Sail-ho  
  LOGOWANIE

Użytkownik (email)

Hasło

Zaloguj

Nie pamiętam hasła

(zostanie wysłany email)

  PRODUKTY
Elektronika jachtowa
Książki
Mapy elektroniczne i software
Mapy, locje i przewodniki żeglarskie
Materiały i chemia jachtowa
Nawigacja
Odzież żeglarska
Prace bosmańskie
Różności
Silniki i napędy
Sporty wodne
Środki ratunkowe
Woda, paliwo, prąd, światło
Wyposażenie i osprzęt jachtowy
Wyprzedaż

Książki    -> Beletrystyczne          ->Dla dzieci


101 Ciekawostek - Statki
Poznaj pasjonujące morskie opowieści o tym, jak wyglądały pierwsze łodzie, o katastrofach na morzu, o dzielnych marynarzach… Przed tobą zbiór faktów i ciekawostek o największych, najdroższych, najbardziej luksusowych oraz ekologicznych jednostkach pływających. Ciekawie opracowane informacje uzupełniają kolorowe ilustracje.
Autor: Marga Llarena.
Cena: 9.99 zł     

101 latarni - Oksana Łuszczewska
Kiedy Zachar nie może zasnąć, myśli o tym jak inni śpią, i obserwuje domy po drugiej stronie ulicy. Światła w różnych oknach często zapalają się i gasną. Chłopiec wyobraża sobie, że widzi latarnie morskie. Zachar nie śpi, tak jak i jego tata, który jest architektem i pracuje do późna w nocy.
Tata wymyśla sprawdzoną metodę pomagającą zasnąć synowi. To liczenie. Ale co będą liczyć? Czy Zacharowi w końcu uda się zasnąć?

Wzruszająca metafora latarni stworzona przez ukraińsko-białoruski duet pisarzy zyskuje współcześnie dodatkowe znaczenie i poruszy każdego czytelnika. Opowieść pięknie zilustrowała ukraińska artystka Oksana Draczkowska.
Cena: 39.90 zł     

Alfik uczy się pływać - David Bedford
Mały niedźwiedź polarny Alfik umie pływać tylko w brodziku. Czy nowi przyjaciele nauczą go pływać w oceanie? Czy starsi bracia Alfika nauczą się jego specjalnego stylu pływania?
Książki z serii "Poczytajmy razem" zawierają propozycje zabaw związanych z każdą historyjką i tematów rozmów z dziećmi o sytuacjach, w których mogą się znaleźć każdego dnia.
Cena: 9.99 zł     

Alpha Bravo Charlie. O kodach na morzu - Sara Gillingham
Zastanawiałeś się kiedyś, jak porozumiewali się dawno temu żeglarze i marynarze na morzach i oceanach? Przecież nie mieli ani telefonów, ani skomplikowanych urządzeń nawigacyjnych, które pomogłyby im obrać właściwy kurs i wskazały, gdzie czyhają na nich piraci i wrogie jednostki. Skąd wiedzieli, gdzie płynąć i w jaki sposób rozpoznawali nieprzyjaciół? Kody nautyczne!
To system, który pozwalał na bezpieczne podróże po wielkich wodach. Funkcjonuje do dzisiaj, chociaż dzięki postępowi nauki, już nie jest jedynym narzędziem dla marynarzy i żeglarzy. Dzięki tej książce poznasz skomplikowane sposoby porozumiewania się na morzach i oceanach. Dowiesz się, co to są flagi sygnałowe, nauczysz się alfabetu fonetycznego, a także poznasz alfabet Morse’a. Nawet jeśli nie jesteś żeglarzem ani nie planujesz zostać marynarzem, to i tak warto poznać kody nautyczne. Pozwolą ci one prowadzić tajne rozmowy i szyfrować wiadomości, dzięki czemu nikt niepowołany nie będzie mógł ich odczytać. A może jak już nauczysz się tych wszystkich kodów i sygnałów, to zapragniesz wypłynąć na szerokie wody? Kto wie...

"Alpha. Bravo. Charlie. O kodach na morzu" to pierwsza na rynku wydawniczym pozycja dla dzieci poświęcona kodom nautycznym. Ta pięknie ilustrowana książka przypadnie do gustu nie tylko młodym adeptom żeglarstwa, miłośnikom piratów i opowieści o morzach i oceanach, ale także spodoba się wszystkim fanom tajnych sposobów porozumiewania się.
Cena: 49.99 zł     

Bal u pirata Łupiskóry - Czesław Helak
Wierszowane bajki dla dzieci.
Cena: 14.70 zł     

Bezcenna zdobycz - Stan Bogdan
Opowiada o tym, w jaki sposób słynny obraz Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny” znalazł się w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. To kolejna książka z serii dla dzieci i młodzieży Gdańskie Legendy.
Cena: 26.20 zł     

Bruce J. Hawker - Kurs na Gibraltar - Komiks
Bruce J. Hawker to młody oficer marynarki, który obejmuje dowództwo fregaty H.M.S.Lark. Otrzymuje zadanie eskortowania konwoju przewożącego broń do bazy na Gibraltarze. Jak się okaże, aby dotrzeć do celu, muszą prześlizgnąć się obok floty wrogich hiszpańskich okrętów wojennych.

Cena: 35 zł     

Burzliwe dzieje pirata Rabarbara - Wojciech Witkowski
Niepokorny marynarz Rabarbar zbuntował się przeciw kapitanowi Octowi, uciekł ze statku "Kaczy Kuper" i postanowił zostać piratem. Pokonując niebezpieczeństwa, powrócił do swej żony Barbary, wkrótce doczekał się synka, Krztynka, i najchętniej spędzałby czas na spaniu, paleniu fajki oraz jedzeniu ukochanej grochówki, jednak - jak przystało na pirata - musiał od czasu do czasu wyprawić się w rejs, a każda taka wyprawa obfitowała w barwne przygody, które zapewnią czytelnikom wiele śmiechu.
Cena: 19.01 zł     

Ciekawe dlaczego gwiazdy migoczą - Carole Stott
Książka dla dzieci, które fascynują się kosmosem. W interesujący i zrozumiały sposób przedstawia wiadomości o wszechświecie, planetach Układy Słonecznego, kometach i gwiazdach. Mały czytelnik pozna tajemnicze czerwone olbrzymy i białe karły, powędruje Drogą Mleczną i zajrzy do wnętrza czarnej dziury.
Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne – czasem trudne, czasem nietypowe – pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.
Cena: 6 zł     

Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara
Rabarbar staje się piratem coraz bardziej udomowionym - szybko wraca z morskich wypraw do swej żony Barbary i synka Krztynka, zajmuje się domem, chodzi na bale, a jego rodzina powiększa się o córeczkę oraz parę papużek. Jego burzliwe przygody mogą jednak niezmiennie rozśmieszyć czytelnika do łez.
Autor: Wojciech Witkowski.
Ilustrator: Edward Lutczyn.
Cena: 21 zł     

Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara - audiobook
Rabarbar staje się piratem coraz bardziej udomowionym - szybko wraca z morskich wypraw do swej żony Barbary i synka Krztynka, zajmuje się domem, chodzi na bale, a jego rodzina powiększa się o córeczkę oraz parę papużek. Jego burzliwe przygody mogą jednak niezmiennie rozśmieszyć czytelnika do łez.
Czyta Modest Ruciński
Cena: 21 zł     

Diego Kot Krzysztofa Kolumba - Andrzej Andrew Urbańczyk
Kot Diego dotąd spokojny mieszkaniec tawerny Pod Siedmioma Papugami pewnego dnia wyrusza ze swym panem Krzysztofem Kolumbem i resztą barwnej załogi na podbój Nowego Świata. Przez wzburzony ocean, pokonując wiele niebezpieczeństw płyną po sławę, skarby i przygodę...Niezwykła, znakomicie napisana opowieść słynnego żeglarza i pisarza Andrzeja Urbańczyka, oraz wspaniałe ilustracje Artura Gołębiowskiego składają się na tę jedyną w swoim rodzaju książkę.
Cena: 34.90 zł     

Duch Siedmiu Mórz Kapitan Fox - Marco Innocenti
Załoga Kameleona ratuje grupę rozbitków, którzy zostali ograbieni i wyrzuceni za burtę. Kapitan Fox domyśla się, że tego niecnego czynu mógł dokonać tylko Psiabroda, jego zaciekły wróg, który wiele lat temu porwał jego narzeczoną, Missy Foxtrot! Kapitan Fox wraz z załogą rzuca się w pościg za Czarnym Buldogiem, statkiem Psiej Brody. W księżycową noc, poprzedzającą pojedynek rywali, Ricky`emu Rat objawia się tajemnicza, przerażająca zjawa, która daje wskazówki, w jaki sposób można pokonać Psiąbrodę. Kapitan Fox wyrusza w kierunku Zapomnianej Wyspy, tam Psiabroda więzi Missy. Ale na drodze po raz kolejny staje Admirał Sybilla Snake, z którą załoga Kapitana Foxa musi stoczyć morską bitwę.
Cena: 24.90 zł     

Dzieci Kapitana Granta - Juliusz Verne
Załoga statku Duncan wydobywa z wnętrza złowionego rekina butelkę z listem autorstwa kapitana Harry`ego Granta. Wołanie rozbitków o ratunek staje się początkiem jednej z najwspanialszych opowieści w historii światowej literatury przygodowo-przyrodniczej dla młodych czytelników. Wraz ze szlachetnym lordem Glenarvanem, załogą jego statku oraz szalonym naukowcem, Robert i Mary, dzieci kapitana wyruszają w ekscytującą wyprawę ratunkową. Stawiają czoła potężnym sztormom, niebezpiecznym zwierzętom i dzikim plemionom. Napotykają na swej drodze groźnych oszustów i drobnych rzezimieszków, ale też ludzi prawych. Przemierzają morskie i lądowe szlaki odkrywając miejsca nieznane jeszcze człowiekowi na niejednym kontynencie. Tylko czy odnajdą ojca?
Cena: 12.50 zł     

Dzieci kapitana Granta - Juliusz Verne - książka audio
Załoga statku Duncan wydobywa z wnętrza złowionego rekina butelkę z listem autorstwa kapitana Harry`ego Granta. Wołanie rozbitków o ratunek staje się początkiem jednej z najwspanialszych opowieści w historii światowej literatury przygodowo-przyrodniczej dla młodych czytelników. Wraz ze szlachetnym lordem Glenarvanem, załogą jego statku oraz szalonym naukowcem, Robert
i Mary, dzieci kapitana wyruszają w ekscytującą wyprawę ratunkową. Stawiają czoła potężnym sztormom, niebezpiecznym zwierzętom i dzikim plemionom. Napotykają na swej drodze groźnych oszustów i drobnych rzezimieszków, ale też ludzi prawych. Przemierzają morskie i lądowe szlaki odkrywając miejsca nieznane jeszcze człowiekowi na niejednym kontynencie.
Cena: 28.90 zł     

Encyklopedia dla dzieci. Rzeki i oceany
Encyklopedia dla Dzieci jest doskonałą skarbnicą wiedzy, która już od początku pozwala dzieciom kształtować i rozwijać naukowe podejście do otaczającego świata.
Cena: 15.80 zł     

Encyklopedia dla dzieci. Strefy polarne
Encyklopedia dla Dzieci jest doskonałą skarbnicą wiedzy, która już od początku pozwala dzieciom kształtować i rozwijać naukowe podejście do otaczającego świata.
Cena: 15.80 zł     

Gapiszon i wędzone morze
"Kolejne przygody Gapiszona, jednego z najsłynniejszych polskich bohaterów komiksowych, którego wiele perypetii adaptowanych było przez Telewizję Polską w paśmie Wieczorynki.
Tym razem Gapiszon poszukuje wędzonego morza, marząc o wielkich połowach!
Wędzone morze? Gdzie to jest?... Spytaj Gapiszona!"
Cena: 32.90 zł     

Głupcio Żeglarz - Leszek Sulima Ciundziewicki
Pierwszy tomik wierszowanych opowiastek o przygodach mrówki, którą jest Głupcio - mały marzyciel i leniuszek. Głupcio nie chce dostosować się do ogółu mrówczej społeczności, tylko marzy o spełnianiu własnych, ambitnych planów, które jednak nie mogą być zbyt męczące i pracochłonne.
Przy realizacji tych zamierzeń spotyka go wiele ciekawych, zabawnych i pouczających przygód. Niezwykle czarujące ilustracje i wdzięczny tekst sprawiają, że książeczka powinna się znaleźć w każdej dziecięcej biblioteczce.
Cena: 15.90 zł     

Historia pewnego statku. O rejsie Titanica - Zofia Stanecka
Opowieść o rejsie statku "Titanic", opowiedziana z perspektywy małej dziewczynki, Ewy, postaci autentycznej, która w roku 1912 podróżowała z rodzicami tym statkiem i przeżyła jego katastrofę.
Składam zdania, drugi poziom serii Czytam sobie, to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu.
Cena: 13 zł     

Jacht - Młody konstruktor
A gdyby tak skonstruować piękny i elegancki jacht? Żaden problem - w książce Jacht znajdują się dokładne wskazówki, które umożliwią wykonanie wspaniałego modelu. Dopasowanie poszczególnych elementów jest niezwykle proste dzięki rysunkom, na których zostało pokazane, jak połączyć części. Ponadto młody Czytelnik znajdzie w publikacji wiele cennych informacji dotyczących jachtów. Po lekturze można dać się porwać wichrom przygody i śmiało wypłynąć w morze.

Cena: 9.90 zł     

Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara
Nieopublikowana dotąd trzecia część przygód pirata. Rabarbar w towarzystwie szczura pokładowego Apolla wyprawia się w rejs dookoła świata, docierając na odległe kontynenty. Najpierw jednak ratuje z opresji królewnę i za jej sprawą trafia do krainy bajek.
Autor: Wojciech Witkowski
Ilustrator: Edward Lutczyn
Cena: 21 zł     

Kajtek i Yetik podnoszą żagle - Paweł Wakuła
Druga część powieści Kajtek i Yetik wyróżnionej w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Kajtek znowu marzy o wielkiej przygodzie, ale jeśli chce wyruszyć wraz z Yetikiem w rejs na Wyspę Szkieletów po skarb Zacharego Euzebiusza, musi pokonać wiele przeszkód. Na drodze przyjaciół staną niebezpieczni mieszkańcy Szemranego Nabrzeża, Tajemniczy szejk Abdullach i banda Kaprawego Leona. Na szczęście Yetik jest w formie i ma pod ręką encyklopedię w sztywnej oprawie. Będzie się działo!
Cena: 22.90 zł     

Kapelusz kapitana Drake''a - Andrzej Żak
Życie dwunastoletniego Kuby, wielbiciela gier komputerowych płynie zupełnie zwyczajnie. Pewnego dnia, podczas wizyty na zabytkowym statku pirackim przymierza kapelusz legendarnego kapitana Drake''a i już nic nie jest jak dawniej. Chłopiec przenosi się w świat przygody - morskich bitew i bezwzględnych korsarzy. Czy przetrwa wśród prawdziwych piratów? I czy odnajdzie drogę powrotną do domu?
Cena: 32 zł     

Kochamy wieloryby i delfiny Zapytaj dlaczego - Judy Allen, Mike Bostock
Książka dla dzieci z ciekawostkami.
Cena: 19.90 zł     

Lekcje rysowania. Piraci, Wikingowie i Starożytne Cywilizacje
Szczegółowe instrukcje jak rysować postacie z przeszłości, mitycznych bohaterów, tajemnicze potwory. Budzący postrach piraci i wikingowie, dzikie bestie, potwory i fascynujący bohaterowie starożytnych cywilizacji - w tej książce znajdziesz niezliczone historie, intrygi i przygody! Dzieci z zachwytem poznają legendy i mity, pogłębią swoją wiedzę, ucząc się rysowania fantastycznych i historycznych postaci, zwierząt epoki lodowej, łodzi wikingów, średniowiecznych zamków. A po drodze odnajdą ciekawostki, interesujące anegdoty i pomocne wskazówki dotyczące rysowania, które sprawią, że będzie to wyjątkowo angażujące i twórcze doświadczenie. Ta książka wypełniona łatwymi do zastosowania instrukcjami, pięknymi ilustracjami i licznymi projektami idealnie nadaje się dla każdego zainteresowanego rysowaniem dziecka.
Cena: 19.90 zł     

Magiczny ekopędzelek. Zwierzęta morskie
Magiczny pędzelek
* Pamiętaj, że każdy wzór na obrazku to inny kolor!
* Zmocz pędzelek w niewielkiej ilości wody.
* Rozpocznij malowanie od góry i zmocz wzór pędzelkiem.
* Dobrze wypłucz, zanim zaczniesz malować nowy wzór.
* Poczekaj, aż obrazek wyschnie, i dopiero wtedy odwróć kartkę.
Cena: 5 zł     

Magiczny podręcznik pirata
Jeśli chcesz zostać prawdziwym piratem i żeglować po morzach, w tym podręczniku znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.
Dowiesz się jakiej broni używali piraci i jak wyglądał ich dzień powszedni na pokładzie. Poznasz styl życia piratów, sposób ubierania, statki, na których pływali oraz historie najsławniejszych rozbójników morskich.
Na końcu każdego rozdziału czekają na ciebie niespodzianki: gry, w które możesz bawić się razem z przyjaciółmi-piratami, instrukcje jak zrobić własną flagę piracką lub narysować mapę skarbów.
Cena: 19.90 zł     

Malowanki Słowian i Wikingów
Malowanki Słowian i Wikingów.
Cena: 20 zł     

Martynka. Nad morzem
W tym tomiku Martynka spędza wakacje nad morzem.
Na końcu każdego tomiku dołączono 8 stron z praktycznymi informacjami.
Cena: 19.99 zł     

Mieszkańcy mórz i oceanów - Elżbieta Zarych
Czy konik morski jest rybą? Dlaczego krab pustelnik nosi ze sobą muszlę? Czy diabeł morski jest groźny? Do czego wydra morska używa puszek po coli? Czy żółwie morskie chowają głowę do skorupy? Dlaczego delfiny są uważane za jedne z najbardziej inteligentnych ssaków? Czy istnieją rekiny, które nie jedzą mięsa?
Na te i na inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszej książce!
Cena: 20 zł     

Moja encyklopedia morza - Patrick Louisy
Ponad 150 fotografii ukazujących zwierzęta, działalność człowieka i pejzaże morskie...
Cena: 24.90 zł     

Morskie królewny (DVD)
Pomysł na prezent Morskie królewny zawiera:
- bajka na dvd Morskie królewny
- kolorowanka
- tatuaże
- puzzle magnetyczne

"Morskie królewny"
To czarujące poszukiwaczki przygód, dbające o wszystkie żywe istoty zamieszkujące podwodną krainę. Młode dziewczyny: Rekinga, Stella i Inka chodzą do podmorskiej szkoły i maja wielu przesympatycznych przyjaciół. Każdy dzień przynosi im nowe odkrycia, problemy do rozwiązania i niezwykłe przygody. Zanurz się w morskie głębiny i odkryj kryjące się tam piękno.
Cena: 19.99 zł     

Morskie stworzenia - zestaw do kreatywnej zabawy
Praca z gipsem - to zawsze ekscytujące przeżycie dla dziecka, ponieważ czuje się jak prawdziwy twórca. Produkty malarskie uzyskane z zestawienia kolorów powodują, że dziecko staje się artystą. Ale to nie wszystko! Dołączyć do gipsowych rzeźb zestaw magnesów i morskie zwierzątka stają się prawdziwym prezentem dla przyjaciół i bliskich!
Cena: 24.60 zł     

Morza i oceany. Encyklopedia dla dzieci w wieku 7-10 lat
Encyklopedia tematyczna dla dzieci w wieku 7-10 lat. Przystępne, a zarazem wyczerpujące opracowanie pasjonującego dzieci tematu, jakim są morza i oceany, omówienie bogatej fauny i flory morskiej,a także znaczenia gospodarczego mórz. Atutem książki są niezwykle piękne i poznawcze ilustracje i opracowanie graficzne
Cena: 14 zł     

Morza i oceany. Encyklopedia młodego odkrywcy
Encyklopedia tematyczna dla dzieci w wieku 6-9 lat. Przystępne i wyczerpujące opracowanie pasjonującego tematu, jakim są morza i oceany, omówienie bogatej fauny i flory morskiej. Atutem książki są piękne i kolorowe ilustracje.
Cena: 10 zł     

Morze Świat w obrazkach
Czy wiecie, że morza i oceany zajmują większą część naszej planety? Na dodatek skrywają świat niezwykłych roślin i zwierząt. W tej pięknej książeczce znajdziecie wiele przydatnych informacji i ciekawostek związanych z morzem - dowiecie się na przykład, kto żyje w morskich głębinach i jaki wpływ na przyrodę ma rozwijający się przemysł.
Cena: 16.99 zł     

Morze. Rysuj z szablonami
Jeśli Twoje dziecko lubi zwierzęta i lubi rysować - ta seria jest dla niego. Może stworzyć własne rysunki morskich zwierząt korzystając z dziesięciu wspaniałych szablonów umieszczonych na kolejnych kartach książki a potem kolorować je i ozdabiać dołączonymi naklejkami. Każda strona to nowy zwierzak do narysowania. Na okładce książki znalazła się przejrzysta instrukcja jak w pięciu krokach stworzyć idealną podobiznę zwierzątka. W komplecie oprócz naklejek są też kredki.
Cena: 26.20 zł     

Młody obserwator przyrody. Nad brzegiem morza
Zeszyt ten pokazuje rośliny i zwierzęta żyjące w morskich głębinach oraz nad brzegiem morza. Wyjaśnia, jak chronić wyjątkową nadmorską przyrodę, a także jak bezpiecznie zachowywać się na plaży.
Cena: 15.70 zł     

Niesamowita encyklopedia - piraci
Piraci to wspaniała przygoda dla młodych odkrywców. Wszystkie tajemnice piratów, pirackich statków i oczywiście ukrytych skarbów staną przed dziećmi otworem, a fantastyczne ruchome elementy książki sprawią, że będzie to czas pełen zabawy.
Cena: 41.90 zł     

O kodach na morzu - Adelina Sandecka
Aktywnościowy zeszyt, dzięki któremu można samodzielnie przygotować flagi sygnalizacyjne i zaszyfrować dzięki nim tajne wiadomości! Na okładce znajduje się ściąga, dzięki której wiadomo jaka litera odpowiada której fladze i jakich kredek należy użyć, żeby ją odpowiednio pokolorować.
Cena: 9.99 zł     

O Korsarzu Palemonie - książka audio
Bajka słowno-muzyczna.

Tekst bajki: Jan Brzechwa
Wykonawcy: Ewa Dałkowska, Marek Frąckowiak, Jerzy Gudejko, Magdalena Kuta, Gustaw Lutkiewicz, Joanna Ładyńska, Jan Matyjaszkiewicz, Maria Robaszkiewicz, Zygmunt Sierakowski, Bogdan Szczesiak, Aleksander Trąbczyński, Kazimierz Wysota
Cena: 20 zł     

Oceany i morza. Odkrywcy - Stephen Savage
Książeczki Odkrywcy to doskonały początek badawczej wyprawy!
Kolorowe, pełne dramaturgii ilustrowane sceny wprowadzają dzieci w ulubioną tematykę i dostarczają mnóstwa informacji. Napisane przejrzystym, przystępnym językiem i pełne fascynujących faktów książki Odkrywcy to nowoczesna i zabawna, godna polecenia lektura dla ciekawych świata młodych czytelników.
Szukając kwadratów, które łączą poszczególne sceny w zaskakujący sposób i podążając za nimi, dziecko rozpoczyna swoją wyprawę po książce lub po prostu czyta tekst od początku do końca.

Oceany i morza

Odkryj sadzawki w skałach, rafy koralowe i wraki statków.
Poznaj fascynujące stworzenia żyjące w

oceanach i morzach świata.
Cena: 20 zł     

Oceany i życie w morskich głębinach. Wielka książka z magnesami - Brenda Apsley
Kolorowa książeczka z dołączonymi magnetycznymi figurkami.
Cena: 29 zł     

Odkrywam świat przyrody. Idziemy nad morze
Wakacje nad morzem są wspaniałe. Przyjemnie jest się kąpać i bawić na piasku, poznawać różne rośliny i zwierzęta, zupełnie inne niż w głębi lądu. Można tu także zaobserwować wiele ciekawych zjawisk.
Czy wiesz, skąd się biorą meduzy? Dlaczego nie wolno zrywać roślin na wydmach? Co się kryje pod nazwą: strzałki pirunowe? A co to są słonorośla? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszej książce. Weź ją, kiedy będziesz jechać nad Bałtyk.
Do książki dołączony jest specjalny notatnik. Znajdziesz tam ciekawe zadania i zagadki, propozycje zabaw, zajęć i eksperymentów związanych z morzem.
Cena: 15.70 zł     

                                                                                         
Odkrywam świat przyrody. Idziemy nad staw
Staw i jego okolice to środowisko tętniące życiem. Spotkasz tu nie tylko ryby i żaby, ale też małe gryzonie, ptaki i owady. Na brzegu i w wodzie kwitną piękne rośliny. Można prowadzić ciekawe obserwacje. Czy wiesz, jakie ptaki budują gniazda wśród trzcin? A co to są krętaki? W jaki sposób nartnik utrzymuje się na powierzchni wody? Czy znasz mięsożerną roślinę żyjącą w stawach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszej książce. Weź ją ze sobą na wyprawę! Do książki dołączony jest specjalny notatnik. Są tam ciekawe zadania i zagadki, propozycje zabaw i małych eksperymentów przyrodniczych. Podpowiemy Ci też, co można zrobić ze skarbów, które znajdziesz na łące. Nie będziesz się nudzić! Lupa pozwoli Ci dokładnie zobaczyć mikroświat łąkowej przyrody. Ruszaj śmiało na wyprawę!
Cena: 14.90 zł     

Operacja wrak - Horst Jorn Lier
Silny sztorm wyrzucił na plażę w Elvestad mnóstwo śmieci i innych przedmiotów. Mali detektywi, Tiril i Oliver, znajdują wśród nich coś, co naprowadza ich na trop ekologicznego skandalu. Okazuje się także, że na dnie morza prawdopodobnie leży wrak statku pełen złotych monet...

To nowa sprawa dla Biura Detektywistycznego nr 2 - tym razem tajemnica kryje się pod wodą!
Cena: 22.90 zł     

Opowieści gdańskich zegarów - Zbigniew Szymański
Wierszowana opowieść o dawnym Gdańsku i jego mieszkańcach, o morzu, marynarzach i piratach, przeznaczona dla młodego czytelnika.
Wartka, pełna przygód i niezwykłych zdarzeń opowieść uzupełniona jest pięknymi, kolorowymi ilustracjami.
Cena: 13 zł     

Origami. Morskie zwierzęta
Popularna sztuka artystycznego składania papieru fascynuje dzieci i dorosłych – podbija dziś cały świat. Dzięki precyzji i cierpliwości można wykonać wspaniałe papierowe rzeźby.
Chcesz tworzyć niezwykłe zwierzęta ze zwykłych kartek papieru?
Nasze zestawy są idealne do rozpoczęcia przygody z tą fascynującą sztuką. W każdym z nich znajdziesz 8 specjalnych arkuszy umożliwiających stworzenie 4 zwierząt origami oraz precyzyjną instrukcję jak krok po kroku je wyczarować.
Zestaw "Morskie zwierzęta" zawiera arkusze z których powstaną: orka, ustniczek, płaszczka i żółw morski.
Cena: 6.90 zł     

Piętnastoletni kapitan - Juliusz Verne - książka audio
Wielka przygoda pasażerów "Pielgrzyma" rozpoczyna się wraz z odbiciem okrętu od brzegu. Niecodzienną załogę czeka nie tylko niebezpieczny połów wielorybów, czy zagrażający życiu sztorm. Nowo mianowany kapitan, mający zaledwie piętnaście lat, będzie musiał doprowadzić swoich kompanów do stałego lądu, podczas gdy wszystko obraca się przeciw niemu. Czy nieustraszony i sprytny Dick Sand, podejmie wyzwanie rzucone mu przez los i odnajdzie drogę prowadzącą do Ameryki?
Cena: 18.99 zł     

Piraci. Fakty, zabawa, przygoda. 130 naklejek
Macie ochotę na podróż w czasie i wspaniałą historyczną wyprawę? - z pewnością tak!
Zapraszamy was do awanturniczego świata piratów: abordaży, morskich przygód i legendarnych ukrytych skarbów, które wciąż czekają na odkrycie!

Czeka na was 130 przygodowych naklejek, mnóstwo historycznych faktów i ciekawostek,
a przede wszystkim wspaniała zabawa i niezapomniana przygoda. Piraci i ich okręt przed nami!

Odbiorcy:
* dzieci, które poznają awanturnicze przygody piratów i świetnie będą się bawić, naklejając naklejki.
* rodzice, którzy podarują dzieciom interesującą książkę.

Dlaczego warto nabyć tę książkę:
* wprowadza czytelnika w świat piratów - przedstawia mnóstwo pasjonujących, historycznych faktów.
* 130 kolorowych naklejek i bogata szata graficzna gwarantują wspaniałą zabawę i niezapomnianą przygodę.
Cena: 6.90 zł     

Piraci. Malowanka wodna
Malowanka wodna to książka rozwijająca wyobraźnię u dzieci, zapewniająca dobrą zabawę z możliwością utrzymania porządku. Wystarczy kubek z wodą i pędzelek.
Cena: 4.50 zł     

Piraci. Wielka księga - John Malam
Poznaj awanturnicze przygody piratów, popłyń galerą, zaatakuj nieprzyjacielską twierdzę. Książka ta to skarbiec wspaniałych ilustracji, fantastycznych zdjęć i zdumiewających faktów.
Cena: 34.90 zł     

Piracka moneta. Przygoda w 68 pokojach - Marianne Malone
Jack, najlepszy przyjaciel Ruthie, odkrywa, że jego przodkiem był pirat, noszący to samo co on imię: Jack Norfleet. Chłopiec odziedziczył nawet srebrną monetę, która należała kiedyś do Norfleeta.Kiedy Jack przynosi monetę na lekcję, żeby pokazać ją klasie, Ruthie zastanawia się… czy nie lśni ona trochę zbyt jasno? Kiedy Ruthie i Jack wracają do Pokojów pani Thorne, by odstawić na miejsce osiemnastowieczny globus, skradziony stamtąd przez Pandorę Pommeroy, stwierdzają, że lśnienie monety rzeczywiście jest wynikiem czarów. Podążając za wskazówkami z przeszłości i teraźniejszości, chcą rozwikłać splecione ze sobą tajemnice. Para bohaterów nieumyślnie zmienia bieg historii i doświadcza rzeczywistych niebezpieczeństw związanych z podróżowaniem w czasie.
Cena: 32 zł     

Pixi Ja wiem! Morze - Brigitte Hoffmann
Książeczki z serii PIXI JA WIEM! To zwarte informacje na fachowe tematy dla uczniów szkoły podstawowej.
Informacje, ilustracje, ciekawostki, zagadki, quizy, leksykon.
Każdy tom z serii PIXI JA WIEM! Jest sprawdzany przez fachowców z danej dziedziny i pedagogów.

Co to są ryby kostnoszkieletowe?
Czy meduzy są trujące?
I jak powstaje tsunami?
Cena: 4.99 zł     

Podróże morskie - Julia Bruce
Ta książka podpowie Ci, jak zaplanować wyprawę i zwerbować załogę, nauczy Cię podstaw nawigacji oraz pomoże uniknąć zasadzek piratów.
Cena: 19.99 zł     

Podróże Tappiego po Szumiących Morzach - Marcin Mortka
Czy znasz już wikinga Tappiego i mieszkańców Szumiącego Lasu?
Wiking Tappi kocha Szepczący Las i swoich przyjaciół. Ale od ostatniej przygody w Lodowej Zatoce marzy wciąż o dalekich podróżach. Buduje więc z przyjaciółmi okręt i razem z Chichotkiem rusza na wyprawę po Szumiących Morzach.
Na morzu spotyka ich wiele niesamowitych przygód. Poznają też nowych przyjaciół, choćby trolla Burczka, wieloryba Zadumka, olbrzyma Głazka i elfkę Świetliczkę. Na ich drodze staje także zły czarodziej Torgul oraz olbrzymi smok Naburmulak. Wtedy robi się odrobinę groźnie... Na szczęście jednak Tappi ma wielkie serce i wielu przyjaciół, dzięki którym z każdej opresji wychodzi cało.
Cena: 24.90 zł     

Polarne zwierzęta. Rysuj z szablonami
Jeśli Twoje dziecko lubi zwierzęta i lubi rysować - ta książka jest dla niego. Może stworzyć własne rysunki ze zwierzątkami korzystając z dziesięciu szablonów umieszczonych na kolejnych kartach książki, a potem kolorować je i ozdabiać dołączonymi naklejkami. Każda strona to nowy zwierzak do narysowania. Na okładce książki znalazła się przejrzysta instrukcja jak w pięciu krokach stworzyć idealną podobiznę zwierzątka. W komplecie oprócz naklejek są też kredki.
Cena: 26.20 zł     

Przygoda na pirackim statku - Nocola Boxter
Ahoj, marynarze! Mówi do was Kat Kordmistrz - kot nad koty! Największy śmiałek, najsprytniejszy kombinator i najwytrwalszy z żeglarzy. Zapraszam was na pełną niebezbieczeństw morską wyprawę, gdzie czekają nas niezapomniane przygody. Popłyniemy do miejsc, o jakich nawet wam się nie śniło. Spotkacie piratów , odnajdziecie mapę prowadzącą do ukrytego skarbu , no i poznacie prawdziwego bohatera. Oczywiście mnie! Wdrapiecie się na bocianie gniazdo, zajrzycie pomiędzy łopoczące żagle i zakradniecie się pod kajutę Kapitana. Zaglądając przez okienka, sami się przekonacie, w jaki sposób skarb trafił wprost w moje łapy.
Cena: 26.90 zł     

Przygody Sindbada Żeglarza - Bolesław Leśmian
Tę niezwykłą poetycką opowieść dla dzieci Bolesław Leśmian napisał 1913 roku. Jej tytuł i treść nawiązuje do postaci Sindbada Żeglarza, jednego z bohaterów arabskiej Księgi tysiąca i jednej nocy. Leśmianowski Sindbad to dzielny młodzieniec, który mieszka w Bagdadzie z wujem Tarabukiem – arcyzabawnym i pechowym poetą. Pewnego dnia, zachęcony przez Diabła Morskiego, rozpoczyna pierwszą ze swoich siedmiu niezwykłych morskich podróży, podczas których poznaje magiczne krainy pełne drogocennych skarbów. Zamieszkują je czarodziejskie istoty – czasami wspaniałe, czasami upiorne i przerażające: Konie Morskie, karły-ludożercy, czarownicy, olbrzymi ptak Murumardakos, szalony staruch, wojownicze olbrzymki i zaklęte księżniczki. Sindbad raz bywa w śmiertelnym niebezpieczeństwie, innym razem poznaje uroki życia, rozkoszując się miłością kolejnej poślubionej przez siebie zaczarowanej królewny. Z każdej ze swych wypraw powraca – cudem ocalony – do stęsknionego wuja z nowym bagażem doświadczeń i wspomnień.
Cena: 34 zł     

Przygody Sindbada Żeglarza. Książka audio CD MP3 - Bolesław Leśmian
Baśnie z Księgi tysiąca i jednej nocy zainspirowały Bolesława Leśmiana do napisania własnej wersji przygód jednego z bohaterów arabskich baśni - Sindbada Żeglarza. Oprócz fascynująco nieprawdopodobnych historii, wyobraźnia autora stworzyła szereg niezapomnianych postaci, w tym Wuja Tarabuka - uroczego poety pozbawionego talentu.
Czas trwania: 9 godz. 18 min. 49 sek.
Czyta: Artur Barciś
Cena: 15 zł     

Przygody z piratami. Opowiadania z łamigłówkami i zagadkami - Jarosław Cieśla
Przygody z piratami. Opowiadania z łamigłówkami i zagadkami. To książeczka jakiej nie było! Jest inna, niż wszystkie, ponieważ nie czyta się stron po kolei, tylko przechodzi na następną zgodnie ze wskazówkami wynikającymi z rozwiązanego zadania.
Cena: 4.90 zł     

Płynie marynarz na okręcie, zgubił majtki na zakręcie - Mateusz Jagielski
Książka, która rozbawi kilka pokoleń czytelników - kilkadziesiąt niegrzecznych rymowanek w intrygującej szacie graficznej.
Cena: 19.50 zł     

Reksio. Przyjaciel najmłodszych. Wodna przygoda
Pogodne, pełne pouczających historyjek o przyjaźni i zabawie opowiadania, których bohaterami są Reksio oraz jego znajomi, stanowią idealną propozycje dla młodszych dzieci. Dzięki dużym literom, ułatwiającym czytanie, książka może stać się także pierwszą samodzielną lekturą.
W tym tomiku Reksio wraz z przyjaciółmi wyruszają nad rzekę.
Cena: 14.99 zł     

Rybak na dnie morza - Agnieszka Taborska, Józef Wilkoń
Rybak na dnie morza to dzieło duetu twórców: znanej pisarki Agnieszki Taborskiej i wirtuoza europejskiej ilustracji Józefa Wilkonia. Wydana najpierw w Niemczech i Korei Południowej, przeniesiona na ekran w filmie animowanym, książka trafia wreszcie do rąk polskiego czytelnika. Nowa wersja bajki o rybaku i złotej rybce adresowana jest zarówno do małych, jak i dorosłych czytelników.
Cena: 37 zł     

Ryby. Kolorowanka
Od latających ryb przez zębacze do rekinów i węgorzy – w naszych wodach odnajdziemy niesamowitą różnorodność ryb. Na stronach tej książki przedstawiamy szeroki przegląd gatunków zwierząt morskich z całego świata. Badaj je i koloruj dla zabawy. Klasyczne, szczegółowe ilustracje sąsiadują z planszami przeznaczonymi do kolorowania.
Ta książka ma służyć twojemu relaksowi. Mamy nadzieję, że dzięki niej każdy miłośnik ryb lub pasjonat rysowania, który chce rozwijać swoje umiejętności artystyczne, zyska wiele godzin radosnej rozrywki.
Cena: 29.90 zł     

Scooby-Doo! Piraci ahoj!
Fred ma urodziny. Jego rodzice organizują z tej okazji rejs po Wyspach Karaibskich. Zapraszają oczywiście cały gang Scooby-Doo!. Ahoj, żeglarze! Kłopoty na horyzoncie! Ekscentryczni miliarderzy, tajemnicze ucieczki i na domiar złego - piracki okręt widmo! Czy Scooby i spółka zdołają rozwikłać tajemnicę, zanim przyjdzie im skoczyć z trapu w mętną głębię oceanu?
Cena: 7.99 zł     

Silver. Powrót na Wyspę Skarbów - Andrew Motion
Kontynuacja kultowej powieści Roberta Louisa Stevensona!
Czas na nową wspaniałą przygodę. Porzucony skarb kapitana Flinta znów czeka na odkrycie!

Dzięki tej książce razem z dwójką nastolatków - Jimem, synem Jima Hawkinsa, i Natty, córką niesławnego Długiego Johna Silvera - wyruszysz w niezapomnianą podróż na legendarną Wyspę Skarbów. Odwiedzisz bajeczne miejsca, wiatr zmierzwi Ci włosy, a morska woda schłodzi w upalny dzień. Staniesz też oko w oko z groźnymi piratami, a na każdym kroku będą czekać nowe kłopoty. No ale nikt nie mówił, że będzie łatwo… Nie obawiaj się jednak - dla Jima i Natty nie ma rzeczy niemożliwych. Liczy się przygoda!
Cena: 34.90 zł     

Sindbad Żeglarz. Bajki świata dla najmłodszych
W tym zbiorze bogato ilustrowanych bajek najmłodsi czytelnicy znajdą takie utwory jak: "Sindbad Żeglarz", "Pinokio", "Król Midas", "Cudowna lampa Alladyna", "Czerwony Kapturek" i inne.
Pięknie opowiedziane i fantastycznie zilustrowane opowiastki wprowadzą dzieci w baśniowy świat postaci.
Autorka: Elżbieta Jarmołkiewicz.
Cena: 12.90 zł     

Statek piracki Zrób to sam - redakcja Zbigniew Dobosz
Zbudować własnymi rękami statek piracki, zatknąć na maszcie czarną banderę, stworzyć figurki piratów i wyruszyć po gorących morzach Karaibów w pościg za hiszpańską fregatą pełną złota. Oto fascynująca zabawa, jaka staje się możliwa dla każdego 4-latka dzięki tej wspaniałej książce!
Seria "Zrób to sam" proponuje dzieciom twórczą i rozwijającą zabawę w domu i w przedszkolu. Konstruując łatwe do wykonania modele, dzieci tworzą fascynujący świat, a przy tym ćwiczą sprawność manualną i kształcą wyobraźnię przestrzenną. Dziecko może całkowicie samodzielnie wykonać zawarte w książkach z tej serii modele – bez kleju i bez nożyczek! Pomogą wzory, jasne instrukcje oraz nacięcia. Dodatkową atrakcją składanek są proste teksty, które podpowiedzą, jak ożywić kartonowe modele.
Uprzestrzennianie papieru i kartonu jest twórczą i rozwijającą zabawą, która nigdy się nie nudzi!
Cena: 12.99 zł     

Statek piracki. Zrób to sam
Witamy na statku pirackim! Jest tu gotowa do wyprawy załoga i świetnie zaopatrzony galeon. Dziecko samodzielnie złoży wszystkie elementy, a zabawa z wykonaną przez siebie zabawką dostarczy mu wielu niezapomnianych wrażeń. Książeczki z modelami do składania to propozycja świetnej, kształcącej
rozrywki dla każdego dziecka. Modele zamieszczone w zeszytach z serii „Zrób to sam” to zabawki całkowicie bezpieczne i niebrudzące: przy ich składaniu nie używa się kleju, dziecko nie musi również posługiwać się nożyczkami.
Każda książka zawiera szczegółowe instrukcje pomocne przy składaniu wybranego modelu.
Cena: 9.35 zł     

Statki dla sprytnych kapitanów
Jak z prostych materiałów budować wspaniałe statki? Raz, dwa i gotowe!
Czy to elegancki jacht, pakowny prom czy rybacki kuter - budowa statków to poważna sprawa. Zanim wypłyną w morze, trzeba się upewnić, czy aby na pewno utrzymają się na wodzie. W tej książce nie chodzi tylko o budowę modeli, dowiesz się z niej także wszystkiego, co powinien wiedzieć kapitan. A gdy twoje statki będą gotowe, wraz z przyjaciółmi możecie urządzać naprawdę fajne regaty!
Cena: 21 zł     

Statki i łodzie. Zabawy z naklejkami
Ciekawostki, zdjęcia i zabawy.
Każde dziecko uwielbia zabawę kolorowymi naklejkami, a w naszej książce znajdzie ich aż 125 – to gwarancja długich godzin dobrej zabawy!
Otwórz te wspaniałe książeczki z naklejkami i dowiedz się wszystkiego o łodziach, wynalazkach, wojownikach i groźnych zwierzętach.
Na każdej stronie znajdziesz ciekawostki i interesujące zabawy. Naklejki możesz przyklejać w galeriach, dopasowując je do obrazków. Pomogą Ci też rozwiązać quiz i stworzyć fascynujący obrazek.
Cena: 11 zł     

Stworzenia morskie. Encyklopedia zwierząt
Encyklopedia zwierząt to wyczerpujące źródło informacji o otaczającym nas świecie. Seria 10 encyklopedii umożliwia naukę, czyniąc ją łatwą i przyjemną.
Cena: 13.70 zł     

Tata marynarz - Lech Tkaczyk
Bajeczka została napisana z myślą o ciekawych świata i kochających przygody maluchach. Jej autor - Lech Tkaczyk - zgodnie ze sprawdzoną zasadą "nauka poprzez zabawę", w nowatorski i ciekawy sposób zapoznaje dzieci z zawodem Marynarza w serii książeczek "Poznajemy zawody". Wykorzystując wierszowaną formę opowieści, przystępnie tłumaczy, czym charakteryzuje się ten zawód. Warto dodać, że bajeczka jest pięknie ilustrowana, co z pewnością spodoba się Twojemu młodemu odkrywcy.

Do książki dołączona została płyta CD z bajkami.
Cena: 15 zł     

Transport wodny. Świat nauki
Świat nauki jest serią przeznaczoną dla najmłodszych Czytelników. Tematyka każdej książki wiąże się z wybraną dziedziną nauki, techniką, kulturą itp., a więc zawiera treści ciekawe, choć trudne do przekazania młodemu Czytelnikowi. Biorąc pod uwagę możliwości rozwojowe dziecka i chęć poznania przez niego świata, owe treści przedstawiono w sposób niezwykle urozmaicony, stosując prosty język i zaskakując odbiorcę mało popularnymi ciekawostkami. W serii ukazały się: Transport wodny Kosmos Ciało człowieka, Wielkie maszyny.
Cena: 7.50 zł     

Ulysses Moore. Statek czasu - P. Baccalario
Murray, Mina, Shane i Connor pewnego dnia trafiają na dziwny statek, który ugrzązł w pobliżu ich miasteczka. Wygląda jak drakkar, okręt wikingów, ma porwane żagle i nazwę zapisaną w nieznanym im języku. Na pokładzie, poza wieloma intrygującymi śladami, znajdują także dziwną kostkę pokrytą liczbami oraz notatnik należący do niejakiego Ulyssesa Moore`a?
Czwórka przyjaciół postanawia wypłynąć w morze, a statek zabierze ich w miejsca, gdzie nie sięgała ich wyobraźnia.
Cena: 24 zł     

Vintage Art. Statki i morze
Vintage Art. to wyjątkowa kolekcja ilustracji do twórczego kolorowania. Możesz pokolorować rysunki jak tylko chcesz, jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Wysokiej jakości papier umożliwi Ci wykorzystanie szerokiego spektrum technik plastycznych. Swoich dzieł nie chowaj do szuflady. Opraw je i dziel się swoją twórczością. Perforacja sprawia, że każdy rysunek można z łatwością wykorzystać jako ozdobę mieszkania czy domu, wystarczy do rysunku dopasować odpowiednią ramkę i gotowe. Jeżeli chcesz, żeby Twoje obrazki wyglądały jak te z ubiegłych stuleci zastosuj do oprawy passe-partout, wtedy Twój obrazek nabierze dodatkowej elegancji.
Cena: 9.99 zł     

W morze - Piotr Karski
Książka aktywnościowa, która przekaże wam cały ocean wiedzy o morzu i zapewni wiele godzin świetnej zabawy!
Rzućcie się w twórczy wir morskich zadań i aktywności, a dowiecie się, czemu morza są niebieskie, ile zębów ma rekin i co się dzieje, gdy umrze wieloryb. Poznacie tajemnice gąbek, meduz i ukwiałów, zaprojektujecie statek pasażerski i łódź podwodną. Odwiedzicie rafę koralową, zbadacie zapomniane wraki i spróbujecie swoich sił jako poszukiwacze pirackich skarbów.
Czas wyruszyć W morze! Gotowi? Cała naprzód!
Polecamy także książkę Piotra Karskiego W góry!
Cena: 39.90 zł     

Wieloryba boli brzuch. Książeczka kąpielowa
Książeczki kąpielowe z gumową zabawką przymocowaną sznureczkiem do książki. Krótkie opowiastki o hipopotamie, rybce, kaczuszce, wielorybie i gwiazdce urozmaicą dzieciom zabawę w kąpieli.
Cena: 19.99 zł     

Wieloryby i delfiny. Nauka i zabawa. Książeczka z naklejkami
Ta książka jest zupełnie inna niż wszystkie, jakie do tej pory widziałeś.
To książka z naklejkami, w której każda naklejka pojawia się zarówno w wersji dużej, jak i malutkiej.
Poznasz odpowiedzi na różne pytania, gdy przylepisz malutkie naklejki na swoje miejsca.
Ta pełna fascynujących informacji, łamigłówek, a nawet żartów książka dostarczy Ci świetnej zabawy na wiele godzin!
Cena: 9.99 zł     

Wikingowie. Pixi Ja wiem! Monika Wittmann
Wikingowie, skandynawscy żeglarze, budzili postrach na morzach. Podróżowali z północy na południe, ze wschodu na zachód, podbijając nowe ziemie. Lecz nie tylko. Niejeden zdziwiłby się, dowiadując, że wikingowie zajmowali się też handlem i rolnictwem.

Pixi Ja wiem! to seria skierowana do dzieci nieco starszych, które rozpoczynają poznawanie świata, wszystko je ciekawi, dociekliwie zadają pytania i chcą wiedzieć więcej. To pierwsze źródło wiedzy podanej w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Wystarczy spojrzeć na przykładowe tematy: dinozaury, pogoda, planety i gwiazdy, samoloty, morze, kolej, psy i wilki, piłka nożna.
Każda książka przynosi krótkie informacje, podzielone na różne zagadnienia. Jest quiz i są zadawane przez Pixi zagadki dotyczące wiedzy zdobytej w trakcie lektury. A wszystko to bogato i nowocześnie ilustrowane. Książeczki z tej serii, sprawdzone przez fachowców z danej dziedziny i pedagogów, są też zachętą do pogłębiania wiedzy.
Cena: 4.99 zł     

Wycinanki. Statki. Pomysły dla maluchów 4-6 lat
Konstruując łatwe do wykonania modele, dzieci tworzą fascynujący świat, a przy tym ćwiczą sprawność manualną i kształcą wyobraźnię przestrzenną. Jednym słowem wycinanki "Pomysły dla maluchów" są najbardziej wciągającą książeczką edukacyjną, jaką można sprezentować dziecku.
Dziecko może całkowicie samodzielnie wykonać zawarte w książce modele statków - bez kleju i bez nożyczek! Pomogą wzory, jasne instrukcje oraz nacięcia, które sprawiają, że małe ręce bez trudu poradzą sobie z tworzeniem modeli. Dodatkową atrakcją wycinanek są proste teksty, które podpowiedzą, jak ożywić papierowe modele.
Cena: 13 zł     

Wyspa Przypływów i inne opowieści
Klasyka europejskiego komiksu przygodowego! Album polskiego mistrza komiksu, Grzegorza Rosińskiego, narysowany do scenariusza sławnego we Francji pisarza, Jeana-Claude`a Smit le Benedicte`a. Składa się z krótkich, humorystyczno-fantastycznych opowieści o niezwykłych przygodach załogi statku brytyjskiej marynarki wojennej. Kapitanem okrętu jest nieco tchórzliwy, ale poczciwy Anglik Watt, większość załogi tworzą mało rozgarnięci majtkowie, a postacią pierwszoplanową jest Szkot Mac Haggis. Uwielbia on rum, rzępolenie na kobzie i przygody. A tych na morskim szlaku nie brakuje. Pływając po wszystkich oceanach świata, marynarze natrafiają na tajemnicze wyspy, gdzie muszą walczyć o życie z władającymi magią przeciwnikami. Ale od czego jest siła, spryt i odwaga Mac Haggisa? To dzięki niemu załoga zawsze wydostaje się z opresji...
Cena: 35 zł     

Wyspa skarbów (wyd. Zielona Sowa)
Bohater powieści, Jim Hawkins zdobywa mapę Wyspy Skarbów oraz zeszyt z notatkami. Wraz z kilkunastoma marynarzami wyrusza na wyspę po zakopane złoto kapitana Flinta. Czy uda im się odnaleźć skarb? Jakie przygody czekają bohatera i jego towarzyszy? Czy wszyscy uczestnicy wyprawy powrócą do Anglii?
Autor: Robert Louis Stevenson.
Cena: 9.90 zł     

Wyspa skarbów - książka audio
Gdzieś daleko na morzu leży zagubiona wyspa, na której legendarny kapitan Flint ukrył swój piracki łup. Istnieje mapa, która wskazuje drogę do skarbu, jednak niewielu wie o jej istnieniu. Pewnego dnia niespodziewanie wpada ona w ręce młodego chłopaka o imieniu Jim, który postanawia wyruszyć na poszukiwanie tajemniczej wyspy. Nie zdaje sobie sprawy, że wśród marynarzy, którzy zaciągnęli się na statek są również byli kamraci słynnego pirata, którzy zrobią wszystko, aby odzyskać swój łup…
Czyta: Stanisław Biczysko
Czas nagrania: 8 godz. 42 min.
Cena: 24.90 zł     

Wyspa skarbów - Robert L. Stevenson
Wyspa skarbów to klasyka powieści przygodowej. Napisana przez szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona książka opowiada o losach piratów, poszukujących ukrytego skarbu.
Kilkunastoletni Jim Hawkins pracuje w tawernie portowej. Zaciąga się na statek, którego załoga płynie na tajemniczą wyspę gdzie, jak pokazuje stara mapa, znajduje się skarb legendarnego kapitana piratów Flinta. Wśród załogi statku znajdują się dawni towarzysze Flinta, którzy pragną odzyskać utracone łupy.
Książka została opatrzona niepowtarzalnymi ilustracjami autorstwa Roberta Ingpena.
Cena: 44.90 zł     

Zaginiony ocean. Koloruj, ozdabiaj, znajdź ukryte skarby
Nowa, niepodobna do innych książka Johanny Basford, królowej kolorowanek!

"Zaginiony ocean" to niezwykłe, pełne misternych detali ilustracje, które możesz pokolorować i ozdobić. Znajdziesz tu dziwne ośmiornice, magiczne syreny, całe ławice egzotycznych ryb, a także ogrody rafy koralowej i wraki zatopionych statków. Ale czym byłaby podwodna przygoda bez skarbu? Strona po stronie szukaj poukrywanych cennych przedmiotów pochodzących z pirackiej skrzyni.
Cena: 24.90 zł     

Zielona butelka - Magdalena Iwańczuk
Ania i Paweł to przyjaciele przez duże P. Razem z rodzicami spędzają wakacje nad morzem. Jednak myli się ten, kto myśli, że wylegują się na plaży, narzekając na nudę. Wcale się nie nudzą! Przez przypadek okazuje się, że sprytne dzieciaki to doskonali detektywi. Z ich pomocy korzysta sama policja. Dzieci rozwiązują kolejne zagadki. Pewnego dnia znajdują pośród fal zieloną butelkę o niespotykanym kształcie, a w niej list. Postanawiają odnaleźć osobę, która nadała ten tajemniczy sygnał. Czy im się to uda?

Poznaj przygody Ani i Pawła, a dowiesz się, jak znaleźć skarb. Ta wzruszająca i mądra historia opowiedziana jest w ciekawej formie: możesz rozwiązywać quizy i przeróżne trudne zadania. A wszystko po to, by samemu stać się jeszcze lepszym detektywem.
Cena: 22 zł     

Zwierzęta oceanu. Puzzle
Dzieciom na pewno spodoba się nauka o zwierzętach mieszkających w oceanach. A potem będą się dobrze bawić, podczas układania puzzli z każdym zwierzątkiem.
Cena: 25 zł     

  SZUKAJ PRODUKTU
 


Brak towarów w worku

 

Copyright (C) Sail-ho