indispensable reference guide for anyone wishing to sail or motor a boat safely in any situation.
Cena: 63 zł     

Praktyka morska na jachtach żaglowych i motorowych - Tom Cunliffe
Podręcznik RYA Praktyka morska na jachtach żaglowych i motorowych to wszechstronny i praktyczny przewodnik po wszystkich aspektach praktyki morskiej. Doskonale napisana i bogato ilustrowana książka podaje nowoczesną definicję tego, co w wieku XIX określano jako "szlachetną, praktyczną sztukę manewrowania i pracy statkiem".

Instrukcje eksperta dotyczą zarówno najprostszych zadań, jak zwijanie liny, jak i o wiele trudniejszych, typu manewrowanie łodzią w warunkach sztormowych.

Podręcznik niezbędny dla tych, którzy uczestniczą w szkoleniu na stopnie kapitańskie, nieodzowny dla każdego, kto wybiera się na morze.
Cena: 69.90 zł     

Profesjonalny skiper - Tom Cunliffe
Tom Cunliffe to ekspert żeglarski z ponad 50-letnim doświadczeniem, zaczął pływać z ojcem już jako nastolatek. Młodzieńcza pasja przerodziła się w profesję – Tom pływał jako bosman na statkach handlowych a jako skipper prowadził rejsy na luksusowych jachtach turystycznych. Od 35 lat uczy żeglarstwa, jest instruktorem i egzaminatorem Royal Yachting Association na kapitańskie stopnie żeglarskie. Ma na koncie liczne rejsy transatlantyckie. Autor wielu książek, publikacji i filmów, ma własną stałą rubrykę w kultowym magazynie żeglarskim „Yachting World”. Jest także zapalonym motocyklistą.
Cena: 79.90 zł     

                                                           
Radar na jachcie. Podręcznik RYA - Tim Bartlett
Radar morski jest urządzeniem elektronicznym, które mierzy namiar i odległość od obiektu i wyświetla tę informację w formie prostego obrazu, wskazując lokalizację takich obiektów jak ląd, znaki nawigacyjne i inne statki. Działa poprzez emisję krótkich impulsów elektromagnetycznych o bardzo wysokiej częstotliwości i odbiór fal powracających po odbiciu od obiektu.
Poradnik RYA wprowadzenie do radaru jest zgodny z programem kursu radarowego RYA i przydatny wszystkim użytkownikom radarów morskich.
Cena: 7 zł     

Radiooperator Bliskiego Zasięgu SRC - Piotr Lewandowski
Podręcznik przeznaczony dla kandydatów na certyfikat radiooperatora wszelkich kursów (RYA, UKE, ISSA). Bardzo przydatny również przy przypominaniu sobie wiedzy przed rejsem.
Cena: 57 zł     

Radiooperator bliskiego zasięgu SRC. Podręcznik RYA
Radiooperator bliskiego zasięgu SRC należy do serii renomowanych i cenionych publikacji RYA. Jest to podstawowa lektura dla każdego, kto planuje przystąpić do egzaminu na Świadectwo Operatora Bliskiego Zasięgu (SRC). Książka obok przystępnie napisanego tekstu zawiera uwagi ekspertów i przejrzyste kolorowe ilustracje, dzięki czemu przedstawia złożone zagadnienia w jasny i klarowny sposób.
Autor: Tim Bartlett.
Cena: 27 zł     

REEDS Oznakowanie nawigacyjne - Simon Jollands
Każdy kto w warunkach morskich odpowiada za statek, powinien umieć rozpoznawać światła nawigacyjne oraz znaki i sygnały dźwiękowe. Powinien również znać Międzynarodowe przepisy o zapobieganiu zderzeniom na morzu (MPZZM) i wiedzieć komu przysługuje pierwszeństwo drogi.

Reeds Światła, znaki i oznakowanie nawigacyjne to przejrzysty poradnik, przydatny zarówno żeglarzom początkującym, jak i doświadczonym. Zawiera wiedzę, którą poznać powinni wszyscy żeglarze, a w morzu, gdyby pojawią się wątpliwości, pozwoli na szybkie ich wyjaśnienie.
Cena: 19.01 zł     

Regaty jachtów kabinowych. Podręcznik RYA - Rob Gibson
Regaty żeglarskie to znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu. Wbrew pozorom, nie są sportem elitarnym, bowiem na całym świecie startują w nich osoby o różnych umiejętnościach, o różnej kondycji i sprawności fizycznej, w każdym praktycznie wieku, a coraz częściej widuje się na pokładach jachtów regatowych także żeglarzy niepełnosprawnych. Tak naprawdę najważniejszym wymaganiem w tej dyscyplinie jest entuzjazm!

W tej książce, znakomity regatowiec, Rob Gibson, w przystępny sposób wyjaśnia niemal wszystkie aspekty żeglarstwa regatowego na jachtach kabinowych, omawia zadania i role każdego z członków załogi startującej w regatach, podpowiada też, jak przygotować się do regat, na co zwracać uwagę będąc już na wodzie i jak uprawiać ten sport bezpiecznie.

Jeśli więc interesujesz się startem w regatach, to niezależnie od tego, czy posiadasz jacht, czy chcesz żeglować w roli załoganta, niezależnie także od stopnia twojego doświadczenia, ta książka przeznaczona jest dla ciebie. Do zobaczenia na linii startu!
Cena: 28 zł     

RYA Astro Navigation Handbook - M. Bartlett
Podręcznik do nauki astronawigacji wg systemu Royal Yachting Associacion. Wyjaśnia podstawowe pojęcia związane z astronawigacją, sposoby obliczeń pozycji na podstawie ciał niebieskich, sposób korzystania z rocznika astronomicznego. Książka jest materiałem pomocniczym kursu RYA/MCA Yachtmaster Ocean.
Autor: Tim Bartlett
Książka w języku angielskim.
Cena: 43 zł     

RYA Competent Crew Skills
Podręcznik dla zaczynających przygodę z żeglarstwem, jak również przydatna książka dla wszystkich, którzy chcą sobie przypomnieć bądź usystematyzować zdobytą już wiedzę.
Książka w języku angielskim.
Cena: 45 zł     

RYA Navigation Handbook - Tim Bartlett
Podręcznik nawigacji, który pozwoli opanować sztukę znajdowania i wyznaczania pozycji na mapie w prostych i łatwych do prześledzenia sekwencjach. Stanowi doskonałe uzupełnienie podręczników szkoleniowych na certyfikaty Day Skipper i Yachtmaster.
Książka w języku angielskim.
Cena: 66 zł     

RYA Start to Race - Jeremy Evans
Niezbędna pozycja dla każdego, kto chciałby rozpocząć przygodę z żeglarstwem regatowym, jak i dla tych, którzy poczynili już w tej dziedzinie pierwsze kroki i chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności.
Książka w języku angielskim.
Cena: 59 zł     

RYA Training Almanac Northern Hemisphere
Almanach jest uzupełnieniem dla innych podręczników RYA.

Książka w języku angielskim.
Cena: 28 zł     

RYA Yachtmaster Handbook
Wydana przez Royal Yachting Association, książka ta zawiera materiał wspomagający do kursu na certyfikat RYA Yachtmaster. Poruszane zagadnienia ilustrowane są znakomitymi rysunkami.
Autor: James Stevens.
Książka w języku angielskim.
Cena: 95 zł     

RYA Yachtmaster. Shorebased Notes
RYA Yachtmaster to popularny certyfikat zaświadczający o umiejętności prowadzenia jachtu w żegludze morskiej. Książka ta jest materiałem wspomagającym do kursu. Tłumaczy zagadnienia hasłowo, ilustrując wszystko znakomitymi rysunkami.
Wydana przez Royal Yachting Association
Książka w języku angielskim.
Cena: 49 zł     

Sternik motorowodny - Andrzej Ostrowski
Podręcznik zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na stopień sternika motorowodnego, zarówno elementy teorii, jak i porady praktyczne niezbędne do bezpiecznego, odpowiedzialnego, dającego satysfakcję pływania jachtami motorowymi. Mogą z niego skorzystać także osoby już posiadające patent, uzupełniając swą wiedzę i konfrontując ją z już posiadaną.
Książka ta, bogato ilustrowana i zawierająca najnowsze przepisy, może przydać się wszystkim tym, którzy zasiądą za sterami jachtu motorowego, na jeziorach, rzekach, kanałach oraz na akwenach treningowych Morza Bałtyckiego.
W przystępny sposób omawia:
– typy jachtów motorowych (jachty ze sztywnym kadłubem, RIB-y, skutery wodne, jetboaty, pontony i poduszkowce), ich zalety i wady, sposoby użytkowania i konserwacji,
– silniki wszystkich wiodących w świecie marek, ze szczególnym uwzględnieniem ich najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych,
– przygotowanie jachtów motorowych do pływania,
– manewrowanie jachtem motorowym,
– profilaktykę i sposoby udzielania pomocy oraz umiejętność planowania trasy, określania pozycji, czy przewidywania pogody,
– sygnalizację i zasady ruchu żeglugowego oraz uregulowania prawne, umożliwiające bezpieczne pływanie jednostek korzystających z śródlądowych i morskich dróg wodnych.
Cena: 52 zł     

Sternik motorowodny - podręcznik dla motorowodniaków
Doskonały podręcznik przeznaczony dla kandydatów na patent sternika motorowodnego. Zawiera wszelkie niezbędne informacje, bez zbędnego teoretyzowania.
Zawartość nowego wydania przygotowana jest pod nowe wymogi egzaminacyjne. Książka została poszerzona o podstawowe zagadnienia związane z pływaniem w porze dziennej po morzu.
Cena: 57 zł     

Trymowanie takielunku. Podręcznik RYA - Allan Barwell
Wypływając jachtem w morze musimy mieć duże umiejętności i wiedzę z wielu dziedzin. Żeglarz musi być po trosze cieślą, mechanikiem, elektrykiem, kucharzem, nawigatorem, ale przede wszystkim musi potrafić bezpiecznie prowadzić jacht. Znajomość zagadnień związanych z takielunkiem jest nie bez znaczenia, jednak żeglarze często podchodzą do nich z niechęcią i traktują jako zbyt złożone.
Żeglarze boją się regulować elementy takielunku ze strachu przed skutkami własnej niewiedzy. Zadaniem niniejszej książki jest zmiana tego podejścia poprzez zaprezentowanie metod pracy z takielunkiem. Poruszone zostały w niej zagadnienia dotyczące stawiania i zdejmowania masztu oraz jego wyposażenia w olinowanie stałe, omówiono również zasady pracy z olinowaniem ruchomym i roboty bosmańskie.
Cena: 23 zł     

Trymowanie żagli. Podręcznik RYA - Rob Gibson
Prawidłowe ustawienie i praca żagli jest korzystne nie tylko dla żeglarzy regatowych, ale także dla żeglarzy turystów. Jacht staje się bezpieczniejszy i wygodniejszy – płynie szybciej. Sterowanie jest łatwiejsze a stateczność jachtu większa. Można to osiągnąć dzięki wiedzy i prostym czynnościom.
Podręcznik RYA Trymowanie żagli zawiera wszystkie informacje pomocne dla poznania działania żagli i ich optymalnego dostrojenia podczas żeglugi różnymi kursami i w różnych warunkach. Oddzielne rozdziały poświęcone są poszczególnym żaglom, a także żegludze w ciężkich warunkach.

● Jak pracują żagle ● Żagle przednie ● Spinakery ● Refowanie
● Ostro na wiatr ● Żegluga w ciężkiej pogodzie ● Żegluga w pasatach
Cena: 23 zł        

Vademecum motorowodne - Jan Jałoszyński
Nowy podręcznik Jana Jałoszyńskiego, wydanie z 2014r. Przeznaczony jest dla motorowodniaków chcących spróbować żeglugi po większych wodach. Poza kursem na stopień sternika motorowodnego jest materiał na starszego sternika motorowodnego, a również liczne wiadomości uzupełniające. Między innymi charakterystyka polskiego wybrzeża i locyjne opisy portów od Władysławowa po Świnoujście. Są podstawowe informacje o przepisach, o budowie jachtów, o żegludze (w tym w cięższych warunkach), nawigacji, locji, ratownictwie, sygnalizacji, meteorologii.

Podręcznik przyda się nie tylko na kurs, ale jako niezbędnik na pokładzie. Prosty układ, konkretne informacje, aktualniejsze, niż w innych podręcznikach, przejrzyste schematy - to wszystko na pewno pomoże motorowodniakom - i to nie tylko początkującym.
Cena: 55 zł     

Vademecum motorowodnego sternika morskiego - Franciszek Haber
Książka zawiera materiał konieczny dla uzyskania patentu sternika motorowodnego, jak i motorowodnego sternika morskiego. Zalecana przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego oraz formalnie przeznaczona dla motorowodniaków, przyda się również żeglarzom. Cały szereg omawianych w niej tematów, jak nawigacja, locja, meteorologia, ratownictwo, itp., dla obu tych grup, a wiedza związana z działaniem silnika, jego eksploatacją, konserwacją i wykorzystaniem do manewrowania jest niezbędna wielu żeglarzom.
Cena: 55 zł  (było: 59.00)    

Vademecum sternika motorowodnego - Franciszek Haber
Podręcznik ten, oprócz typowych dla motorowodniaków zagadnień dotyczących budowy i obsługi łodzi oraz silnika, manewrów, itp., omawia śródlądowe i morskie oznakowania szlaków wodnych, prawo drogi na śródlądziu i morzu, kwestie bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wiele innych tematów.
Wysoki poziom merytoryczny, logiczny układ i jasność wykładu oraz wiele kolorowych ilustracji ułatwiają przyswajanie wiedzy.
Cena: 50 zł     

Vademecum żeglarstwa morskiego
Pierwszy od kilkunastu lat obszerny podręcznik zawierający całość materiału wymaganego podczas egzaminu na morskie stopnie żeglarskie.
Może również stanowić doskonałą lekturę dla tych wszystkich, którzy chcą porównać własne doświadczenia żeglarskie z praktycznymi radami autorów. Książka ta powinna się znaleźć w posiadaniu każdego żeglującego lub mającego zamiar żeglować po morzu.
Cena: 52 zł     

Voditelj Brodice - podręcznik żeglowania po Adriatyku
Jest to książka przeznaczona dla osób chcących samodzielnie prowadzić jachty na Adriatyku i nie tylko. Jest to już piąte wydanie podręcznika, a dalej jest on jedynym na polskim rynku podręcznikiem dedykowanym osobom chcącym zdobyć chorwacki patent żeglarski - Voditelj Brodice.

Voditelj Brodice po chorwacku oznacza dosłownie dowodzący statkiem, czyli kapitan i jak na podręcznik dla kapitanów jachtów zawiera przepisy, locję, nawigację, lokalne warunki meteorologiczne, a także informacje o czarterowaniu jachtów, wynikające z ponad 10-letniej praktyki autora w Chorwacji.
Autor: Piotr Lewandowski.
Cena: 57 zł     

Węzły w praktyce żeglarskiej - Colin Jarman
Bestseler pośród książek traktujących o węzłach. Publikacja przedstawia większość przydatnych i używanych w codziennej praktyce żeglarskiej węzłów, opasek i szplajsów. W klarowny sposób pokazuje zarówno sposób wiązania we zła, jak i jego efektywne zastosowanie na pokładzie.

Prosty tekst i doskonałe kolorowe zdjęcia w połączeniu z kodami QR prowadzącymi do filmów instruktażowych online sprawiają, że książka jest niezwykle przyjazna dla użytkownika i stanowi obowiązkową pozycję w biblioteczce każdego żeglarza.
Cena: 39.90 zł     

Young Sailor. How to be a good sailor and have fun!
Jest to idealna książka dla młodych żeglarzy. Wyjaśnia jak jacht żegluje i omawia wszystkie łódki, flagi, liny, węzły, pogodę i pływy. Książka w języku angielskim.
Cena: 73.50 zł     

Żeglarstwo motorowodne dla zaawansowanych. Podręcznik RYA - Paul Glatzel
Żeglarstwo motorowodne dla zaawansowanych to książka przeznaczona dla osób pływających zawodowo, chcących zostać zawodowymi skiperami oraz amatorów pragnących rozwinąć swoją wiedzę. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera m.in. rozdziały na temat manewrowania jachtem przy dużej prędkości, podchodzenia do innej jednostki w ruchu, a także wiele profesjonalnych wskazówek dotyczących teorii i praktyki żeglarstwa.
Cena: 32 zł     

Żeglarstwo motorowodne. Podręcznik RYA - Paul Glatzel
W ostatnich latach liczba osób pływających na jachtach motorowych znacząco się powiększyła, co sprawiło, że na wodzie jest o wiele więcej jachtów. W takiej sytuacji posiadanie odpowiednich umiejętności stało się szczególnie ważne, aby pływanie było bezpieczne.
Wszystkie łodzie funkcjonują zgodnie z zasadami opisanymi w tej książce. Niezależnie od tego czy łowisz ryby, czy pływasz turystycznie na wodach śródlądowych, czy na morskich, musisz sprawdzić te same rzeczy przed uruchomieniem silnika w celu wyjścia z portu. Musisz wziąć pod uwagę te same zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa oraz wykonać takie same manewry, aby odejść od kei i dostać się na otwartą wodę.
Nie ma znaczenia czy jesteś doświadczonym, czy początkującym motorowodniakiem - niniejsza książka, pozwoli ci rozwinąć i poszerzyć umiejętności. Stanowi ona również użyteczne źródło wiedzy towarzyszące kursom na patenty motorowodne.
Cena: 32 zł     

Żeglarz Jachtowy - podstawowy podręcznik dla żeglarzy
Jest to podręcznik dedykowany dla kandydatów na patent żeglarza jachtowego, ale również będzie przydatny dla tych, którzy patent już mają, a potrzebują tylko odświeżyć swoją wiedzę.
Jest to podręcznik dedykowany dla kandydatów na patent żeglarza jachtowego, ale również będzie przydatny dla tych, którzy patent już mają, a potrzebują tylko odświeżyć swoją wiedzę.

Zawiera niezbędne podstawy na temat żeglowania po wodach zarówno śródlądowych, jak i morskich, takie jak locje, przepisy, teorię żeglowania, meteorologię, bezpieczeństwo itp.

Autorzy: Bartłomiej Czarciński, Piotr Lewandowski.
Cena: 57 zł     

Żeglarz jachtowy i jachtowy sternik morski
Nowe wydanie książki z płytą CD - obejmuje całość materiału na stopnie żeglarza i sternika jachtowego, uaktualnioną zgodnie z ostatnimi wymaganiami.
Już od 17 lat jest to podstawowy podręcznik w szkoleniu żeglarzy. Zalecany przez Główną Komisję Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego. Uwzględnia najnowsze przepisy, zawiera całość materiału wymaganego podczas egzaminów na podstawowe patenty żeglarskie.
Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą udoskonalić swe umiejętności..
Autorzy: Andrzej Kolaszewski, Piotr Świdwiński
Cena: 58 zł     

Żeglarz jachtowy. Podręcznik - M. Czarnomska, T. Michalak
Nowoczesny podręcznik dla przygotowujących się do egzaminu na patent żeglarza jachtowego, polecany przez Polski Związek Żeglarski, zgodny z aktualną podstawą programową szkolenia PZŻ. Napisany przez dwójkę doświadczonych kapitanów jachtowych i instruktorów zawiera cały materiał wymagany na egzaminie oraz sporą ilość dodatkowej wiedzy potrzebnej żeglarzowi.

Podręcznik umożliwia łatwiejsze zrozumienie i przyswojenie materiału dzięki przejrzystym rysunkom, diagramom, zdjęciom, czytelnemu układowi, prostemu, komunikatywnemu językowi.

Konsultacja merytoryczna - Leopold Naskręt, członek Komisji Szkolenia i Komisji Żeglarstwa Morskiego PZŻ
Cena: 59.90 zł     

Żegluj. Poradnik młodego żeglarza - Claudia Myatt
Wreszcie coś dla młodych żeglarzy - łatwe do zrozumienia, interesujące i inspirujące. Podstawy wiedzy skojarzone z dobrym dowcipem i świetnymi ilustracjami ożywiają pierwszy kontakt z żeglarstwem. Żegluj to dobra robota dla zachęcenia całego młodego pokolenia do działania. Obowiązkowa pozycja na młodzieżowej półce z książkami.

Cena: 32 zł     

Zostań dobrym instruktorem żeglarstwa - Piotr Lewandowski
Poradnik dla żeglarzy chcących przekazywać swoją wiedzę innym. Poradnik autorstwa Piotra Lewandowskiego, instruktora z wieloletnim doświadczeniem, autora wielu podręczników do nauki żeglarstwa.
Nie jest to podręcznik przeznaczony do szkolenia na kursach instruktorskich, chociaż oczywiście może być na nich przydatny. Jest to poradnik przeznaczony dla osób, które chcą przekazywać swoje żeglarskie doświadczenie i umiejętności innym. Bez znaczenia czy na rejsach, czy na formalnych kursach.

Ponieważ autor przez ostatnie kilkanaście lat prowadził szkolenia tylko dla osób dorosłych, zebrane w poradniku doświadczenie dotyczy tego typu szkoleń. Nie ma tam nic o zbiórkach, apelach, organizacji obozów itp.
Cena: 57 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho