Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Książki    -> Poradniki          ->Nurkowanie


Kurs nurkowania Podręcznik +12 filmów na płytach DVD
Na trzech dwustronnych płytach DVD znajduje się 9 godzin filmów z wykładów (12 kompletnych wykładów).
Podręcznik zawiera także tabele dekompresyjne do wszystkich typów nurkowań.
Autor: Tomasz Strugalski.
Cena: 103 zł     

Kurs nurkowania w suchym skafandrze
Nurkowanie w suchym skafandrze nie jest żadną wiedzą tajemną, a otwiera zarówno u nas w kraju, jak i na całym świecie wiele nowych możliwości do uprawiania tego sportu.
Ten podręczny przewodnik to kompendium wiedzy na temat nurkowania w suchym skafandrze: zawiera wszystko co każdy nurek chce i powinien wiedzieć, dostosowane do najnowszych standardów i norm bezpieczeństwa.
W tej użytecznej książce zawarto porady na temat wyboru i pielęgnacji sprzętu oraz podano najbardziej aktualne informacje na temat jednego z najciekawszych sportów nurkowych. To doskonałe przygotowanym poradnik zawierający szczegółowe zdjęcia ułatwiające zrozumienie tematyki. Swoją obszerną wiedzą dzieli się trzech świetnych specjalistów
z wszystkimi nurkami: od początkujących po doświadczonych instruktorów.
Cena: 19.90 zł     

Niebezpieczne zwierzęta morskie - Edward Ciołkowiak
Autor, doświadczony instruktor płetwonurkowania, przedstawia w swojej książce informacje o niebezpiecznych zwierzętach morskich, opisuje te, które mogą napadac na człowieka, ranić go, razić jadem i wywoływać zatrucia po ich spożyciu. Radzi również jak unikać bezpośredniego kontaktu z nimi oraz jakie zastosować środki i sposoby udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
Jest to praktyczny poradnik dla płetwonurków, żeglarzy, surfingowców, wędkarzy, rybaków oraz zwykłych turystów.
Cena: 41.50 zł     

Nurkowanie
Jedyny polski podręcznik do nauki nurkowania. Książka jest przeznaczona dla tych wszystkich, którzy nurkują lub mają zamiar nurkować. Stanowi niezbędne kompendium wiedzy z nurkowania dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Wydanie najnowsze - VII.
Cena: 45 zł     

Nurkowanie - Miranda Krestovnikoff
"Nurkowanie" to kompendium wiedzy o tym sporcie. Zamieszczono tu informacje o sprzęcie, podwodnym świecie, technikach nurkowania oraz najpopularniejszych miejscach do oglądania raf.
Cena: 67.90 zł     

Nurkowanie dla zaawansowanych - Werner Scheyer
Orientacja podczas nurkowania, Nurkowanie w nocy, Nurkowanie w prądach, Nurkowanie na wrakach

Podręcznik ten uzupełnia podstawową wiedzę nurkujących wykorzystując praktyczne doświadczenia autorów. Omawia zagadnienia związane z orientacją podczas nurkowania, nurkowaniem w nocy, nurkowaniem przy prądach oraz nurkowaniem na wrakach.
Na końcu każdego rozdziału znajduje się lista pytań. Służą one głównie temu, aby porównać wrażenia z praktyki z właśnie poznaną teorią. Naukę ułatwiają liczne fotografie, wiele rysunków i tabel.
Cena: 28 zł     

Nurkowanie dzieci - Francoise Luttenschlager
Generalnie uznaje się, że dziecko jest gotowe czerpać wiedzę ze wszystkiego co samo przeżywa, nigdy nie angażuje się w jakąś czynność do połowy i rzadko ogranicza ją do pojedynczego wykonania w przypisanym mu czasie. To właśnie ta obserwacja przywiodła autorkę do rozwinięcia koncepcji "niebieskiej liny" poświęconej zajęciom wodnym i podwodnym dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Poświęcona stworzeniu więzi pomiędzy czasem spędzonym w wodzie i poza nią, ta "niebieska lina" towarzyszy dzieciom w ich poznawaniu przestrzeni wodnych, po to aby zachowały czystą przyjemność i chęć odkrywania podwodnych sekretów.
Cena: 52.40 zł     

Nurkowanie nad poziomem morza - Bruce Wienke
Nurkowanie na wysokości (nad poziomem morza) oznacza, że mamy od czynienia z mniejszym ciśnieniem otoczenia w porównaniu do tego na poziomie morza. Zjawisko to, a w szczególności jego wpływ na nurka, sprzęt i procedury nurkowania są przedmiotem tej książki. Omówione w niej są procedury i ich modyfikacje dla nurkowania na wysokości, włączając w to zagadnienia takie jak tabele dekompresyjne, urządzenia pomiarowe, wyporność, fizjologia, zużycie powietrza oraz mechanika ciśnień. Wyjaśnione są również aspekty matematyczne omawianych problemów. Znakomita pozycja dla wszystkich tych, którzy planują nurkowanie w górach.
Cena: 31.40 zł     

               
Nurkowanie w suchym skafandrze
Kompendium wiedzy na temat nurkowania w suchym skafandrze: zawiera wszystko co każdy nurek chce i powinien wiedzieć, dostosowane do najnowszych standardów i norm bezpieczeństwa.
W tej użytecznej książce zawarto porady na temat wyboru i pielęgnacji sprzętu oraz podano najbardziej aktualne informacje na temat jednego z najciekawszych sportów nurkowych. To doskonałe przygotowanym poradnik zawierający szczegółowe zdjęcia ułatwiające zrozumienie tematyki. Swoją obszerną wiedzą dzieli się trzech świetnych specjalistów z wszystkimi nurkami: od początkujących po doświadczonych instruktorów.
Autorzy: Jochen Prey, Thomas Kromp, Frank Schneide.
Cena: 41.90 zł     

Światowe miejsca do nurkowania - Egidio Trainito
Książka zarówno dla pasjonatów nurkowania, jak też miłośników podwodnej fauny i flory. Publikacja zabiera czytelnika w podróż po ponad pięćdziesięciu podwodnych szlakach, opisanych przez doświadczonych płetwonurków, zilustrowanych mapkami oraz wysmakowanymi zdjęciami przedstawiającymi fantazyjne koralowce, wielobarwne gąbki, budzące grozę rekiny czy urocze błazenki.
Historia miesza się tu z aktualnymi poradami, a techniczne opisy nurkowania z opowieściami o zwyczajach podwodnych organizmów. To album fotograficzny, książka przygodowa, poradnik nurkowania i podręcznik do biologii w jednej książce.
Cena: 104 zł     

Szkolenie nurków niepełnosprawnych. Podręcznik dla instruktorów
W podręczniku omówione zostały techniki zaspokajania specjalnych potrzeb niektórych osób, z naciskiem na te spowodowane urazami rdzenia kręgowego, porażeniem mózgowym lub amputacjami. Omówione zostały konkretne sprawy związane z określonymi rodzajami niepełnosprawności, ale informacje te można wykorzystać również w odniesieniu do wielu innych kursantów. Na przykład, w części poświęconej urazom rdzenia kręgowego omówiony został problem osteoporozy, który jednakże może dotyczyć również osób starszych.
Książka została podzielona na kilka części, które dostarczają podstawowych informacji potrzebnych do stworzenia programu nurkowego przystosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnością i do ich szkolenia. Każda część jednak może być wykorzystywana osobno, jako zamknięta całość.
Szkolenie nurków niepełnosprawnych. Podręcznik dla instruktorów.
Autor: Frank Degnan.
Cena: 41.90 zł     

Ultimate Diving Adventures - Len Deeley and Karen Gargani
Autorzy, doświadczeni nurkowie, prowadzą czytelnika przez ciekawe miejsca podwodnego świata.
Książka w języku angielskim.
Cena: 142 zł     

Wszyscy muszą wrócić Filozofia nurkowania
Książka + film DVD z 5 filmami z życia bazy nurkowej

Ta książka przeznaczona jest dla kandydatów na płetwonurków i dla płetwonurków - ale nie tylko dla nich.
Zawiera zebrane razem wykłady o bezpieczeństwie nurkowania, o tym, jak szkolić płetwonurków, jak powinna być zbudowana baza nurkowa, o partnerstwie, o rekordach głębokości, a także o tym, co jest w nurkowaniu ważne, a co nieważne.
Autor: Tomasz Strugalski.
Cena: 78 zł     

Wyjazdy nurkowe - Marcin Dąbrowski
W książce opisano wszystkie aspekty wyjazdu nurkowego. Są one ułożone w logiczną całość od przygotowania wyjazdu, przez podróż do postępowania na miejscu nurkowym. Jest to wiedza użyteczna dla wszystkich niezależnie od stopnia nurkowego czy organizacji, w której zostały uzyskane uprawnienia. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera ponad 300 zdjęć, tabel i szkiców. Często w opisach dodane są nazwy angielskie, które umożliwią aktywne rozumienie poruszanych zagadnień na wyjeździe nurkowym.
Cena: 68.20 zł     

Wypadki nurkowe. Analiza gorzkich doświadczeń - Tomasz Strugalski
Książka zawiera opisy 120 wypadków nurkowych opatrzone komentarzami autora - jednego z najbardziej doświadczonych instruktorów płetwonurkowania w Polsce. Na przykładach przedstawia podstawowe zagrożenia występujące w nurkowaniu. Książka może służyć nurkom w podnoszeniu swoich kwalifikacji, lub osobom które nie nurkują a chciałyby zacząć. Jest także podręcznikiem uzupełniającym do kursów na stopnie nurkowe.
Cena: 71.50 zł     

Wyspy Bałtyku - Falk Wieland
Książka ta prezentuje najważniejsze i najbardziej atrakcyjne wyspy na Bałtyku, do których podróżują nurkowie wraz z rodzinami. Szczególnie wyczerpująco przedstawiono rejony nurkowe, położone wokół wysp Fehmarn, Rugii, Bornholm i Gotlandii. Ponadto miłośnicy nurkowania do wraków znajdą tu informacje na temat fińskiego archipelagu Wysp Alandzkich, gdyż właśnie tu, między Sztokholmem a Turku, znajdowały się porty macierzyste ostatnich wielkich frachtowców żaglowych. Z wielu ciekawych rad skorzystają z pewnością również liczni entuzjaści Skandynawii, którzy rokrocznie podróżują wielkimi bałtyckimi promami. Łącznie opisano 90 różnorodnych miejsc nurkowych. Poradnik ten zawiera cenne adresy kontaktowe, dane najważniejszych baz i sklepów nurkowych, informacje natury ekologicznej oraz najważniejsze przepisy dotyczące nurkowania. Wszystkie te informacje mają na celu staranne przygotowanie nurków do wyprawy.
Cena: 34 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho